Всеукраїнське об'єднання «Громада»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Політична партія Всеукраїнське об'єднання «Громада»
логотип
Заснована / зареєстрована 12 грудня 1993
Штаб-квартира Київ
Політична ідеологія соціал-демократія


Очільник партії Павло Лазаренко
Кольори білий
Кількість членів


Веб-сторінка hromada.org.ua
Політика України
Політичні партії
Вибори

Всеукраї́нське об'є́днання «Грома́да» — політична партія в Україні, заснована у 1993 році. Брала участь у виборах 1998 та 2006 років[1]. У позачергових виборах 2007 р. участі не брала, оскільки ЦВК відмовилася реєструвати Павла Лазаренка кандидатом у депутати[2].

Історична довідка[ред. | ред. код]

Всеукраїнське об'єднання «Громада» організаційно оформилось на всеукраїнському рівні на установчому з'їзді 12 грудня 1993 року. Зареєстровано Міністерством юстиції як політичне об'єднання 22 березня 1994 року.[3] На цьому з'їзді прийнято Програму і Статут об'єднання, обрано голову «Громади», Політико-економічну раду, інші керівні органи. За головну мету об'єднання ставило відновлення традицій діяльності своїх попередників «Громад» (товариств), які «започаткували інтелектуальний український політичний рух»[4].

Основне своє завдання члени «Громади» вбачають у подоланні економічної і політичної кризи в суспільстві, об‘єднанні всіх громадян навколо національної ідеї, у становленні та розвитку ефективної національної економіки, цивілізованих суспільних відносин та гармонійного духовного життя населення України, сприянні процвітання та добробуту її громадян.[5]

У березні 1998 року громада взяла участь у парламентський виборах, позиціонуючи себе як єдина опозиційна до чинної на той час влади політична сила не лівого спрямування.

Символіка партії[ред. | ред. код]

Партія, відповідно до Статуту, має власну емблему (розпізнавальний знак)[6], виконану у вигляді зображення птаха Фенікса, що символізує мету партії — національне відродження України.

У загальному сприйнятті емблема має форму кола, у центрі знаходиться зображення птаха Фенікса, зовнішнім обрамленням якого зліва направо центровим способом розміщується повне найменування партії.

Емблема партії виконується у 2-х варіантах: а) кольоровому на синьому полі зображено птах Фенікс червоно-жовтого кольорів, обрамлений повним найменуванням партії;
б) чорно-білому — на білому полі зображено птах Фенікс чорно-білого кольорів, обрамлений повним найменуванням партії.

Також, відповідно до статуту, партія має прапор, виконаний у вигляді прямокутника розміром 1300×1000 мм, у кольоровому зображенні — на синьому тлі в центрі полотнища розміщується емблема партії у кольоровому варіанті. Полотнище прапора з трьох боків обрамлене золоченою бахромою[7].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ДАТА: Центр політичної інформації http://da-ta.com.ua/mon_mainnews/823.htm
  2. Неофіційний сайт Політичної партії ВО «Громада» http://www.hromada.kiev.ua/top.htm Архівовано 27 вересня 2011 у Wayback Machine.
  3. Реєстр політичних партій. minjust.gov.ua (ru). Процитовано 2018-11-27. 
  4. ВО «Громада»: Історична довідка http://hromada.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=29
  5. Передвиборна программа політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Громада”. Урядовий Кур’єр. 2012-09-28. Процитовано 2018-11-27. 
  6. https://archive.is/20120805083545/www.minjust.gov.ua/0/28324
  7. https://archive.is/20120805083545/www.minjust.gov.ua/0/28324

Посилання[ред. | ред. код]