Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Політична партія
«Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка „Справедливість“»
логотип
Заснована / зареєстрована 2016
Штаб-квартира вул. Саксаганського, 143А, Київ,


Очільник партії Валентин Наливайченко
Кольори               
Кількість членів


Веб-сторінка spravedlyvist.com.ua
Політика України
Політичні партії
Вибори

Політична партія «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка „Справедливість“» — українська політична партія, заснована 2016 року Валентином Наливайченком.

Історія[ред. | ред. код]

Екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко 19 жовтня 2015 року разом із відомими політиками та громадськими активістами презентував громадську організацію "Антикорупційний рух".

«Організація антикорупційного руху сьогодні об'єднує по всій країні багато активістів, всіх, хто не приймає корупцію. І ми йдемо шляхом боротьби з корупцією", - наголосив В. Наливайченко на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».

Уже 5 березня 2016 року у Києві відбувся Об’єднавчий Конгрес громадських організацій, який ініціював «Антикорупційний Рух Валентина Наливайченка». На нього з’їхалися представники 157 громадських організацій зі всієї країни, які заявили про своє об’єднання в єдину політичну силу - Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість».

На з’їзді були присутні більше 800 відомих політиків і міжнародних представників, зокрема, послів іноземних держав. У свою чергу, В. Наливайченко заявив про створення громадсько-політичного руху «Справедливість», основою якого стануть 3 000 активістів із 16 областей. Також він закликав до єднання і заявив, що Рух «Справедливість» буде брати участь у наступних виборах.

Серед основних принципів, на яких буде базуватися Рух Валентина Наливайченка «Справедливість»: нульова толерантність до корупції, прозорість економічної політики, а також створення «Армії Гідності», яка буде займатися допомогою воїнам АТО та членам їхніх родин.

На сьогоднішній день команда Руху Валентина Наливайченка «Справедливість» представлена в кожному регіоні України. Депутати від політичної сили представлені в місцевих радах Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Чернігівської та Черкаської областей.

Програма партії[ред. | ред. код]

Головне завдання — розбудувати успішну, позбавлену брехні, здирництва, корупції та злиднів Державу гідності.

Партія береться за реалізацію головної вимоги українських громадян встановлення справедливої української держави і повернення владі характеру ефективної та чесної служби.

Головними цілями Політичної партії «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка „Справедливість“» є:

 • перетворення України на країну, де людина, її права та свободи є найвищими цінностями, а захист людини — головний обов'язок держави;
 • побудова в Україні справедливого суспільства активних громадян, суспільства, яке гарантує належний соціальний захист всім, хто його потребує, суспільство, економічні досягнення якого, забезпечують країні гідне місце на міжнародній арені, суспільства, в якому не має місця корупції.

Ключовими принципами будівництва нової України є принципи справедливості та національного лібералізму.

Партія трактує принцип справедливості для суспільства як об'єкт певної суспільної угоди. Справедливість як чесність (вислів Джона Роулза — відомий американський політичний філософ, 1921—2002 рр.) можлива лише на принципах ринкової економіки.

Партія утотожнює справедливість з відповідальністю, а наші принципи постають як головні орієнтири організації суспільства, створюючи необхідну передумову для забезпечення гідності та свободи людини в правовій державі.

Головними цінностями для нас є: СПРАВЕДЛИВІСТЬ, ЧЕСНІСТЬ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

Пріоритети діяльності

      Рух «Справедливість» ініціює складання ПРОГРАМИ ДІЙ «За Справедливість!» Яка базується на принципах:

 • Соціальної справедливості.  Забезпечення гідних соціальних стандартів та належного рівня життя для всіх верств населення, створення відповідних умов для реалізації здібностей і життєвого потенціалу кожного громадянина; подолання гострої соціальної нерівності та унеможливлення збагачення олігархів за рахунок звичайних громадян, рівні права на отримання якісних медичних послуг, освіти, на гідний соціальний захист, особливо, для людей з обмеженими можливостями, ветеранів бойових дій та їхніх родин.
 • Антикорупційної діяльності. Партія закликає кожного українця не миритися з принизливою корупцією, а викорінювати корупційні схеми та владні офшори, вимагати справедливого покарання винних. Чесна, прозора влада, непідкупні прокурори і судді — це те, що ми реально зможемо та повинні зробити разом.
 • Історичної справедливості. Правдиве висвітлення історичних подій, соціально-економічного та політичного життя новітньої історії України. Громадяни України повинні знати правду про злочини комуністичного, посткомуністичного та олігархічного режимів, задля неповторення помилок у майбутньому.

