Hearthstone

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Hearthstone: Heroes of Warcraft)
Перейти до: навігація, пошук
Hearthstone
Логотип Хардстоун.jpg

Розробник США Blizzard Entertainment
Видавець США Blizzard Entertainment
Частина серії Warcraft
Дата анонсу 22 березня 2013 року
Дата випуску Windows, OS X
11 березня 2014 року
iPad
АвстраліяКанадаНова Зеландія 2 квітня 2014 року
Світ16 квітня 2014 року
Android (планшети)
15 грудня 2014 року
iOS, Android
14 квітня 2015 року
Версія 11.0 (10 квітня 2018)
Жанр(и) колекційна карткова гра
Віковий
рейтинг
PEGI: 6+
Платформа Microsoft Windows, macOS, iOS, Android
Рушій гри Unity
Режим гри синґлплеєр, мультиплеєр
Носій цифрова дистрибуція
Керування миша, сенсорний екран
Сайт playhearthstone.com
Hearthstone у Вікісховищі?

Hearthstone (укр. Хартстоун) (також відома як Hearthstone: Heroes of Warcraft) — колекційна карткова онлайн-гра створена по мотивам всесвіту Warcraft, розроблена компанією Blizzard Entertainment і поширюється по моделі free-to-play. Гра була випущена для персональних комп'ютерів 11 березня 2014 року. Пізніше вона була портована на платформи iOS та Android. Гра розповсюджується через Battle.net. Провідними геймдизайнерами виступили Ерік Додс і Бен Броуд.

Як і в інших колекційних карткових іграх, головною метою гравця в Hearthstone є збір власної карткової колекції, яка поповнюється шляхом покупок комплектів карт або отримання їх в якості нагороди. Матчі між гравцями зводяться до розіграшу карт із завданням першим звести очки здоров'я опонента до нуля. Випуск нових карт проводиться у вигляді великих доповнень або через завантаження чергового однокористувацького режиму «Пригоди». Кожне нове доповнення ґрунтується на частині або окремій локації всесвіту Warcraft.

Гра отримала в цілому позитивні відгуки критиків, які високо оцінили простоту правил гри, сетинг світу Warcraft, аудіовізуальні опрацювання і варіативність ігрового процесу, що мало забезпечити приплив нових гравців в жанр колекційних карткових ігор. Hearthstone неодноразово нагороджувалася преміями в різних номінаціях за підсумками 2014 року, в їх числі «найкраща мобільна гра», «найкраща стратегічна гра», «найкраща багатокористувацька онлайн-гра». Також гра є однією з провідних кіберспортивних дисциплін у своєму жанрі.

Станом на серпень 2015 року прибуток Blizzard Entertainment від Hearthstone оцінюється у 20 мільйонів доларів щомісячно.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Бій у Hearthstone: картка гравця атакує картку суперника

Основи[ред.ред. код]

Гравець бореться проти опонента, його завдання — звести здоров'я героя, що представляє суперника, до нуля. В кожного з гравців на початку 30 очок здоров'я. В боротьбі допомагають картки істот та магії, а також класова здатність героя гравця. Початковій розмір колоди у всіх режимах становить 30 карток. Використання будь-якої картки коштує певну кількість магічної енергії мани, запас якої відновлюється з кожним кроком. Впродовж перших 10-и кроків він поступово зростає, даючи змогу користуватися все сильнішими комбінаціями. Щокроку з колоди «в руку» видається випадкова картка. Битва відбувається на столі, так званому «полі бою». Існує кілька «полів бою» з різним оформленням. Обираються вони випадковим чином і ніяк не впливають на гру. Деякі декорації поля бою інтерактивні, проте ніяк не впливають на процес гри.

