Пастила

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Коломенська пастила. Музей «Коломенська пастила» в Коломні, Росія

Пастила́ (от італ. pastelloшматок сухого фруктового соку або від італ. pastiglia, фр. pastille ← середнєгрец. παστῖλος, лат. pastillum, pastillus — рід кондитерського виробу з протертих і зварених з цукром фруктів, здебільшого яблук, і збитих яєчних білків. Страва російської кухні, на весь світ відома Коломенська пастила.

Коломенська пастила

Пастила має пористу структуру, м'яку, ніжну консистенцію, виготовлену з піноподібної маси.

Залежно від драгле-утворюючої основи, що використовується для стабілізації пінної структури пастили, розрізняють два її види: клейову і заварну.

Клейову пастилу виробляють з використанням у ролі драгле-утворюючої основи агару, агароїду, пектину, заварну — мармеладної маси. Залежно від рецептури і способу формування клейова пастила може бути різаною і відливною.

Різана пастила має вигляд брусочків прямокутної форми.

Відливна пастила (зефір) має кулясту, овальну або фігурну форму. Для виготовлення цього виду пастили використовують у 2—3 рази більше яєчних білків порівняно з різаною.

Заварну пастилу виробляють із збитої фруктово-ягідної цукрової суміші і гарячої мармеладної маси у співвідношенні 1:1. Вона має більшу щільність і меншу пористість порівняно з клейовою.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Пастила - різновиди пастили

Література[ред. | ред. код]

  • ГОСТ 6441-96 «Вироби кондитерські пастильні. Загальні технічні умови »