Пульке

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фляга пульке

Пульке або октлі (ісп. pulque, octli) — мексиканський традиційний алкогольний напій з ферментованого соку агави або магея. Напій, як і вино, отримується шляхом бродіння соку, тобто не дистилюється. Міцність — від 6 до 18%.

Походження[ред. | ред. код]

Походження пульке є частиною міфології. Як свідчить одна з легенд, індіанці племені «тольтеків» відкрили для себе пульке не самі, а за допомогою містичного божественного провидіння. Блискавка, вдаривши в агаву, розколола її на дві половини, і з серцевини полився нектар. Мексиканські індіанці навіть не здогадувалися про те, що в цій рослині ховається «дар богів».

Пульке мав помітну роль в житті індіанців. За легендою, навіть бога, пернатого змія Кетцалькоатля напоїли цим напоєм. А мати пульке, агаву, ацтеки ототожнювали з богинею Майяуель, у якої було 400 грудей.

Довгий час пульке був чи не єдиним мексиканським алкогольним напоєм, доти, поки іспанські конкістадори не привезли в Новий Світ європейські технології сублімації спирту, після чого з'явилися такі напої як мескаль і текіла.

Приготування пульке[ред. | ред. код]

Процес виробництва пульке є часозатратним. Для отримання соку вирізають молоду бруньку з середини агави. У ямці збирається солодкий сік, який повинен йти на ріст стебла, квітів і плодів. Звідти за допомогою спеціальної довгої трубочки відсмоктують солодкий сік. «Доять» агаву тричі на добу. Період «лактації» триває три-чотири місяці, за цей час рослина дає від 4 до 7 літрів щодня. Сік зброджують протягом трьох днів.

На сьогодні пульке виготовляється в дуже обмеженій кількості, оскільки в мексиканських містах його п'ють мало. Зазвичай продають пульке для «задоволення» туристів. Хоча в поселеннях Центрального Плато Мексики цей напій досі широко поширений.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Бернардино де Саагун, Куприенко С.А. Общая история о делах Новой Испании. Книги X-XI: Познания астеков в медицине и ботанике / Ред. и пер. С. А. Куприенко. — К. : Видавець Купрієнко С.А, 2013. — 218 с. — ISBN 978-617-7085-07-1.