Шляхами досягнення поставлених завдань в політичній, економічній, соціальній сферах та сфері національної безпеки є:

 1. Розробка та оприлюднення власних проектів вирішення соціально-економічних проблем, проблем національної безпеки.
 2. Внесення відповідних пропозицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
 3. Участь в розробці законодавчих актів, сприяння їх прийняттю та реалізації.
 4. Участь у виборах та інших політичних заходах.

Для досягнення поставленої мети громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» здійснюватиме наступні кроки:

1. Антикорупційна програма

Рух «Справедливість» буде наполягати на повному перезавантаженні країни. Ці зміни починалися із люстрації та жорстких антикорупційних заходів. Цей шлях необхідно обов'язково пройти і Україні.

Найбільший запит українського суспільства сьогодні — запит на справедливість. Її можна досягти лише через диктатуру закону. Диктатура закону — це дотримання принципу незворотності покарання для будь-якого порушника.

2. Завдання партії в політичній, соціальній, економічній сфері та сфері національної безпеки.

В політичні сфері:

Головні завдання:

 • Збереження унітарної форми державного устрою з одночасним проведенням децентралізації — скасування інституту місцевих державних адміністрацій.
 • Інституціалізація принципу персональної відповідальності (заперечення розмитості колегіальної відповідальності), що має забезпечити довіру до влади.
 • Забезпечення верховенства парламенту в системі вищих органів законодавчої влади та одночасним обмеженням депутатської недоторканності.
 • Наявність інститутів суспільного контролю, розбудові інститутів демократії, які мають відігравати важливе значення у суспільстві.
 • Формування незалежної правової системи.
 • Зміна виборчої системи на пропорційну з відкритими списками з одночасним поділом держави на багатомандатні регіональні округи, та скасуванням т.з. «партійної диктатури».
 • Створення відкритого реєстру виборців. Впровадження електронного голосування.

В соціальній сфері:

Партія відстоює справедливий підхід до розбудови соціальної системи суспільства: у соціальному контексті громадяни України не лише мають права на турботу суспільства, але, у першу чергу, мають обов'язки щодо нього та несуть відповідальність за його успіхи. Тому, відстоюючи основи системи захисту прав та свобод громадян України, партія буде боротися за створення справедливої системи, яка декларуватиме обов'язки і відповідальність громадян.

Партія вважає, що здоров'я людини не може бути поставлене у залежність від її платоспроможності. Страхова медицина, яка передбачає різні рівні надання медичних послуг, залежні від ціни страхового полісу, обмежує можливість доступу до медичного обслуговування неплатоспроможним верствам населення. Декларуючи соціальну відповідальність усіх перед суспільством, партія наголошує на необхідності частину суспільних доходів, що перерозподіляються державою, направляти на розвиток системи суспільної медицини з метою забезпечення рівного доступу усім громадянам і високого конкурентного її рівня. Поряд з державною системою медичних послуг має розвиватись платна медична сфера, яка конкуруватиме із суспільною медициною.

Головні завдання:

 • Монетизація державних пільг для громадян.
 • Запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення, скасування податку на пенсію.
 • Звільнення від оподаткування осіб (юридичних та фізичних), що надають благодійні внески.
 • Підвищення ефективності системи охорони здоров'я, в тому числі і через розвиток системи медичного страхування.
 • Удосконалення законодавчої бази. Змінити ст. 49 Конституції України, яка гарантує безкоштовну медичну допомогу всім громадянам.
 • Залучення до фінансування медичної галузі альтернативних джерел. Введення пільг для меценатів і спонсорів.
 • Обов'язкове медичне державне або приватне страхування для всіх громадян.
 • За окремі категорії громадян: інваліди, малоімущі, безробітні, біженці — страховий поліс платить держава.
 • Визначити перелік медичних послуг, які будуть покриватися страховкою.
 • Визначити чіткий перелік захворювань, лікування яких буде оплачуватись виключно з держбюджету.
 • Негайний аудит ліжкового фонду. Не ліквідувати, а перепрофілювати ліжка нерентабельних закладів охорони здоров'я.
 • Визнати як приорітетний профілактичний напрямок охорони здоров'я в Україні і в цьому контексті будувати розвиток галузі.
 • Забезпечення достойного рівня заробітної плати лікарям, середньому та молодшому медичному персоналу.
 • Забезпечити розвиток педіатричної служби та сімейної медицини.
 • Запровадити жорстокий контроль якості вакцин, що закуповуються за бюджетні кошти, санітарно-просвітницька робота з батьками.
 • Підняти престиж медичної науки шляхом адекватного фінансування (держбюджет, гранти, меценати) та певних пільг молодим та перспективним вченим.

