Національний корпус (партія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національний корпус
логотип
Голова партії:Білецький Андрій Євгенійович
Країна:Україна Україна
Штаб-квартира:Київ, вул. Зої Гайдай, 9/8
Дата заснування:14 жовтня 2016
Ідеологія:Український націоналізм
Націократія
Економічний націоналізм
соціал-націоналізм
Кількість членів:10000-15000[джерело?]
Девіз:Сила, добробут, порядок
Інтернет-сторінка:nationalcorps.org

Національний корпус (також вживають термін «Нацкорпус») — українська націоналістична політична партія, створена шляхом об'єднання громадського руху «Чесні справи» і Громадської організації «Патріот України» 14 жовтня 2016 року. Основою політичної партії стали активісти громадської організації Цивільний Корпус «Азов», колишні військовослужбовці полку «Азов», громадські активісти та члени українських ультрас-угруповань. Лідером партії є Андрій Білецький.

Повне найменування: Політична партія «Національний корпус».

Передумови[ред. | ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Перший з’їзд політичної партії «Національний корпус»

Одразу ж після звільнення[джерело?], Андрій Білецький з побратимами створює «Чорний корпус» — партизанський загін, який отримав назву «чорні чоловічки» та діяв із березня 2014 року[джерело?] переважно в Харкові та Харківській області. На базі цього загону, в травні 2014 було створено батальйон, який восени того ж року був переформований на полк «Азов». У 2015 році, під час Широкінської операції стало зрозуміло[джерело?] про необхідність громадської та волонтерської структури в тилу. Такою структурою став Цивільний корпус «Азов», на базі якого згодом було створено політичну партію Національний корпус.

Історія[ред. | ред. код]

Установчий з'їзд партії відбувся 14 жовтня 2016 в Києві, на якому вже зареєстрована у Міністерстві юстиції політична партія «Патріот України» була перейменована на «Національний корпус». Також були прийняті новий статут та програма. Лідером новоутвореної партії делегати одноголосно обрали провідника Азовського руху Андрія Білецького, його першим заступником став керівник штабу ЦК «Азов» Назарій Миколайович Кравченко.[1] Разом з цим, згідно з указом Центрального штабу Азовського руху, Цивільний корпус «Азов» припинив існування 1 січня 2017 року, офіційно перетворившись у «Національний корпус».

Ідеологія[ред. | ред. код]

Ідеологія Національного корпусу ґрунтується на праці Миколи Сціборського під назвою «Націократія», а також на ідеях Дмитра Донцова, Ярослава Стецька та Юрія Липи. Основними ідеями «націократії» є надкласовість та антипартійність (вважають, що усі суспільні верстви населення мусять об'єднуватися навколо спільної ідеї і праці заради майбутнього, а не конфліктувати на підґрунті статусу чи класу), особиста відповідальність керівників всіх рівнів, якісна суспільна ієрархія та децентралізація і самоврядність населення на місцях. Держава представниками Національного корпусу трактується як найбільш оптимальна форма існування нації. Таким чином, можна сказати, що окрім основних постулатів націократії, Національний корпус опирається і на принципи меритократизму.

Були заявлені альтернативні шляхи розвитку міжнародних відносин, зокрема орієнтація на співробітництво з країнами Балто-Чорноморської осі (та створення Інтермаріуму (Балто-Чорноморського союзу), який мусить стати альтернативою як Митному Союзу, так і ЄС. З цією метою Національний корпус налагоджує відносини з усіма державами Східної Європи та Прибалтики, займається організацією конференцій з питань створення нового альтернативного союзу. Зокрема, на ІІІ Конференції Інтермаріуму[2][3], яка проходила в Києві 13 жовтня 2018 року, було представлено перші результати спільної діяльності в цьому напрямі.

Діяльність[ред. | ред. код]

Агітаційний намет Національного корпусу

З 14 жовтня 2016 року партія розпочала активну діяльність, зокрема створення осередків в не лише в обласних, але і в районних центрах. Активісти партії активно долучилися до створення ряду громадських проектів та ініціатив:

  • «Юнацький корпус», яким було створено цілу мережу дитячих таборів - «Азовець», «Джура», «Північний Корпус», «Буковинець», «Дніпрянин», «Карпатія», «Січовик», «Слобожанин»);
  • Спортивний корпус з розгалуженою системою власних спортзалів у містах України;
  • літературний клуб «Пломінь» та цілий ряд інших.

