Список епізодів телесеріалу «Бібліотекарі»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Бібліоте́карі (англ. The Librarians) — американський телесеріал, прем'єрний показ якого відбувся на телеканалі TNT 7 грудня 2014 року. Серіал продовжує історію про бібліотекаря Флінна Карсена з відомої трилогії фільмів «Бібліотекар», але тут до нього долучаються ще три потенційні бібліотекарі, разом з якими він бореться із культами, шукає артефакти і рятує світ від неконтрольованих чарів.

Перший сезон (2014—2015)[ред.ред. код]

# Назва Режисер Сценарист Дата показу в США Глядачі США
(мільйони)
1 1 «…І корона короля Артура»
And the Crown of King Arthur
Дін Девлін Джон Роджерс 7 грудня 2014 5,35[1]
Лідер антитерористичної групи НАТО Єва Бейрд побічно знайомиться з Флінном Карсеном у Берліні. Повернувшись додому, вона знаходить лист із запрошенням на співбесіду до Нью-Йоркської бібліотеки «Метрополітен». Там їй пропонують посаду вартового бібліотекаря. Попри спротив Флінна, вона працює з ним, аби дізнатися, хто вбиває потенційних бібліотекарів. Вони знаходять і рятують трьох уцілілих: математика Кассандру, мистецтвознавця та за сумісництвом нафтовика Джейкоба та злодія Єзекіїля. Об'єднавши свої зусилля, бібліотекарі знаходять корону короля Артура та приносять її до бібліотеки. Але Кассандра впускає Зміїне Братство туди, вважаючи, що воно творитиме добро за допомогою магії. Ламія, лідерка лиходіїв, викрадає корону й Екскалібур, завдає поранень Флінну та тікає. Бібліотека самознищується. 
2 2 «…І меч у камені»
And the Sword in the Stone
Дін Девлін Джон Роджерс 7 грудня 2014 5,35[1]
Щойно Бібліотека зникла, Флінн, Єва, Джейкоб та Єзекіїль вскочили в магічний портал і опинилися на західному узбережжі Америки. Вони зустрічають Дженкінса, що відвозить їх до бібліотечної філії в Портленді. Флінн повільно помирає від магічної рани та впадає в депресію. Але Єва переконує його знову врятувати світ. Вони прямують до Лондона, де Зміїне Братство знайшло камінь, у якому колись був Екскалібур, аби повернути його на місце та вивільнити всі чари. Бібліотекарі звільнили Кассандру з в'язниці та завадили Братству. Кассандра використовує силу Екскалібура, щоб урятувати Флінна. Екскалібур помирає. Повернувшись у Портленд, Єва та Флінн зізнаються одне одному в почуттях, але визнають, що обов'язок триматиме їх на відстані. Флінн вирушає на пошуки Бібліотеки, а Єва лишається тренувати молоду команду. 
3 3 «…Та роги дилеми»
And the Horns of a Dilemma
Марк Роскін Джеремі Бернштейн 14 грудня 2014 3,37[2]
Єва розчарована здатністю молодих бібліотекарів до самооборони, але вони зі Дженкінсом переконують її вирушити на завдання. Книга вирізок повідомляє про зникнення вісьмох підлітків, що працювали стажистами у великій бостонській агрофірмі. Вони потрапляють до Бостона за допомогою чарівних дверей Дженкінса та спілкуються з директором фірми. Після цього Єва йде до кімнати, яку вважає серверною, а троє бібліотекарів прямують до відділу кадрів. Натомість Єва потрапляє на склад артефактів Мінойської цивілізації, а інші — до лабіринту Мінотавра. Зрештою четвірці вдається викрасти Нитку Аріадни та знищити лабіринт, а Єва визнає, що ставилася до бібліотекарів, як до солдатів, а не напарників. 
4 4 «…І опівнічна місія Санти»
And Santa's Midnight Run
Джонатан Фрейкс Пол Гайот і Джоффрі Торн 21 грудня 2014 3,19[3]
Бібліотекарі дізнаються, що Санта зник. Дженкінс пояснює, що Санта — своєрідний «аватар Доброї волі», який увесь рік збирає добрі вчинки, а на Різдво повертає їх; і якщо цього не станеться, у світі запанує хаос. Виявляється, Санту викрало Зміїне Братство, щоб заволодіти його магічною силою. Бібліотекарі визволяють його, але без чарівних саней вони не встигнуть потрапити на Північний полюс до опівночі. Команда вирушає туди літаком, але Братство атакує їх у повітрі та пошкоджує літак. Бібліотекарі роблять аварійну посадку на Алясці, де в той час найяскравіше полярне сяйво, проте отруєний Санта не може повернути добро людству. Тоді, попри брак ентузіазму, за цю справу береться Єва. Санта говорить, що саме вона має це зробити, бо вона народилася рівно опівночі на Різдво і має друге ім'я — Різдвянка. 
5 5 «…І Яблуко розбрату»
And the Apple of Discord
Марк Роскін Пол Гайот і Джоффрі Торн 28 грудня 2014 4,10[4]
Флінн раптово повертається до Бібліотеки, щоб стати суддею між драконами. Але через юридичну формальність його місце займає Єзекіїль. Він із Дженкінсом мають переконати конклав у доцільності існування Бібліотеки, решта ж команди відправляється до Ватикану шукати викрадену у Східних драконів перлину. Вони знаходять її, але виявляється, у перлині було заховане яблуко розбрату, що перетворює людину на найгіршу версію самої себе. Флінн із яблуком повертається на конклав і викриває змову проти Бібліотеки. Він хвалить Єву за її успіхи в навчанні молодих бібліотекарів і пропонує зрештою покінчити з роботою в НАТО. Бейрд погоджується, але нагадує Флінну про необхідність його подальших пошуків. 
