Тлатоані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Тлатоанінауа «той, що говорить») — правитель міст-держав Месоамерики, а також вищий володар Теночтітлану та ацтеків — Huey tlatoani. Тлатоані був представником правлячої аристократії або династії.

Великого тлатоані імперії обирали — в різні часи усіма громадянами Теночтітлану, найбільш важливіших міст Ацтецького потрійного союзу. В інших містах влада тлатоані була спадковою — від батька до старшого сина головної дружини. Але у Тласкалі тлатоані також обирали з чотирьох родів, який займали трон почергово. Після затвердження нового тлатоані відбувалася церемонія коронації, йому на голову одягали своєрідну корону — xiuhuitzolli — вона мала вигляд трикутної діадеми, прикрашеною мозаїкою з бірюзи. У Теночтітлані він сидів на троні ягуара (окелоікпалі) або троні орла (каухікпалі). Під час коронації тлатоані також одягав сітчастий плащ, прикрашений драгоціними камінням, блакитні сандалі із золотом.

Інколи у нього був заступник — своєрідний віце-король — chihuacoatl. На допомогу тлатоані, до всього, призначався імперський радник. Всього їх було чотири. Питання функціонування палаців, життєзабезпечення тлатоані керував мажордом — петлакалькатль.

Джерела[ред.ред. код]