Партія «Солідарність жінок України»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Солідарність жінок України»
логотип
Заснована / зареєстрована 23 грудня 1999
Штаб-квартира 01001, м. Київ, вул. Михайлівська, 14-A, оф. 2
Політична ідеологія соціал-демократія


Очільник партії Суменкова Галина Сергіївна[1]
Кольори
Кількість членів -


Вебсторінка solidarity.org.ua
Політика України
Політичні партії
Вибори

Партія «Солідарність жінок України» — українська політична партія, створена 23 грудня 1999 року.

Ідеологія[ред. | ред. код]

Історія[ред. | ред. код]

Результати виборів до ВР України. 2014 рік.

На початку 1999 року жінки, члени Всеукраїнського жіночого об'єднання «Солідарність», виступили з ініціативою щодо створення своєї партії. У листопаді 1999 року нова партія «Солідарність жінок України» була створена. Головою партії одностайно обрали народну депутатку України, державну і наукову діячку Валентину Гошовську. Зареєстрована Міністерством юстиції України 23 грудня 1999 року (реєстраційний номер 1288)[2].

Сьогодні регіональні партійні організації «Солідарність жінок України» працюють у 22 областях України, АР Крим, містах Києві та Севастополі. Члени партії ставлять собі за мету свої знання, сили, ініціативу направити на перебудову суспільства, повернути жінці віру в себе, забезпечити вільний вибір у праці, навчанні, сім'ї, рівну відповідальність, рівні права та можливості як для жінок, так і для чоловіків.

Влітку новообраною головою партії стала Суменкова Галина Сергіївна. За фахом — економістка, має кандидатський мінімум. У 2015 році закінчила Українську школу законотворчості Інституту Верховної Ради України за магістерським курсом «Європейське парламентське право».

Трудовий шлях Галини Суменкової:

  • з 1992 по 2006 роки в Державній податковій службі України;
  • з 2006 по 2014 роки в Міністерстві фінансів України (двічі була членом Методологічної ради при Міністерстві фінансів України);
  • з 2014 до сьогодні — Апарат Верховної Ради України.
  • з 2015 року — Голова партії «Солідарність жінок України».

Партія взяла участь у виборах до Верховної Ради України IV скликання у 2002 р., висунувши чотири члени партії в одномандатних виборчих округах, які не мали достатньої підтримки виборців.

Партія брала участь у парламентських виборах 2006 року в складі блоку «Виборчий блок „Євген Марчук — Єдність“», на яких отримала 0,06 % голосів виборців.

На виборах до місцевих органів влади, які відбулися 31 жовтня 2010 року, партія здобула 9 мандатів депутатів різних рівнів.

У 2014 році партія взяла участь у позачергових виборах до Верховної Ради України і стала 13-ю серед 29 партій, що брали участь у виборчих перегонах. СЖУ йшла наступною за «Правим сектором».

25 жовтня 2015 року партією було прийнято рішення висунути кандидатів від партії на місцевих виборах. У Томаківському районі Дніпропетровської області депутатами від СЖУ стали 4 особи, а в місті Ірпінь Київської області успіху досягли 3 кандидатів.

«Переконана, що ми вистоїмо ці труднощі, адже є попередній досвід виживання в період криз у нашій країні; ряд законопроєктів, зокрема зменшення цін на харчі та ліки, зменшення годин робочого тижня у період вагітності, догляду за дітьми та в пенсійному віці, не тільки розроблено за нашої участі, а вже зареєстровано у Верховній Раді України, і саме тому потребують нашої, жіночої громадської підтримки» (Суменкова Г. С.).

У 2014 році від партії балотувалася під № 3 Шилова Вікторія Віталіївна[3][4]. Партія не пройшла до ВРУ.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Історія партії на оф. сайті. Архів оригіналу за 26 жовтня 2014. Процитовано 25 жовтня 2014. 
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 28 березня 2014. Процитовано 31 березня 2014. 
  3. Шилова Вікторія Віталіївна, Слово і діло
  4. Кто идет на выборы в Раду: Полный список «Солидарности женщин Украины», 112.ua, 29.09.2014

Посилання[ред. | ред. код]