Основні параметри кожної істоти — здоров'я і атака. Крім того деякі здатні посилювати інші картки, або давати випадкові додаткові картки з колоди. Гравець особисто вказує якій істоті яку атакувати. Завдаючи атаки, істота ближнього бою також втрачає частину власного здоров'я. Картки магії дозволяють атакувати й послаблювати ворогів або лікувати й посилювати своїх істот. Поклавши картку істоти на стіл, гравець як правило повинен почекати до наступного кроку, щоб використати її. Картки магії та деяких особливих створінь діють одразу.

Новачки отримують одного героя першого рівня й стартовий набір базових карток для нього. На початковому етапі гравцеві пропонують навчальні бої з іншими героями початкового рівня, якими керує штучний інтелект. Переможений герой разом із його базовими картками додається до колекції гравця. Таким чином можна отримати колекцію з дев'яти героїв. Водночас герої гравця, які беруть участь у навчальних боях, підвищують свій рівень розвитку і відкривають нові базові картки. Повний набір базових карток гравець отримує, коли всі його герої досягнуть десятого рівня.

Крім базових карток, які доступні всім гравцям, є також інші картки, які можна отримати індивідуально: шляхом купівлі пакунків карток або як нагороду за участь у змаганнях. Ці картки умовно поділяють на чотири категорії: стандартні, рідкісні, епічні та легендарні. Звичайний пакунок із п'яти карток містить принаймні одну рідкісну картку (чи картку вищої категорії), зрідка в ньому може бути дві чи більше таких карток. Зайві картки цих категорій гравці можуть «розпорошувати», отримуючи «чародійний пил», який використовується для створення нових карток. Пакунки карток і вхід на Арену продаються за золото, що є ігровою валютою. Воно надається гравцям за виконання щоденних завдань, за перемоги в двобоях з іншими гравцями або купується за реальні гроші в магазині.

Герої[ред.ред. код]

Перед кожним боєм гравці обирають одного з дев'яти героїв та колоду карт до нього. Усі герої в Hearthstone — персонажі всесвіту Warcraft. Кожен клас наділено особливими класовими здібностями, які можна застосувати в битві. Застосування класової здібності коштує дві одиниці мани.

 • Маг (Джайна Праудмур, Медів, Кхадгар) — герой, сфокусований на магії. Використовує велику кількість потужних заклинань і секретів. Класова здібність — «Спалах вогню», віднімає 1 одиницю здоров'я.
 • Мисливець (Рексар, Алерія Вітрокрила) — герой-повелитель звірів, майстер секретів, який орудує луками. Більшість його тактик будуються на комбінації різних ефектів від звірів, секретів та пострілів. Класова здібність — «Вірний постріл», віднімає у героя суперника 2 одиниці здоров'я.
 • Воїн (Гаррош Пекельний Крик, Магні Бронзобородий) — герой, що має кілька різновидів зброї, вміє накладати на себе броню, використовує заклинання захисту, шкоди і посилення. Більшість істот воїна мають різні бойові здібності. Класова здібність — «Підняти щит!», дає героєві 2 одиниці броні.
 • Шаман (Тралл, Оракул Морґл[1]) — герой, сфокусований на магії стихій. Підсилює своїх істот, має унікальну, але часом непередбачувану техніку потужних і дешевих заклинань, що базується на «Перевантаженні» — унікальній класовій особливості, яка блокує певну кількість мани на наступний хід (що потім обмежує розіграш карток). Класова здібність — «Виклик тотема», ставить на поле бою тотем (всього є чотири стандартні тотеми; викликається випадковий із тих, яких ще нема на полі).
 • Друїд (Мальфуріон, Лунара) — герой, що спеціалізується на сильних, але дорогих істотах. Перед використанням деякі картки друїда надають вибір ефекту, чого немає в інших класів. Також у друїда є класові карти, які дозволяють вирватися вперед за очками мани і розігрувати дорогі картки раніше суперника. Класова здібність — «Зміна подоби», дає +1 до атаки (лише до кінця поточного ходу) і +1 до броні.
 • Жрець (Андуїн Рінн, Тіранда Шелест Вітру[2]) — герой, який здатний лікувати себе та істот, може брати під контроль істот суперника або знищувати їх, здатний збільшувати характеристики своїх істот. Має багато тактик для набору карток у руку, зокрема можливість скопіювати картки суперника. Класова здібність — «Мале зцілення», відновлює 2 одиниці втраченого здоров'я, а при використанні особливих карт може завдавати ушкоджень.
 • Крутій (Валіра Сангвінар, Майєв Пісня Тіней[3]) — герой, який використовує заклинання, які можуть прибрати істот противника назад в руку або вбити, орудує кинджалами, може підсилювати їх отрутою. Крім того, більшість його карток використовують унікальну механіку «серій», що дає бонус до ефекту в разі розігрування карт у потрібній послідовності. Класова здібність — «Вправність з кинжалами» —, на два ходи споряджає героя зброєю, яка завдає одиницю ушкоджень.
 • Паладин (Утер Світлоносний, Леді Ліадрін, Принц Артас) — герой, що користується зцілюючими заклинаннями і підсилюючими картками. Класова здібність — «Підкріплення», закликає на поле бою паладина-рекрута з характеристиками 1/1.
 • Чорнокнижник (Гул'дан) — герой, що спеціалізується на ризикованій грі: дешево викликає сильних атакуючих демонів або використовує атакуючі заклинання, часто жертвуючи при цьому своїм здоров'ям або картами. Здебільшого веде швидку й агресивну гру. Має заклинання, яке знищує істот суперника незалежно від їх здоров'я. Класова здібність — «Життєвідвід» — герой втрачає 2 одиниці здоров'я та бере одну карту з колоди.

