Молдовська залізниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Молдовська залізниця
Calea Ferată din Moldova
Тип Державне підприємство
Штаб-квартира Кишинів, Молдова;
Ключові особи Топала Юрий Константинович, генеральний директор
Галузь Залізничний транспорт
Продукція Залізничний транспорт, Вантажний транспорт, сервіс
Власник(и) Молдовська держава
Співробітники 12 000
Сайт Official Site • CFM.md
Railway map of Moldova.png

Молдовська залізниця (рум. Calea Ferată din Moldova) — залізничний оператор у Республіці Молдова, який несе відповідальність за пасажирські та вантажні перевезення, а також залізничну інфраструктуру в межах країни. Є наступником Одесько-Молдовської залізниці часів СРСР. Загальна протяжність мережі CFM (станом на 2009 рік) — 1232 км, з яких 1218 км широкої колії (1520 мм), і 14 км стандартної колії (1435 мм). Вся мережа одноколійна і неелектрифікована. Межує з румунськими залізницями (1520/1435 мм зміна ширини колії) на заході, і Українськими залізницями на сході.

Історія[ред.ред. код]

1844 генерал-губернатор Новоросії і Бессарабії граф Михайло Воронцов розробив проєкт залізниці, що мала з'єднати Одесу зі селом Паркани на Дністрі. Залізнична компанія Одеса-Київ запропонувала з'єднати залізницю Одеса-Київ з відгалуженням на Паркани через Тирасполь. За указом імператора Миколи I будівництво фінансувалось урядовим коштом.

1871 року було побудовано міст через Дністер. 28 серпня 1871 року залізничне сполучення Тирасполя з Кишиневом було офіційно відкрито. Ця дата вважається датою заснування молдавської залізниці. Лінія, що з'єднує Бессарабію з Чорним морем та мережа залізниць України та Росії, стали основою для майбутнього розвитку.

У 1875, лінію Кишинів-Корнешть-Унгень було відкрито, було створено з'єднання з Румунською залізничною мережею.

Рухомий склад[ред.ред. код]

MD.ST.Strășeni modern.train.leaving 2012-10-21.JPG

Більша частина рухомого складу, що використовуються CFM була зроблена в СРСР та країнах РЕВ. Найпоширеніші типи локомотивів: M62, 3ТЕ10М, 2ТЕ10М, 2ТЕ10В, 2ТЕ10Л, ЧМЭ3, ТЭМ2У.

Політична заангажованість[ред.ред. код]

Персонал CFM в основному складається з російськомовних працівників, російська мова використовується у процесі роботи. Примітно, що головний виконавчий директор CFM Мирон Гагауз, який обіймав посаду міністра транспорту, є одним з небагатьох членів уряду, хто не говорить офіційною мовою країни. Історично склалося так, що CFM має хороші стосунки з комуністичною партією Молдови. У 2009, його працівники підписали листа, в якому вони засудили протести опозиції проти фальсифікації парламентських виборів у 2009.

Дивись також[ред.ред. код]