Крім цього членами партії було створено окреме видавництво «Орієнтир»[4], яке видає книги націоналістичного та філософського спрямування, з метою популяризації правих ідей серед широких верств населення.[джерело?]

Для захисту правопорядку на вулицях міст, члени Нацкорпусу об'єдналися у складі Національних дружин.[джерело?]

Також було створено донорський проект «Одна кров», який активно розвивається у багатьох містах України. Кожен бажаючий може стати донором крові у найближчому медичному центрі, порятувавши чиєсь життя.[джерело?]

Велика увага приділяється також притаманній зеленим ліберальній зоозахисній діяльності, як-то «Цирк без тварин». З цією метою партія створила окремий підрозділ в своїй структурі, під назвою «Екологічний корпус».[джерело?]

Також спільно з партією діє об'єднання ветеранів: «Ветеранське братерство», яке займається реабілітацією та боротьбою за гідні права ветеранів АТО.[джерело?]

З 23 травня 2017 року «Національний корпус» розпочав всеукраїнську кампанію «Пам'ять нації» з метою вшанування загиблих героїв російсько-української війни. По всій Україні розпочали встановлювати пам'ятні хрести. Начальник штабу осередку партії в Дніпропетровській області Денис Котенко пояснив символізм пам'ятника тим, що «козацький хрест і рунічний тризуб на честь полеглих бійців — символ нерозривного зв'язку між минулими і сучасними поколіннями борців за Україну»[5].

Контакти з американськими неонацистами[ред. | ред. код]

2019 року дослідницька мережа «Bellingcat» оприлюднила результати своїх розслідувань, які вказують на регулярні контакти представників «Національного корпусу» та «Азову» з американськими ультраправими, серед яких представник неонацистської «Atomwaffen Division» і колишні військові США для участі американців у конфлікті в Донбасі для отримання практичного бойового досвіду. У звукових файлах, які має в розпорядженні дослідницька мережа, міжнародний секретар «Національного корпусу», відповідальний за стратегію «Азову», узагальнив мету співпраці з американцями як «світову консервативну революцію», спрямовану на «захист білої раси»[6].

Протести перед виборами президента України 2019[ред. | ред. код]

У березні 2019 після журналістського розслідування Bihus.info" про розкрадання в Укроборонпромі Гладковським та іншими, Нацкорпус з Національними дружинами почали акцію «Свинарчуків за ґрати» (за колишнім прізвищем Гладковського). За словами речника нацкорпусу Алфьорова «Свинарчуки — це не конкретна особистість, а загальна назва подібних чиновників».

9-го березня 2019 р. НК спробував пройти до Адміністрації Президент, але поліція, що стояла там кордоном, почала бити людей та використовувати сльозогінний газ. Того ж дня, активісти прийшли на мітинг Порошенка у Черкаса, щоб поставити питання про дії щодо Свинарчуків, але почалось заворушення і сутички з поліціянтами. Наступного дня було заарештовано голову Черкаського осередку НК Дмитра Кухарчука та голову НК в Черкасах Антона Братка, а також ще п'ятьох активістів, яких згодом випустили. Активісти стверджують, що їх били і забрали особисті речі, а арешт було проведено з порушеннями. Так, під час арешту Кухарчуку вибили вікно в машині та вивихнули плече, того ж дня в нього без слідчих та понятих було проведено обшук вдома. Згодом суд призначив Кухарчуку цілодобовий домашній арешт на 60 діб, а Братку — нічний домашній арешт на два тижні. Після цього активісти НК постійно почали з'являтися на мітингах Порошенка з тією самою метою — запитати про його діїї відносно Свинарчуків.[7]

16 березня 2019 р Національний Корпус провів так званий «День Гніву» на Майдані Незалежності, який згодом перейшов на Банкову, де активісти НК кидали в поліціянтів іграшковими свинями. Кількість учасників акції сягнула 10 тис. чоловік[джерело?]. Того ж дня в Полтаві, під час виступу Порошенка, спецпідрозділом «ТОР» було побито й затримано активістів нацдружин, які отримали ушкодження. Увечері активісти прийшли під Полтавське обласне управління поліції і поставили запитання начальнику Управління щодо цих подій. Той в свою чергу вибачився за дії своїх співробітників і розповів, що ініціював службове розслідування відносно їх дій[джерело?].

19 березня 2019 р. подібні події сталися у Івано-Франківську, де під час мітингу Петра Порошенка на активістів Національного Корпусу було здійснено напад представників поліції та невідомих осіб, так званих «тітушок».

Представники вищої ради партії[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]