Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Logo of Ministry of Economic Development and Trade of Ukraine 1.svg
Малий герб України
Загальна інформація
Країна Україна Україна
Дата створення 29 серпня 2019
Попередні відомства Міністерство економіки України
Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Керівництво діяльністю здійснює Кабінет Міністрів України
Штаб-квартира м.Київ, вул. Михайла Грушевського 12/2
Річний бюджет 12 759 210 000 ₴[1]
Відповідальний міністр Олексій Любченко
me.gov.ua
Coat of arms of Ukraine.svg
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
України
Категорія КатегоріяІнші країни

Міністе́рство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України — міністерство, центральний орган виконавчої влади України.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України — нова назва, яку 29 серпня 2019 було дано міністерству економічного розвитку і торгівлі України[2].

Формує та реалізує державну політику в сферах економіки, торгівлі та сільського господарства. Також на нього покладено функції з реалізації державної політики з питань розвитку підприємництва, регулювання цінової політики (крім питань реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців), публічних закупівель, туризму та розвитку оборонно-промислового комплексу.

Функції та завдання[ред. | ред. код]

Міністерство є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Міністерство входить до системи органів виконавчої влади і є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики економічного і соціального розвитку, цінової, промислової, інвестиційної, зовнішньоекономічної політики, державної політики у сфері торгівлі, державної регіональної політики, державної політики з питань розвитку підприємництва, технічного регулювання (стандартизації, метрології, сертифікації, управління якістю) та захисту прав споживачів, а також міжвідомчої координації з питань економічного і соціального співробітництва України з Європейським Союзом.

Мінекономрозвитку України є спеціально уповноваженим органом у сфері публічних закупівель, метрології, з питань державно-приватного партнерства, державної регуляторної політики, ліцензування, дозвільної системи у сфері господарської діяльності, державного оборонного замовлення.

Структура[ред. | ред. код]

Міністр[ред. | ред. код]

З 20 травня 2021 року Міністерство очолює Любченко Олексій Миколайович.

Заступники міністра[3][ред. | ред. код]

Державний секретар міністерства: Мар'євич Костянтин Михайлович[12].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/85/f501426n155.xls
 2. Рада затвердила склад нового Кабміну (список). РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 2 лютого 2021. Процитовано 29 серпня 2019. 
 3. Уряд призначив 11 нових заступників міністрів: названо імена. Архів оригіналу за 6 вересня 2019. Процитовано 6 вересня 2019. 
 4. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 903-р «Про призначення Свириденко Ю.А. першим заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України».
 5. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2020 року № 159-р «Про призначення Глущенка С.М. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України».
 6. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2019 року № 774-р «Про призначення Романовича Д.О. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України».
 7. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2019 року № 773-р «Про призначення Панаіотіді С.М. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України».
 8. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 904-р «Про призначення Новікової І.Ю. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України».
 9. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 року № 938-р «Про призначення Романішина О.В. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України».
 10. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2020 року № 1090-р «Про призначення Дядюри І.Г. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації».
 11. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2019 року № 746-р «Про призначення Качки Т.А. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України - Торговим представником України».
 12. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 року № 734-р «Про призначення Мар'євича К.М. державним секретарем Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України».

Джерела[ред. | ред. код]