Операція «Дизель»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Операція «Дизель»
Частина Війни в Афганістані (з 2001)
Рота Ліма бере участь в операції
Рота Ліма бере участь в операції

Рота Ліма бере участь в операції
Дата: з 6 по 7 лютого 2009 року
Місце: Афганістан, район Сангін в провінція Гільменд
Результат: Перемога коаліції
Сторони
НАТО НАТО [[Файл:Помилка виразу: незрозуміле слово «taliban»|20x13px|Афганістан]] Таліби
Командувачі
Велика Британія Гордон Месенжер
Велика Британія Джим Моріс
невідомо
Військові сили
700–800 невідомо
Втрати
 — 20 вбитих

Операція «Дизель» (англ. Operation Diesel) — рейд британських військ кількістю 700 військовослужбовців з: 45,42,3 бригад Королівської морської піхоти, підрозділу розвідки, а також 1-го механізованого батальйону розвідки Королівського полку принцеси Уельської на талібанську фабрику з виготовлення наркотиків, котра являла собою укріплену фортецю у верхній долині району Сангін в провінції Гільменд, Афганістан.

Згідно звіту Великої Британії, в результаті операції, 7 лютого 2009 року, вдалося захопити чотири фабрики, а також готові партії героїну і опіуму на загальну суму більш ніж 50 мільйонів фунтів стерлінгів.

Як виявилося пізніше, цифри були неточними. Готового героїну знайдено не було, але було виявлено і знищено 1260 кг опіуму і велику кількість хімічних речовин, необхідних для виробництва героїну. Загальна вартість опію становить приблизно $ 126 000 на основі закупівельних цін на опій в Афганістані, але безпосередньо за межами Афганістану ціна може зростати в десятки разів.

Були вбиті двадцять талібів, які намагалися захистити препарати. Особовий склад збройних сил Великої Британії, що брав участь у операції, не постраждав. Військові також захопили мотоцикл, який був споряджений як бомба для терориста-смертника.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Coghlan, Tom (20 February 2009). Commandos Target Drugs Labs Where Taleban And Mafias Reap $100M Profits (Newspaper article). The Times.
  • Harding, Thomas (18 February 2009). 700 Troops Raid Taliban Drug HQ. London Daily Telegraph (Newspaper article). {{cite news}}: |format= вимагає |url= (довідка)
  • Ministry of Defence (United Kingdom) (18 February 2009). Airborne troops strike at Taliban's drug industry (Press release). Directgov. Процитовано 19 February 2009.
  • Goldacre, Ben (21 February 2009). Heroin Seizures: Name your own prices (Newspaper article). Guardian.