Здобути перемогу можна граючи героєм будь-якого класу, баланс серед героїв є приблизно рівним[джерело?].

Режими гри[ред.ред. код]

Існує п'ять основних режимів — тренування, власне гра, арена, пригоди та бешкет у шинку.

Тренування. У режимі тренування гравці б'ються проти штучного інтелекту. Тут гравці можуть вивчити основи гри, граючи проти «звичайних» суперників, що використовують тільки базові карти в своїх колодах, а також проти «експертів», що мають у колодах карти з набору експерта. Перед грою користувачі можуть обирати клас суперника.

Гра. У цьому режимі відбуваються бої проти реальних опонентів заздалегідь складеними колодами. У кожній колоді може бути не більше двох однакових карток (навіть якщо в розпорядженні гравця їх більше), а легендарні картки не можуть мати пари. Бої бувають прості та рейтингові. За результатами рейтингових боїв гравцеві надається певний ранг, що показує клас гри. Всього в грі 25 рангів: від початкового, 25-го, — «Злої курки» — до першого — «Господаря таверни». Ще один, особливий ранг — «Легенда» — можна отримати, вигравши якимось героєм 500 рейтингових боїв за один сезон. Ранг підвищується при досягненні трьох зірок рангу. Зірки можна заробити вигравши бій проти випадкового гравця. За серію перемог нараховуються додаткові зірки. Суперник підбирається за рангом і може відрізнятися на один рівень. Чим вищий ранг має гравець, тим сильніші суперники будуть йому траплятися. За три перемоги в режимі Гри гравець отримує 10 монет ігрової валюти (однак, не більше сотні на добу).
У режимі Гри та на Арені можна виконувати щоденні завдання. Їх можна накопичувати до трьох водночас і виконувати за можливості. Один раз на добу є можливість прибрати одне з них, замінивши на нове.

Арена. Це тип рангової гри.[джерело?] Участь в іграх на Арені платна. Вхід можна купити за ігрове золото або справжні гроші. Спочатку пропонується обрати одного з трьох випадково запропонованих героїв гравця. Після того, як героя обрано, таким же чином відбувається набір карток у колоду: пропонується три випадкові картки, слід вибрати одну з них, поки не набереться 30 карток. У цьому режимі колода може містити скільки завгодно однакових карток. Далі відбуваються бої з суперниками, які закінчуються після трьох поразок або після дванадцяти перемог, потім видаються нагороди. Чим більше виграшів, тим вагоміша буде нагорода. Гравці можуть отримати ігрове золото і чародійний пил. Незалежно від результату надається один пакунок (із п'яти карт) у подарунок.

