Джеркі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джеркі
Джеркі — продукт харчування

В'ялене м'ясо (англ. jerky) — шматочки м'яса, маринованого, висушеного і в'яленого.

Історія «джеркі»[ред. | ред. код]

Джеркі — традиційна страва північноамериканських індіанців; саме слово «джеркі» походить з мови північноамериканських індіанців: «charqui» — «в'ялене м'ясо». В'ялення м'яса було одним з перших людських принципово важливих методів збереження їжі для виживання.[1]

У Європі джеркі стали популярними ще за походів Наполеона.

Виробництво[ред. | ред. код]

Джеркі — м'ясо, традиційно порізане у смужки, позбавлене товщу, мариноване, та сушене або копчене при низьких температурах (звичайно нижче 70 °C), а то й по-простому солене й сушене на сонці. Завдяки таким процесам одержуються закуски із соленим, пікантним та напівсолодким присмаком, які зберігаються довгостроково без охолодження.

Виробляють джеркі на сучасних заводах у сушильних печах, обладнаних нагрівальними елементами і вентиляторами. Поєднання швидкого переміщення повітря і слабкого вогню підсушує м'ясо до необхідної вологості протягом декількох годин, а вихлопні отвори в печах сприяють видаленню вологи з повітря. М'ясо висушують до належного рівня вологи для запобігання псуванню; готові джеркі упаковуються в пластикові пакети.

Популярність[ред. | ред. код]

Джеркі надзвичайно популярний вид закусок у Канаді, США та Західній Європі. З 1996 року джеркі обрано їжею для космонавтів NASA завдяки своїй невеликій вазі та високому рівню калорійності. Джеркі використовується як самостійний продукт або як закуска до пива.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. M. A., Anthropology; B. Ed., Illinois State University; Twitter, Twitter. Ch'arki, the Original Beef Jerky. ThoughtCo (англ.). Архів оригіналу за 3 липня 2020. Процитовано 2 липня 2020.