В освітній сфері:

Головні завдання:

 • Реалізація нового змісту освіти, заснованого на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.
 • Справедливого розподілу публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної безоплатної середньої освіти.
 • Підвищення кваліфікації та мотивації викладачів.
 • Боротьба з академічним плагіатом.
 • Поступовий перехід від держзамовлення до контрактного навчання, яке може сплачуватися державою, бізнесовими структурами та коштами фізичних осіб.
 • Демонополізацію системи підвищення кваліфікації, формування нової генерації дослідників.
 • Забезпечення академічної автономії навчальних закладів.
 • Навчальні «хаби» у великих селах плюс шкільні автобуси.
 • Створити від 50 до 100 потужних регіональних багатопрофільних центрів професійної освіти
 • Поєднати навчання в закладі та навчання на робочому місці.

В економічній сфері:

Економічний національний лібералізм — політика, яка метою національного економічного розвитку вважає входження країни до світового економічного простору на власних, суверенних умовах. Така політика може бути реалізована, якщо в країні побудована стабільна і самодостатня економіка, здатна забезпечити економічний прорив — створити стійку раціональну і конкурентоздатну економічну структуру, що дозволить здійснити економічну експансію на зовнішні ринки.

Головні завдання:

 • Недоторканність приватної власності в Україні стане основою економічної ідеології.
 • Формування економічної бази раціонального управління модернізацій ними процесами і контролю за ними у всіх сферах, в тім числі сфері міжнародних економічних відносинах.
 • Формування базового рівню заробітної плати та еталонів розвитку ринку праці.
 • Різке скорочення тіньової економіки шляхом лібералізації податкового законодавства та посилення відповідальності за його порушення, спрощення системи адміністрування податків.
 • Створення матеріальної бази стабільного забезпечення потреб соціальної сфери.
 • Застосування системи прогресивного оподаткування доходів
 • Перехід до системи оподаткування збудованої за принципом «оподаткування доходів від продажу»
 • Ліквідація максимальної кількості державних регуляторів (національні комісії, комітети тощо).
 • Ліквідація чинного законодавства у визначених проблемних галузях та водночас впровадження нового, максимально простого законодавства.
 • Невтручання держави у діяльність приватного сектору малого і середнього бізнесу.
 • Посилення відповідальності бізнесу за дотримання законів і стандартів.
 • Введення базового інституту аудиторів в систему взаємовідносин між бізнесом та податковими органами.
 • Конфіскація майна у випадку доведеного у суді факту нанесення матеріальних збитків державі посадовими особами, здійсненими з корисливих мотивів чи з причини прийняття  непрофесійних рішень.
 • Максимальне спрощення системи оподаткування, уніфікація митних і податкових ставок.
 • Заміна податку на додану вартість (ПДВ) на податок з продажів.
 • Зниження вартості комунальних послуг.
 • Примусовий поділ сировинних і енергетичних монополій.
 • Зняття всіх обмежень на приватизацію державних підприємств в Україні, крім стратегічних.
 • Звільнення інвестицій та дивідендів від податків.
 • Визначити головним об'єктом інвестицій з боку держави інфраструктуру: дороги, транспорт.
 • Створення в Україні «транзитного хаба» між Азією та Європою.

Зовнішньополітична позиція партії

Ми вважаємо, що зовнішню політику країни необхідно проводити виключно з почуттям національної гідності. Основою зовнішньої політики повинен стати пріоритет національних інтересів, створення сприятливих міжнародних умов для розкриття потенціалу України.

Необхідно намагатися будувати зі всіма країнами взаємовигідні відносини та добиватися врегулювання спорів та конфліктів політичними засобами.

Однак, Україна має поступово зміцнювати свою обороноздатність шляхом реформування Збройних сил України, встановлення тісних зв'язків з міжнародними організаціями.

Сприяння розвитку економічних зв'язків, зовнішньої торгівлі, конкурентоздатності українських товарів, створення вільних економічних зон з метою стимулювання находження  інвестицій в Україну.

Справедливе суспільство пов'язано зі встановленням гідного миру у країні та відновленням територіальної цілісності України, звільненням її від терористів, іноземних військ та найманців, а також із здійсненням належного контролю за державним кордоном та забезпеченням його недоторканності.

Рух «Справедливість» буде домагатися стану захищеності кожного громадянина, суспільства і держави від внутрішніх і зовнішніх загроз через підтримку національних збройних сил і поширення нашого Плану Гідності.