Дружня дуель. У режимі «дуель» гравці можуть кидати виклик будь-кому зі списку друзів. Цей режим не передбачає винагород.

Пригоди. У цьому режимі гравці можуть боротися з лиходіями (босами), за перемогу над якими дають винагороду (карти, які неможливо створити з чародійного пилу).

 • Прокляття Наксрамаса  — режим пригоди для одиночної гри, котрий стартував 11 квітня 2014 року. Має у своєму складі 5 кварталів: Павучий квартал, Чумний квартал, Військовий квартал, Квартал Гидоти та Лігво Крижаного Змія. У перших трьох кварталах по 3 боси, в Кварталі Гидоти їх 4, а в Лігві Крижаного Змія — 2. За перемогу над кожним із босів гравець отримує карту. Пройшовши квартал повністю, гравець додатково отримує легендарну карту. Квартали виходили по черзі, один на тиждень. Ключ до першого кварталу був безкоштовним, інші коштували 700 одиниць ігрової валюти або 329,00 руб. (розрахунку в гривнях не передбачено). Після виходу наступних пригод ключ до першого рівня цієї також став платним.
  Крім звичайного режиму, гравець може пройти особливі класові випробування, де за перемогу деякими героями проти конкретного боса надається нагорода у вигляді двох екземплярів класової карти. Також можна випробувати свої навички в героїчному режимі, де боси значно сильніші звичайного режиму. Нагородою слугуватиме нова сорочка для карт[4].
Назва кварталу Винагорода
Павучий квартал Павутинник Нерубар, Нерубіанське Яйце, Одержимий Повзун, Отруйні Зерна, Підступний Анубар, Маексна
Чумний квартал Кам'яна Горгулія, Нестабільний Вурдалак, Зригувач Слизу, Подвоєння, Тенетник, Лоатеб
Військовий квартал Танцюючі Мечі, Примарний Лицар, Володар Смерті, Реінкарнація, Голос Порожнечі, Барон Рівендейр
Квартал Гидоти Могильник, Божевільний Вчений, Зомбі-Закуска, Стогнуча Душа, Укус Смерті, Темний Культист, Сталагг, Ф'юґен
Лігво Крижаного Змія Подільний Слизень, Тінь Наксрамаса, Помста, Кел'Тузад
 • Чорна Гора  — пригода, яка буда введена 3 квітня 2015 року. Поділена на 5 крил: Глибини Чорної Гори, Недра Чорної Гори, Пік Чорної Гори, Лігво Крила Пітьми та Таємна Лабораторія. У перших трьох крилах — по 3 боси, в двох останніх — по 4. Після перемоги над ними можна отримати нові унікальні карти[5].

Починаючи з «Чорної Гори» одночасний доступ до всіх крил кожної нової пригоди став доступним за попереднім замовленням, разом з яким у подарунок йде особлива сорочка для карт, котру отримати іншим способом неможливо.

