Молдовська залізниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Молдовська залізниця
Calea Ferată din Moldova
Тип Державне підприємство
Штаб-квартира Кишинів, Молдова;
Ключові особи Мирон Гагауз, генеральний директор
Галузь Залізничний транспорт
Продукція Залізничний транспорт, Вантажний транспорт, сервіс
Власник(и) Молдовська держава
Співробітники 12 000
Сайт Official Site
Розклад руху (ромською мовою)

Молдовська залізниця (рум. Calea Ferată din Moldova) — залізничний оператор у Республіці Молдова, який несе відповідальність за пасажирські та вантажні перевезення, а також залізничну інфраструктуру в межах країни. Є наступником Одесько-Молдовської залізниці часів СРСР. Загальна протяжність мережі CFM (станом на 2009 рік) — 1232 км, з яких 1218 км широкої колії (1520 мм), і 14 км стандартної колії (1435 мм). Вся мережа одноколійна і неелектрифікована. Межує з румунськими залізницями (1520/1435 мм зміна ширини колії) на заході, і Українськими залізницями на сході.

Історія[ред.ред. код]

1844 генерал-губернатор Новоросії і Бессарабії граф Михайло Воронцов розробив проєкт залізниці, що мала з'єднати Одесу зі селом Паркани на Дністрі. Залізнична компанія Одеса-Київ запропонувала з'єднати залізницю Одеса-Київ з відгалуженням на Паркани через Тирасполь. За указом імператора Миколи I будівництво фінансувалось урядовим коштом.

1871 року було побудовано міст через Дністер. 28 серпня 1871 року залізничне сполучення Тирасполя з Кишиневом було офіційно відкрито. Ця дата вважається датою заснування молдавської залізниці. Лінія, що з'єднує Бессарабію з Чорним морем та мережа залізниць України та Росії, стали основою для майбутнього розвитку.

У 1875, лінію Кишинів-Корнешть-Унгень було відкрито, було створено з'єднання з Румунською залізничною мережею.

Рухомий склад[ред.ред. код]

MD.ST.Strășeni modern.train.leaving 2012-10-21.JPG

Більша частина рухомого складу, що використовуються CFM була зроблена в СРСР та країнах РЕВ. Найпоширеніші типи локомотивів: M62, 3ТЕ10М, 2ТЕ10М, 2ТЕ10В, 2ТЕ10Л, ЧМЭ3, ТЭМ2У.

Політична заангажованість[ред.ред. код]

Персонал CFM в основному складається з російськомовних працівників, російська мова використовується у процесі роботи. Примітно, що головний виконавчий директор CFM Мирон Гагауз, який обіймав посаду міністра транспорту, є одним з небагатьох членів уряду, хто не говорить офіційною мовою країни. Історично склалося так, що CFM має хороші стосунки з комуністичною партією Молдови. У 2009, його працівники підписали листа, в якому вони засудили протести опозиції проти фальсифікації парламентських виборів у 2009.

Дивись також[ред.ред. код]