Джеркі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джеркі
Venison jerky.jpg
Джеркі
Джеркі — продукт харчування

В'ялене м'ясо (англ. jerky) — шматочки м'яса, маринованого, висушеного і в'яленого.

Історія «джеркі»[ред. | ред. код]

Джеркі — традиційна страва як північноамериканських, так і південноамериканських індіанців; саме слово «джеркі» походить з мови кечуа: «charqui» — «в'ялене м'ясо». В'ялення м'яса було одним із перших людських принципово важливих методів збереження їжі для виживання.[1]

У Європі джеркі стали популярними ще за походів Наполеона.

Виробництво[ред. | ред. код]

Джеркі — м'ясо, традиційно порізане у смужки, позбавлене товщу, мариноване, та сушене або копчене при низьких температурах (звичайно нижче 70 °C), а то й по-простому солене й сушене на сонці. Завдяки таким процесам одержуються закуски із соленим, пікантним та напівсолодким присмаком, які зберігаються довгостроково без охолодження.

Виробляють джеркі на сучасних заводах у сушильних печах, обладнаних нагрівальними елементами і вентиляторами. Поєднання швидкого переміщення повітря і слабкого вогню підсушує м'ясо до необхідної вологості протягом декількох годин, а вихлопні отвори в печах сприяють видаленню вологи з повітря. М'ясо висушують до належного рівня вологи для запобігання псуванню; готові джеркі упаковуються в пластикові пакети.

Популярність[ред. | ред. код]

Джеркі надзвичайно популярний вид закусок у Канаді, США та Західній Європі. Починаючи від 1996 року джеркі обрано їжею для космонавтів NASA завдяки своїй невеликій вазі та високому рівню калорійності. Джеркі використовується як самостійний продукт або як закуска до пива.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. M. A., Anthropology; B. Ed., Illinois State University; Twitter, Twitter. Ch'arki, the Original Beef Jerky. ThoughtCo (англ.). Архів оригіналу за 3 липня 2020. Процитовано 2 липня 2020.