6 6 «…Та легенди Долі»
And the Fables of Doom
Джонатан Фрейкс Кейт Рорік 4 січня 2015 3,72[5]
Книга вирізок відправляє бібліотекарів до невеликого містечка поблизу Вашингтона, де вантажівка впала з мосту. Дженкінс вважає, що її скинув троль. Команда раптом розуміє, що все в місті відбувається за казками. Вони визначають причину цього — чарівна книга, що здатна втілювати казки в реальність, потрапила до лихих рук. Єзекіїль виявляє, що місцевий бібліотекар читає її дівчинці у лікарні, таким чином перебираючи її сили на себе. Тим часом Єва, Кассандра та Джейкоб поступово втягуються в казки: Єва стає принцесою, Кассандра — воїном, а Джейкоб — мисливцем. Єзекіїль зачаровує бібліотекаря, а дівчинка вигадує цій історії щасливий кінець. Анормальна казка бібліотекаря затягується до книги разом із ним та зникає. 
7 7 «…І правило Трьох»
And the Rule of Three
Марк Роскін Пол Гайот и Кейт Рорік 11 січня 2015 3,44[6]
Книга вирізок відправляє бібліотекарів на науковий ярмарок до Чикаго, де відбуваються дещо незвичайні події. Під виглядом окружних бібліотекарів і суддів виставки, вони непомітно обстежують виставку. Дізнавшись, що чарівним є застосунок для смартфонів, написаний українськими програмістами на замовлення феї Морґани, бібліотекарі розуміють, що сталося з усіма учасниками. Ці діти спрямовували свої бажання один проти одного, але за правилом трьох, їх злі бажання повернуться їм потрійно. Виникає загроза магічного вибуху. Тим часом спонсорка виставки через портал потрапляє до філії; Єва вважає, що сталося непорозуміння, але Дженкінс каже, що це найсильніша фея у світі — Морґана. Єві вдається здійснити фізичний контакт із нею, що вважалося неможливим, але Морґана ставить Бейрд перед вибором: або вбити її, або врятувати дітей. Єва обирає останнє, і бібліотекарям вдається відвести магічне поле від людей. Сама ж Єва застрягає між секундами разом із Морґаною, яка попереджає її про кінець світу та просить передати Дженкінсу, називаючи його Галеасом, слова: «Не бійся лиходія, бійся героя». Єва повертається до реальності. 
8 8 «…І серце темряви»
And the Heart of Darkness
Джон Гаррісон Джоффрі Торн 11 січня 2015 2,86[6]
Обстежуючи пошкоджені лей-лінії у Словаччині, бібліотекарі натрапляють на скривавлену дівчину Кеті, яка стверджує, що її друзі в небезпеці в сусідньому будинку. Дженкінс розповідає телефоном про чарівні будинки, що переміщуються світом у пошуках жертв. Єва лишає Кассандру з Кеті та йде разом із Джейкобом та Єзекіїлем на розвідку. Стоуна дивує, що дім у американському стилі розташований у словацькому лісі. Всередині бібліотекарі знаходять ідолів, чують дивні шуми та бачать примару-тінь. на стінах будинку весь час з'являється напис Кеті. Зрештою, вони всі потрапляють у маленьку модель цього будинку. Кассандра лишається сам на сам із будинком. Виявляється, цей будинок не приносив нікому шкоди доти, доки в нього не поселилась родина серійних убивць — родина Кеті. Остання живе з того часу та маніпулює будинком, який повинен виконувати всі бажання, задані нею. Але Кассандра доводить, що важливе не бажання, а потреба, і за допомогою будинку знищує Кеті. Моторошний привид перетворюється на доброго розпорядчого та дякує бібліотекарям за допомогу. 
9 9 «…І місто світла»
And the City of Light
Таунія МакКірнан Джон Роджерс і Джеремі Бернштейн 18 січня 2015 3,27[7]
Бібліотекарі відправляються до невеличкого містечка у штаті Нью-Йорк, аби розслідувати загадкове зникнення уфолога. Зрештою, вони розгадують таємницю міста: експеримент Ніколи Тесли перевів містян до паралельного світу, вони контактують із реальністю лише за допомогою тіл, вкрадених у інших людей. Випадково туди ж потрапляє Бейрд. Одна жінка, Мейбл, лишається нестаріючою у своєму тілі, саме вона розповідає бібліотекарям про цей експеримент. Нікола Тесла розробив проект, який може повернути всіх людей до життя, але для його реалізації необхідна допомога бібліотекарів. Уже привівши механізм у дію, Кассандра говорить, що шанс на успіх 50 на 50, але у випадку невдачі вивільнена енергія знищить увесь штат. Бібліотекарі зупиняють процес, але Єва встигає повернутися до нашого світу; а Мейбл помирає. Єва робить примітку в бібліотечному записнику для наступних бібліотекарів, аби вони спробували врятувати людей ще раз. 
10 10 «…І ткацький верстат Долі»
And the Loom of Fate
Джонатан Фрейкс Джон Роджерс 18 січня 2015 3,03[7]

