Географія Швеції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фото НАСА.
Гори в Лапландії.
Долина однієї з рік
25 історичних земель Швеції.
Карта Швеції


Географія Швеції

Швеція — країна розташована в Північній Європі, у східній частині Скандинавського півострова (між Скандинавськими горами та Балтійським морем). Межує на заході з Норвегією і на північному сході — з Фінляндією. Площа — 450 тис. км².

Рельєф[ред.ред. код]

У рельєфі півночі та заходу країни переважають гори і плоскогір'я, на півдні — горбисті рівнини. Вздовж кордону з Норвегією простягаються Скандинавські гори, між ними і Ботнічною затокою — плоскогір'я Норланд, південніше — Середньошведська низовина і височина Смоланд. На крайньому півдні — рівнини п-ова Сконе. Найвища точка — гора Кебнекайзе (2111 м; інші дані — 2123 м).

До Швеції належать понад 20 тис. островів (найбільші — Готланд і Еланд).

Річки та озера[ред.ред. код]

Докладніше: Річки Швеції

Озера (Венерн, Веттерн, Меларен, Сільян (озеро) та ін.) займають бл. 9 % території країни. Загалом у Швеції нараховують близько 4000 озер площею понад 1 км² (Веттерн, Ельмарен, Меларен), найбільше з яких — Венерн — займає 5585 км².

Більшість рік (Каліксельвен, Шеллефтеельвен, Умеельвен, Турнеельвен та інші) тече з заходу на схід, впадає в Ботнічну затоку і Балтійське море. Річки — порожисті.

Клімат[ред.ред. код]

Клімат помірний, перехідний від морського до континентального.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.