Почесний краєзнавець України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Почесний краєзнавець України
Країна Україна Україна
Тип Громадські відзнаки
нагрудний знак
Відзнаки національних спілок України
Вручається: :
краєзнавцям-дослідникам історії, культури, традицій і звичаїв рідного краю, зокрема працівникам наукових, освітніх, культурно-мистецьких установ і закладів, громадських організацій, а також іншим особам, які здійснюють краєзнавчу діяльність
Вручає: Національна спілка краєзнавців України
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 2009 рік
Перше: 2009 рік
Нагороджені:
Категорія:Почесні краєзнавці України (99)
Черговість
Старша нагорода Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців
Сайт nsku.org.ua/?page_id=9089

Почесний краєзнавець України — найвища персональна відзнака Національної спілки краєзнавців України, що присвоюється за значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природних скарбів України.

Історія нагороди[ред. | ред. код]

Попередником відзнаки було звання «Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців України», засноване на початку 1990-х рр. Серед відзначених осіб — декани факультетів, директори та співробітники краєзнавчих і історико-етнографічних музеїв та заповідників, очільники регіональних організацій Спілки, наукові діячі, історики, представники профільних органів влади, тощо.

Після надання 16 жовтня 2008 року Всеукраїнській спілці краєзнавців статусу національної[1] замість звання «Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців» у 2009 р. засновано відзнаку «Почесний краєзнавець України» та виготовлено спеціальний нагрудний знак.

Присвоєння[ред. | ред. код]

Присвоюється рішенням Правління або Президії Національної спілки краєзнавців України за значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природних скарбів України. Передбачає вручення Свідоцтва та нагрудного знаку «Почесний краєзнавець України».

За період із 2009 по 2020 роки звання «Почесний краєзнавець України» отримало близько 200 осіб.

Вручення[ред. | ред. код]

Вручається в урочистій обстановці головою НСКУ або за його дорученням заступниками голови, відповідальним секретарем, членами Президії НСКУ, а також представниками керівних органів регіональних організацій Спілки.

Відомі почесні члени Всеукраїнської спілки краєзнавців[ред. | ред. код]

Відомі почесні краєзнавці України[ред. | ред. код]

Див. також: Категорія:Почесні краєзнавці України

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела і посилання[ред. | ред. код]