Квіткові війни

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ацтецька імперія та її сусіди - учасники квіткових війн

Квіткові війни - війни між Ацтецьким потрійним союзом та містами Тласкала, Атліско, Хуексоцінко, Чолула, Текоак та Тлільюквітепек між 1387 та 1454 роками.

Причини[ред.ред. код]

1. Релігійні. Щоб змилостивити богів. Для припинення голоду та хвороб.[джерело?]

2. Військове тренування. Це було необхідно для підтримання військової потуги Ацтецької імперії.

3. Харчова. Родини вождів та воїни, які найбільш відзначалися у битвах з'їдали вбитих та принесених у жертву. Це було викликано нестачею протеїну, тому що не було м'яса великої рогатої худоби, яку ацтеки не розводили. [джерело?]

Хід[ред.ред. код]

Перша війна відбулася між Чалько та Тлакокалько у 1324 році, проте в ній не було полеглих. У 1376 році Теночтітлан вів квіткову війну з місто Чалько. Тут знову не було загиблих. Але у 1387 році становище змінилося - вбивали багато, здебільшого простих воїнів. Вона тривала до 1399 року. В ній протягом усіх років гинули прості воїни, а знатні залишилися живими, тому ця війна й отримала назву "війна квітів".

Новий етап квіткових війн розпочався під час великого голоду 1450-1454 років. Головними суперниками Портійного союзу стають міста Тлала та Хуексоцінко. Вони отримують назву "вороги дому". Ці були досить жорстокими. Проте існували правила - місто боролося з містом, а виступала коаліція. Це було щось на кшталт лицарських герців. Про початок війни, як і про згоду на її проведення, оголошували жерці верховних богів.

Водночас квіткові війни володарі Теночтітлана використовували для демографічного, економічного та політичного послаблення своїх ворогів у долині Пуебло. До того ж ацтецькі імператори під час квіткових війн зуміли суттєво розширити свої володіння.

Джерела[ред.ред. код]

  • Nacional de Antropología e Historia (INAH). (Spanish)Hassig, Ross (1988). Aztec Warfare: Imperial Expansion and Political Control. Civilization of the American Indian series, no. 188. Norman: University of Oklahoma Press. ISBN 0-8061-2121-1. OCLC 17106411.