Флінн повертається до філії з упевненістю, що він знайшов вхід до Бібліотеки. Та насправді його руками двері до Ріки Часу відкриває Дулак зі Зміїного Братства. Флінн і Єва встигають перейти за ним, Дулак розрізає тканину часу в момент падіння Камелоту. Єва та Флінн (інша його версія, коли він не бібліотекар) подорожують усіма можливими нитками історії. В першій з них бібліотекарем є Джейкоб, у другій Єзекіїль, а світ заповнили зомбі, а у третій — Кассандра, яка бореться з драконами. Кассандра об'єднує трьох бібліотекарів, і Єва та Флінн знову потрапляють до Ткацького верстата Долі. Дулак, він же Ланселот, завдає смертельного поранення Бейрд, але Дженкінс (Ґалахад) вступає з ним у боротьбу. У цей час Флінн зашиває полотно часу. Дулак зникає, бібліотекарі повертаються до філії, справжній Флінн відкриває вхід до Бібліотеки. Флінн знаходить там цілюще зілля та рятує Єву.

Усі троє молодших бібліотекарів отримують власну версію книги вирізок і вирушають у вільне плавання. Проте вони вирішують діяти разом; Флінн із Євою відправляються на своє перше побачення, зробивши крок у невідомість. 

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Bibel, Sara (December 9, 2014). Sunday Cable Ratings: 'Eaten Alive' Wins Night, 'Real Housewives of Atlanta', 'The Librarians', 'Homeland', 'The Newsroom' & More. TV by the Numbers. Процитовано December 9, 2014. 
  2. Kondolojy, Amanda (December 16, 2014). Sunday Cable Ratings: 'Real Housewives of Atlanta' Tops Night + 'Kourtney & Khloe Take the Hamptons', 'The Librarians' & More. TV by the Numbers. Процитовано December 16, 2014. 
  3. Sunday Cable Ratings: ‘Real Housewives of Atlanta’ Wins Night, ‘Watch What Happens Live’, ‘The Librarians’, ’90 Day Fiance’, ‘Homeland’ & More - Ratings
  4. Kondolojy, Amanda (December 31, 2014). Sunday Cable Ratings: 'The Real Housewives of Atlanta' Tops Night + 'The Librarians' , '90 Day Fiance', 'Kourtney & Khloe Take the Hamptons' & More. TV by the Numbers. Процитовано January 1, 2015. 
  5. Kondolojy, Amanda (December 31, 2014). Sunday Cable Ratings: 'Real Housewives of Atlanta' Wins Night, 'The Librarians', 'Kourtney & Khloe Take The Hamptons', 'Total Divas', 'Thicker Than Water' & More. TV by the Numbers. Процитовано January 8, 2015. 
  6. а б Kondolojy, Amanda (January 14, 2015). Sunday Cable Ratings: 'Real Housewives of Atlanta' Wins Night, 'The Librarians', 'Shameless', 'NFL Countdown' & More. TV by the Numbers. Процитовано January 14, 2015. 
  7. а б Bibel, Sara (January 21, 2015). Sunday Cable Ratings: 'Real Housewives of Atlanta' & 'UFC Fight Night' Win Night, 'Shameless', 'The Librarians', 'Total Divas', 'Girls' & More. TV by the Numbers. Процитовано January 21, 2015.