Всеукраїнське об'єднання «Громада»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Політична партія Всеукраїнське об'єднання «Громада»
логотип
Заснована / зареєстрована 12 грудня 1993
Штаб-квартира Київ
Політична ідеологія соціал-демократія


Очільник партії Павло Лазаренко
Кольори білий
Кількість членів


Вебсторінка hromada.org.ua
Політика України
Політичні партії
Вибори

Всеукраї́нське об'є́днання «Грома́да» — політична партія в Україні, заснована у 1993 році. Брала участь у виборах 1998 та 2006 років[1]. У позачергових виборах 2007 р. участі не брала, оскільки ЦВК відмовилася реєструвати Павла Лазаренка кандидатом у депутати[2].

Ідеологія[ред. | ред. код]

Історична довідка[ред. | ред. код]

Всеукраїнське об'єднання «Громада» організаційно оформилось на всеукраїнському рівні на установчому з'їзді 12 грудня 1993 року. Зареєстровано Міністерством юстиції як політичне об'єднання 22 березня 1994 року.[3] На цьому з'їзді прийнято Програму і Статут об'єднання, обрано голову «Громади», Політико-економічну раду, інші керівні органи. За головну мету об'єднання ставило відновлення традицій діяльності своїх попередників «Громад» (товариств), які «започаткували інтелектуальний український політичний рух»[4].

Основне своє завдання члени «Громади» вбачають у подоланні економічної і політичної кризи в суспільстві, об‘єднанні всіх громадян навколо національної ідеї, у становленні та розвитку ефективної національної економіки, цивілізованих суспільних відносин та гармонійного духовного життя населення України, сприянні процвітання та добробуту її громадян.[5]

У березні 1998 року громада взяла участь у парламентський виборах[6], позиціонуючи себе як єдина опозиційна до чинної на той час влади політична сила не лівого спрямування.

Символіка партії[ред. | ред. код]

Партія, відповідно до Статуту, має власну емблему (розпізнавальний знак)[7], виконану у вигляді зображення птаха Фенікса, що символізує мету партії — національне відродження України.

У загальному сприйнятті емблема має форму кола, у центрі знаходиться зображення птаха Фенікса, зовнішнім обрамленням якого зліва направо центровим способом розміщується повне найменування партії.

Емблема партії виконується у 2-х варіантах: а) кольоровому на синьому полі зображено птах Фенікс червоно-жовтого кольорів, обрамлений повним найменуванням партії;
б) чорно-білому — на білому полі зображено птах Фенікс чорно-білого кольорів, обрамлений повним найменуванням партії.

Також, відповідно до статуту, партія має прапор, виконаний у вигляді прямокутника розміром 1300×1000 мм, у кольоровому зображенні — на синьому тлі в центрі полотнища розміщується емблема партії у кольоровому варіанті. Полотнище прапора з трьох боків обрамлене золоченою бахромою[7].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ДАТА: Центр політичної інформації http://da-ta.com.ua/mon_mainnews/823.htm [Архівовано 14 серпня 2011 у Wayback Machine.]
  2. Неофіційний сайт Політичної партії ВО «Громада» http://www.hromada.kiev.ua/top.htm [Архівовано 27 вересня 2011 у Wayback Machine.]
  3. Реєстр політичних партій. minjust.gov.ua (рос.). Архів оригіналу за 27 жовтня 2021. Процитовано 27 листопада 2018. 
  4. ВО «Громада»: Історична довідка http://hromada.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=29 [Архівовано 18 серпня 2011 у Wayback Machine.]
  5. Передвиборча програма політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Громада”. Урядовий Кур’єр. 28 вересня 2012. Архів оригіналу за 27 листопада 2018. Процитовано 27 листопада 2018. 
  6. Вибори '98: документи, статистичні дані, аналіз / За ред. Ю. Шайгородського. Центр соціально- психологічних досліджень та політичного менеджменту. Харків: Форт, 1998. 636 с.+ дод.
  7. а б https://archive.today/20120805083545/www.minjust.gov.ua/0/28324

Посилання[ред. | ред. код]