Християнсько-демократичний союз (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНИЙ СОЮЗ (ХДС)
Заснована / зареєстрована 8 лютого 1997
Штаб-квартира 00101 Україна, м. Київ, вул. Леонтовича, 5
Політична ідеологія християнська демократія
націонал-консерватизм
Членство у міжнародних організаціях Центристський демократичний інтернаціонал
Інтернаціонал народних і християнсько-демократичний партій
Європейський Християнський Політичний Рух
Очільник партії ВЛАСІЙЧУК Петро-Андрій Михайлович
Кольори помаранч, білий
Кількість членів 3 000
Кількість депутатів у ВР[1] 0
Вебсторінка hcdu.org.ua
Політика України
Політичні партії
Вибори
Логотип партії (2020)

ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНИЙ СОЮЗ — українська консервативна, права політична партія, створена 8 лютого 1997 року в Києві.

Ідеологія Християнсько-Демократичного Союзу – унікальний симбіоз, який поєднав у собі класичні цінности Християнської демократії та особливости Українського консерватизму, породивши політичну течію, метою якої є об’єднання Українства в єдиний національний суспільно-духовний Український Світ.

Історія Християнсько-демократичного союзу[ред. | ред. код]

У 2003 році відбувся VI позачерговий з'їзд партії Християнсько-Народний Союз (ХНС), на якому до складу партії влились представники инших партій Християнсько-демократичного спрямування, а саме Християнсько-демократичної партії України (ХДПУ), Української Християнсько-Демократичної партії (УХДП) і Всеукраїнського об'єднання Християн (ВОХ). Делегати цього з'їзду ухвалили рішення про зміну назви партії на Християнсько-Демократичний Союз (ХДС).

З 1998 року ХДС бере участь у парламентських й президентських виборах в Україні. З 2001 року ХДС активний учасник передвиборчого блоку «Наша Україна». У його ж складі у 2002 році представники ХДС потрапили до Верховної Ради України, де створено депутатську ґрупу. З 2 грудня 2002 року ХДС входить до Інтернаціоналу народних і християнсько-демократичних партій. У 2006 році ХДС знову бере участь у парламентських виборах у складі виборчого блоку «Наша Україна». 15 квітня 2007 року на міжпартійному з'їзді політичних партій «Народна Самооборона» і Християнсько-Демократичного Союзу був створений виборчий блок «Народна самооборона» Юрія Луценка. 5 липня 2007 року до блоку долучилися інші політичні сили і блок отримав назву «Наша Україна — Народна самооборона». 12 червня 2009 року на 5-й Генеральній Асамблеї Європейського Християнського Політичного Руху/ECPM у Берні, Швайцарія, партію Християнсько-Демократичний Союз було прийнято до складу Європейського Християнського Політичного Руху.

Уперше самостійно ХДС взяв участь у місцевих виборах 2010 року. За результатами цих виборів, депутатами органів місцевого самоврядування стало близько 320 представників ХДС. В органах місцевого самоврядування ХДС представляли: два мера (міста Біла Церква і Генічеськ), тридцять п’ять депутатів міськрад, шістдесят чотири депутати районних рад, сімнадцять сільських і селищних голів, двісті чотири депутати сільських й селищних рад.

ХДС також взяв участь у місцевих виборах 2015 року. У місцевих виборах 2020 року Християнсько-Демократичний Союз бере участь у ряді областей України.

Друкований орган партії – ґазета «Християнський Демократ».

Лідери ХДС[ред. | ред. код]

Керівні статутні органи – З'їзд і Політична Рада Християнсько-Демократичного Союзу. Очолює Політичну раду Християнсько-Демократичного Союзу – Голова Християнсько-Демократичного Союзу.

    • Голова ХДС – Петро-Андрій Власійчук
    • Голова Виконавчого комітету ХДС – Володимир Луцький

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Депутатські фракції і групи IX скликання. rada.gov.ua. Процитовано 26 листопада 2020.

Посилання[ред. | ред. код]