Марія Магдалина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Марія Магдалина
Pietro Perugino 047.jpg
Рівноапостольна,Євангелістка
Народилася I століття,Магдала
Померла I століття,Марсель, померла своєю смертю
Шанується усіма християнами
День пам'яті 4 серпня
Праці Євангеліє від Марії Магдалини (неканонічне)
Подвижництво Апостольська Проповідь

Марі́я Магдали́на, Марі́я Маґдали́на — свята, рівноапостольна, диякониса, мироносиця.

Марія Магдалина походила з містечка Магдали, що було колись на берегах Генезаретського озера. В Євангелії нічого не сказано про її юні роки, але з передання довідуємося, що була вона вродливою жінкою. Після того, як Ісус вигнав з Марії сім бісів, вона змінила своє життя — стала Його вірною ученицею. Марія Магдалина була вірна Христові не тільки в хвилини Його слави, але й у момент найбільшого приниження на Голгофі. Після того, як Ісуса поховали в печері, недільного дня Марія разом із іншими жінками пішла до гробу Спасителя, щоби намастити Його тіло пахучим миром. Коли, не знайшовши тіла Спасителя, вона зі слізьми виходила з гробниці, їй явився Воскреслий Христос і повелів іти до апостолів і сказати їм радісну звістку. По Вознесінні Христовім, коли апостоли розійшлися з Єрусалима проповідувати в усі кінці світу, разом із ними пішла й Марія Магдалина. Як оповідає передання, вона проповідувала в Римі. Звідти вже літня Марія Магдалина переселилася в Ефес, де трудився святий апостол Іван (згідно з переданням, саме з її слів апостол написав 20-ту главу свого Євангелія), і там завершила свою земну путь.

Марія Магдалина в історії Церкви[ред.ред. код]

Свята Марія Магдалина ввійшла в історію Церкви, як рівноапостольна. В широких вимірах проявлялась її духовно-просвітницька діяльність. І хоч ніколи першохристиянські просвітительки-диякониси не брали на себе вчительського обов'язку на церковних зборах чи першохристиянських Богослужіннях, підкоряючись заповітові св. ап. Павла «жінки ваші у церквах нехай мовчать, бо не дозволено їм говорити» (1Кор. 14,34), вони постійно перебували зі святими апостолами, підтримуючи їх у проповідях серед поганського люду. Зі Святого передання нам відомо, що Марія Магдалина дійшла до Риму, де про Воскреслого Христа сповістила імператора Тіберія. До нашого часу залишилося в традиціях православного іконопису зображати св.рівн. Марію Магдалину з червоною писанкою в руці.

Серед числа перших дияконис, жінок-християнок, що активно діяли при церкві, були і неодружені (наприклад, вищезгадана св.рівн. Марія Магдалина, св. Сусанна, та ін.), і одружені (наприклад, св. Соломія, мати св.ап. і єванг. Івана Богослова, Іванна, Марія Яковова та ін.), свідомо ставши ученицями Христовими при Його земному житті, продовжували і після Його Вознесіння зберігати свій послух, дотримуючись заповітів Христа і Його Учнів — святих апостолів.

Цитати про Марію Магдалину[ред.ред. код]

  • «…дехто з жінок, що були оздоровлені від злих духів і хвороб; Марія, Магдалиною звана, що з неї сім демонів вийшло; Іванна, дружина Худзи, урядника Іродового; Сусанна і інших багато…» (Лк. 8, 2-3).
  • «Як минула субота, Марія Магдалина, Марія Яковова і Соломія, накупили пахощів, щоб піти і намастити Тіло Його» (Мр. 16,1).

Свята[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Бурій В.М. Народно-православний календар / Валерій Бурій. - Черкаси : Вертикаль, 2009.

Згадки у літературі[ред.ред. код]

А. Нових «Сенсей-IІІ. Споконвічний Шамбали» пише, що Ісус не виганяв з Марії семи бісів, вона не була грішницею. Навпаки, вона була його улюбленою учиницею, так як жила по-духовному і з любов’ю до Бога. Автор пише, що Марія Магдалина стала першою серед учнів Ісуса, кого той називав наступником Його Вчення, своїм Посланником (на грец. мові це звучить як apostolos). Тобто, можна сказати, що першим апостолом Ісуса стала саме Марія. А Магдалиною її назвав саме Ісус, після того, як вона відповіла, що вбачає в ньому Сина Божого:

І я кажу тобі: ти - є Магдала Церкви Моєї і ворота пекла не здолають її.

Анастасія Нових повідомляє, що саме їй Ісус передає Грааль - адаптовану формулу Первинного Звуку. Марія користується його величезною енергією та і досі допомагає людям у духовному плані, приходить їм на допомогу у потрібний час.


Релігія Це незавершена стаття про релігію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.