Більдерберзький клуб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Готель «Більдеберг», Нідерланди, де відбулася перша конференція клубу в 1954 році.
Кількість представників на зустрічах клубу від кожної країни за весь час їх проведення.

Більдерберзький клуб або Більдерберзька група — неофіційна міжнародна конференція, що проводиться щороку в дорогих готелях по всьому світу — найчастіше в Європі, а кожні чотири роки — в Канаді або США. Серед учасників — близько 130 чоловік, що є впливовими особами в галузі політики, бізнесу, фінансового регулювання, ЗМІ. Вхід до конференції відбувається тільки за особистими запрошеннями. Деякими коментаторами організація трактувалася як таємний світовий уряд.

Актив цього клубу об'єднує 383 людини, з них 128 (одна третина) — американці, а решта — європейці й азіати (японці, корейці, сингапурці, представники Тайваню і Гонконгу). Штаб-квартира Більдербергського клубу розташована в Нью-Йорку, в приміщенні Фонду Карнегі.

Більдерберзький клуб отримав свою назву від готелю «Більдеберг» (Hotel de Bilderberg) в голландському місті Остербеке, де була проведена перша конференція в 1954 році з ініціативи нідерландського принца Бернарда.

Засідання клубу[ред.ред. код]

Засідання клубу проходять у повній секретності, за особливими запрошеннями, дати їх скликання в друку не оголошуються. Організацію нарад і безпеку учасників забезпечує та країна, на території якої збираються більдербергери — так їх стали іменувати за назвою готелю «Більдерберг» в голландському місті Остербеке, де в травні 1954 року відбулося перше засідання клубу. Будь-яка зустріч більдербергерів, незважаючи на повну таємність, викликає великий інтерес світової громадськості. Неможливо приховати приїзд в одне місце великої кількості відомих людей серед яких — президенти, королі, принци, канцлери, прем'єр-міністри, посли, банкіри, керівники найбільших корпорацій. Тим більше, що кожен із них приїжджає з цілою свитою секретарів, кухарів, офіціантів, телефоністів і охоронців. Штаб-квартира Більдербергського клубу знаходиться в Нью-Йорку, в приміщенні Фонду Карнегі.

Безпека засідання забезпечує поліція та спецслужби країни, в якій проводиться засідання.

На зустрічі не допускаються сторонні, відсутня преса. Розглянуті питання та прийняті рішення тримаються в суворій таємниці. На зборах групи заборонено що-небудь записувати; заборонено робити заяви для преси і розголошувати дискусії, що відбуваються на цих зустрічах.

Відомі слова Д. Рокфеллера, сказані ним в 1993 році: «Нам було б неможливо розробити наш план для всього світу, якби він був відданий розголосу в ті роки. Але світ влаштований складніше і готовий йти до світового уряду. Наднаціональна верховна влада інтелектуальної еліти і банкірів світу, безсумнівно, краща, ніж національне самовизначення, яке практикувалося в минулі століття. Таким чином, ми зобов'язані тримати пресу в невіданні стосовно наших переконань, що становлять історичне майбутнє нашого століття».

Місця засідань[ред.ред. код]

  • 13-15 травня 1983 року — Шато Монтебелло, муніципалітет Монтебелло, Квебек, Канада.
  • 5-8 травня 2005 року — Дорінт Софітель Сіхотел Юберфахрт, Ротта-Егерн, Німеччина.
  • 8-11 червня 2006 року — Брукстріт Хотів, Каната, Оттава, Онтаріо, Канада.
  • 31 травня — 3 червня 2007 року — Ritz-Carlton, Шишлов, Стамбул, Туреччина.
  • 5-8 червня 2008 року — Уестфілд Марріотт, Чентіллі, Вірджинія, США.
  • 14-16 травня 2009 року — Астір Палац, Афіни, Греція.
  • пізніше в 2009 році — Замок у долині Герцогині, Брюссель, Бельгія.

Учасники клубу[ред.ред. код]

Глави держав, урядів і короновані особи — учасники засідань[ред.ред. код]

Члени урядів[ред.ред. код]

Постійними учасниками Більдербергського клубу є

Політики США[ред.ред. код]

Політики Росії[ред.ред. код]

Брали участь у засіданнях:

  • Анатолій Чубайс 14-17 травня 1998 року, зустріч в Тернбері (Шотландія)
  • Михайло Маргелов (голова Комітету з міжнародних справ Ради Федерації РФ)
  • Лілія Шевцова (політолог з Фонду Карнегі в Москві) з 15 по 18 травня 2003, Версаль

Джерела[ред.ред. код]