В сфері національної безпеки:

Головні завдання:

 • Створення Вищого військового трибуналу.
 • Підвищення розміру заробітної платні для військових.
 • Створення єдиного реєстру призовників.
 • Створення резервної армії.
 • Створення законодавчо закріплених квот в центральних органах виконавчої влади: Адміністрації Президента, Кабінеті Міністрів України, обласних та районних адміністраціях, контролюючих та правоохоронних органах для людей, які пройшли АТО та мають статус УБД.
 • Створення окремого Міністерства або Служби з питань ветеранів військового конфлікту на Сході України.
 • Створення єдиного Реєстру учасників військового конфлікту на Сході України.
 • Виключення з Реєстру та списку УБД тих, хто не має права отримання цього звання — (прокурори, люди, які їздили у відрядження в зону АТО спеціально щоб отримати УБД).
 • Створення державного органу, що опікуватиметься проблемою деокупації Криму.

Основне гасло партійного руху, який він реалізовуватиме у ході виконання цієї програми — «Чесність в дії — справедливість в державі!».

Керівництво партії[ред. | ред. код]

Голова партії: Валентин Наливайченко.

Заступники Голови партії:

 • Руслан Колєсніков — заступник Голови Політичної ради партії, член Президії політичної ради, радник голови партії з питань партійного будівництва;
 • Сергій Носенко — заступник Голови Політичної ради партії, член Президії політичної ради, радник з економічних питань.

Склад Політради партії[ред. | ред. код]

 • Маркіян Лубківський — Заступник Голови політичної ради партії; спікер з питань закордонних справ та геополітики, Координатор з питань інформаційної політики громадсько-політичного руху;
 • Тарас Костанчук — Член Політичної ради партії; керівник проекту «Армія Гідності»;
 • Віктор Ягун — Голова Контрольно-ревізійної комісії партії; радник голови партії з питань інформаційної безпеки;
 • Любов Слєпова — Член Політичної ради партії ; координатор з питань охорони здоров'я;
 • Костянтин Бєдовой — Член Політичної ради партії ; голова Київської обласної регіональної парторганізації;
 • Оксана Голубова — Член Політичної ради партії; голова Чернігівської обласної регіональної парторганізації;
 • Анатолій Сидорук — Член Політичної ради партії; голова Рівненської обласної регіональної парторганізації;
 • Петро Мандзій — Член Політичної ради партії; голова Тернопільської обласної регіональної парторганізації;
 • Микола Стрепоченко — Член Політичної ради партії ;голова Донецької обласної регіональної парторганізації;
 • Олег Котляр  – Член Політичної ради партії: голова Черкаської обласної регіональнгої парторганізації;
 • Геннадій Друзенко – Член Політичної ради партії; керівник проекту «ПДМШ ім. Пирогова»;
 • Ірина Шпак - Член Політичної ради партії.

Інші[ред. | ред. код]

 • Карина Самохвалова — прес-секретар В. Наливайченка, координатор з питань інформаційної політики;
 • Василь Богданов — спікер руху з питань розвитку ІТ-технологій та захисту інтелектуальної власності, координатор проектів ІТ-сектору.

Регіональні парторганізації[ред. | ред. код]

 • Вінницька регіональна обласна парторганізація – керівник Корченюк Роман;
 • Волинська регіональна обласна парторганізація – керівник Романюк Назар;
 • Дніпропетровська регіональна обласна парторганізація – керівник Голенищев В’ячеслав;
 • Донецька регіональна обласна парторганізація – керівник Стрепоченко Микола;
 • Закарпатська регіональна обласна парторганізація – керівник Чубірко Володимир;
 • Запорізька регіональна обласна парторганізація – керівник Іванов Дмитро;
 • Івано-Франківська регіональна обласна парторганізація –керівник Майданський Андрій;
 • Київська регіональна обласна парторганізація – керівник Бєдовой Костянтин;
 • Київська міська регіональна парторганізація – керівник Костанчук Тарас;
 • Львівська регіональна обласна парторганізація – керівник Колодій Петро;
 • Полтавська регіональна обласна парторганізація – керівник Мартосенко Євгеній;
 • Рівненська регіональна обласна парторганізація – керівник Сидорук Анатолій;
 • Тернопільська регіональна обласна парторганізація – керівник Мандзій Петро;
 • Харківська регіональна обласна парторганізація – керівник Савкін Олександр.
 • Черкаська регіональна обласна парторганізація – керівник Котляр Олег;
 • Чернігівська регіональна обласна парторганізація – керівник Голубова Оксана;
 • Чернівецька регіональна обласна парторганізація – керівник Кобеля Ігор.

Друкований засіб[ред. | ред. код]

Газета партії «СПРАВИ СПРАВЕДЛИВОСТІ» зареєстрована Міністерством юстиції України 30.05.2017 року.

Посилання[ред. | ред. код]