Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Logo of Ministry of Economic Development and Trade of Ukraine 1.svg
Малий герб України
Загальна інформація
Країна Україна Україна
Дата створення 29 серпня 2019
Попередні відомства Міністерство економіки України
Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Керівництво діяльністю здійснює Кабінет Міністрів України
Штаб-квартира м.Київ, вул. Михайла Грушевського 12/2
Річний бюджет 17 949 111 400 ₴[1]
Відповідальний міністр Тимофій Милованов
me.gov.ua
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svg
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
України
 
Категорія КатегоріяІнші країни

Міністе́рство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України — міністерство, центральний орган виконавчої влади України.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України — нова назва, яку 29 серпня 2019 було дано міністерству економічного розвитку і торгівлі України[2].

Формує та реалізує державну політику в сферах економіки, торгівлі та сільського господарства. Також на нього покладено функції з реалізації державної політики з питань розвитку підприємництва, регулювання цінової політики (крім питань реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців), публічних закупівель, туризму та розвитку оборонно-промислового комплексу.

Функції та завдання[ред. | ред. код]

Міністерство є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Міністерство входить до системи органів виконавчої влади і є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики економічного і соціального розвитку, цінової, промислової, інвестиційної, зовнішньоекономічної політики, державної політики у сфері торгівлі, державної регіональної політики, державної політики з питань розвитку підприємництва, технічного регулювання (стандартизації, метрології, сертифікації, управління якістю) та захисту прав споживачів, а також міжвідомчої координації з питань економічного і соціального співробітництва України з Європейським Союзом.

Мінекономрозвитку України є спеціально уповноваженим органом у сфері публічних закупівель, метрології, з питань державно-приватного партнерства, державної регуляторної політики, ліцензування, дозвільної системи у сфері господарської діяльності, державного оборонного замовлення.

Структура[ред. | ред. код]

Міністр:

Міністерством керує Міністр Милованов Тимофій Сергійович[2].

Заступники міністра[3]:

Державний секретар міністерства (т.в.о.): Черних Олександр Олександрович[13].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/76/f490523n8.xls
 2. а б Рада затвердила склад нового Кабміну (список). РБК-Украина (ru). Процитовано 2019-08-29. 
 3. Уряд призначив 11 нових заступників міністрів: названо імена. Процитовано 2019-09-06. 
 4. Про призначення Кухти П. А. першим заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Кабінет Міністрів України. 6 вересня 2019. Процитовано 26 листопада 2019. 
 5. Про призначення Висоцького Т. М. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Кабінет Міністрів України. 6 вересня 2019. Процитовано 26 листопада 2019. 
 6. Про призначення Мєтєлєвої І. Д. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Кабінет Міністрів України. 29 вересня 2019. Процитовано 26 листопада 2019. 
 7. Про призначення Свириденко Ю. А. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Кабінет Міністрів України. 29 вересня 2019. Процитовано 26 листопада 2019. 
 8. Кабінет Міністрів схвалив Програму дій Уряду Кабінет Міністрів України (29 вересня 2019)
 9. Про призначення Ніколайчука С. А. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Кабінет Міністрів України. 18 вересня 2019. Процитовано 26 листопада 2019. 
 10. Про призначення Панаіотіді С. М. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Кабінет Міністрів України. 11 вересня 2019. Процитовано 26 листопада 2019. 
 11. Про призначення Романовича Д. О. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Кабінет Міністрів України. 11 вересня 2019. Процитовано 26 листопада 2019. 
 12. Про призначення Качки Т. А. заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговим представником України. Кабінет Міністрів України. 6 вересня 2019. Процитовано 26 листопада 2019. 
 13. Про тимчасове покладення виконання обов’язків державного секретаря Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на Черних О. О.. Кабінет Міністрів України. 25 вересня 2019. Процитовано 28 грудня 2019. 

Джерела[ред. | ред. код]

 • me.gov.ua — офіційний сайт «Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України».
 • Урядовий портал