Назва крила Винагорода
Глибини Чорної Гори Похмурий відвідувач, Збір, Воскресіння, Швидкий Вистріл, Подих Дракона, Імператор Тауріссан
Недра Чорної Гори Друїд Полум'я, Технік Чорнокрила, Ватажок Банди Бісів, Сокирометач, Удар Лави, Мажордом Екзекутус
Пік Чорної Гори Надрошаленець, Дракон-Партнер, Драконове Яйце, Сутінковий Дракончик, Вулканічний Древник, Ренд Чорнорук
Лігво Чорнокрила Відплата, Підпалювач, Голодний Дракон, Вогнестраж-Руйнівник, Демонічний Гнів, Темнозалізний Скрадник, Хромаггус
Таємна Лабораторія Вулканічний дракон, Осквернитель Чорнокрила, Драконід-Трощитель, Драконородний Чародій, Священна Варта, Нефаріан
 • Ліга дослідників
Назва крила Винагорода
Храм Орсіса Джинн Західних Вітрів, Прикрашений Скарабей, Вартовий Анубісат, Ритуальний Камінь, Гуркітливий Елементаль, Священне Випробування, Стародавня Тінь, Обсидіановий Руйнівник, Темний Торговець, Рено Джексон
Ульдаман Печерний Трогг, Ефемер-Заклинач, Могильний Павук, Викопний Раптор, Люта Мавпа, Шукач Реліквій, Прадавнє Зло, Їздовий Раптор, Охоронець Ульдаману, Бранн Бронзовобородий
Зруйноване Місто Величезна Ропуха, Горилобот А-3, Буль-Що Може Статися, Марлок Дрібулька, Гадюка, Морська Відьма Наг, Тропічний Совило, Приховані Дротики, Все Бульде Добре, Поховання, Сер Фінлі Мррґлтон
Зала Дослідників Скам'янілий Дияволозавр, Ідол Ворона, Проклятий Меч, Доглядач Музею, Прокляття Рафама, Вежа з Коротунів, Пустельний Верблюд, Моторошна Статуя, Архізлодій Рафам, Розкрадач Могил, Оживлений Панцир, Еліза Зорежаданна

Бешкет у шинку. Режим став доступний у версії гри 2.7.0.9166. Має розважальний характер і кожного тижня нову механіку. На європейських серверах доступний з 17:00 середи до 6:00 понеділка (за київським часом). Доступний для гравців, які розвинули хоча б одного свого героя до 20-го рівня[6]. Щотижня за першу перемогу, гравець отримує класичний пакунок, або іншу спеціальну нагороду. Наступні перемоги не приносять нагород[7].

Розробка[ред.ред. код]

Компанія Blizzard анонсувала гру на виставці Penny Arcade Expo (PAX) 22 березня 2013 Компанія Blizzard Entertainment оголошує про підготовлюваний вихід гри Hearthstone ™: Heroes of Warcraft ™. З 16 серпня 2013 гра перебувала в стані закритого бета-тестування серед гравців Південної і Північної Америки. 23 серпня на офіційному сайті Blizzard з'явилося повідомлення про закриття World Of Warcraft Trading Card Game, настільної карткової гри по світу World of Warcraft. З 4 вересня 2013 почалося закрите бета-тестування для європейського регіону. Тестування проходило без статусу NDA, тобто розголошення інформації про гру повністю дозволено. Запрошення отримали понад мільйон гравців. З 23 січня 2014 почалося відкрите бета-тестування для європейського регіону. 12 березня 2014 було оголошено про офіційний вихід гри. 16 квітня 2014 гра стала доступна для завантаження в App Store.

Примітки[ред.ред. код]

 1. [1]
 2. Daxxarri (30/09/2016). Try Twitch Prime and Get Tyrande Whisperwind!. Hearthstone - News. Процитовано 5 жовтня 2016. 
 3. [2]
 4. Zeriyah (11/04/2014). Beware the Curse of Naxxramas!. Blizzard Enetertainment. Процитовано 27/07/2017. 
 5. Whirthun (03/04/2015). Blackrock Mountain is Live – First Wing Now Open!. Blizzard Entertainment. Процитовано 27/07/2017. 
 6. Daxxarri (15/06/2015). Обновление 2.7.0.9166: режим «Потасовка», новые герои и рубашки. Новости - Hearthstone (рос.). Процитовано 10.10.2016. 
 7. Game Guide - Hearthstone. Hearthstone (en-GB). Процитовано 2017-07-27. 

Посилання[ред.ред. код]