Агентство НАТО з технічного обслуговування і постачання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Агентство НАТО з підтримки
(англ. NATO Support Agency?
фр. L'Agence OTAN de soutien)
Абревіатура NSPA
Члени Албанія Албанія
Бельгія Бельгія
Болгарія Болгарія
Велика Британія Велика Британія
Греція Греція
Данія Данія
Естонія Естонія
Ісландія Ісландія
Іспанія Іспанія
Італія Італія
Канада Канада
Латвія Латвія
Литва Литва
Люксембург Люксембург
Нідерланди Нідерланди
Німеччина Німеччина
Норвегія Норвегія
Польща Польща
Португалія Португалія
Румунія Румунія
Словаччина Словаччина
Словенія Словенія
Flag of the United States.svg США
Туреччина Туреччина
Угорщина Угорщина
Франція Франція
Хорватія Хорватія
Чехія Чехія
Північна Македонія Північна Македонія мета_утворення = логістичне забезпечення діяльності НАТО
Дочірні організації Агентство НАТО з технічного обслуговування і постачання (англ. NATO Maintenance and Supply Agency)
Агентство управління центральноєвропейськими трубопроводами (англ. Central Europe Pipeline Management Agency)
Агентство НАТО з управління авіаперевезеннями (англ. NATO Airlift Management Agency).
Материнські організації НАТО
Штаб-квартира Капелен
(Люксембург Люксембург)
Поточний голова Майк Лайден з січня 2012
Веб-сайт http://www.nspa.nato.int/en/index.htm
Країни-учасниці
Країни-учасниці

Агентство НАТО з підтримки, АНП (англ. NATO Support Agency, NSPA, фр. L'Agence OTAN de soutien) — головна логістична організація НАТО, утворена об'єднанням Агентства НАТО з технічного обслуговування і постачання (англ. NATO Maintenance and Supply Agency), Агентства управління центральноєвропейськими трубопроводами (англ. Central Europe Pipeline Management Agency), Агентства НАТО з управління авіаперевезеннями (англ. NATO Airlift Management Agency).

АНП — виконавчий орган Організації НАТО з підтримки (англ. NATO Support Organisation, NSPO), учасниками якого є усі держави-члени НАТО. Держави мають представників у наглядовій раді агентства (англ. NSPO Agency Supervisory Board, ASB), що контролює і управляє діяльністю АНП.

Агентство об'єднує в одній організації логістику, закупівлі, забезпечує спільні міжнародні рішення для зацікавлених сторін.

Створення АПН вписується в рамки нового підходу НАТО щодо оборонних витрат (розумна оборона, англ. Smart Defence), ключовим елементом якої є розумна підтримка (англ. Smart Support)

Агентство має штаб-квартиру у Капелені (Велике Герцогство Люксембург) і оперативні центри у Люксембурзі, Франції, Угорщині й Італії.

Підрозділи[ред. | ред. код]

Програма управління авіаперевезеннями (англ. Airlift Management Programme)[ред. | ред. код]

2008 було розпочато програму стратегічних авіаперевезень НАТО для швидкого придбання, сертифікації і реєстрації трьох літаків Boeing C-17 Globemaster III, що започаткувало створення авіакрила важких авіперевезень (англ. Heavy Airlift Wing) — багатонаціонального військового підрозділу з управління літаками.

14 липня 2009 символічні ключі першого літака було передано від виробника — заводу в Лонг Біч, Каліфорнія, Сполучені Штати Америки.

20 листопада 2012 було оголошено про створення Авіакрила повної боєготовності (англ. Wing’s Full Operational Capability) — військового підрозділу для дозаправки в повітрі, десантування, висадки за будь-якої погоди, у будь-яку пору доби в умовах низького і середнього ризику, операцій з евакуації.

2016 планується встановити комплекс ангарів на авіабазі Папа в Угорщині для зменшення витрат на обслуговування і збільшення можливостей Засобів стратегічних авіаперевезень НАТО.

Програма центральноєвропейських трубопроводів (англ. Central Europe Pipeline System Programme)[ред. | ред. код]

Підрозділ управляє, фінансує і технічно обслуговує об'єднану міжнародну систему трубопроводів і сховищ для підтримки оперативних військових вимог НАТО під час мирного часу, криз і конфліктів, зокрема експедиційних операцій.

Рада програми керує програмою і складається з представників країн-учасниць.

Рада дозволяє використовувати систему тільки для невійськових завдань. В усі невійськові контракти вписується пункт щодо військового пріоритету (англ. Military Priority Clause), що визначає використання системи для військових завдань.

Учасники[ред. | ред. код]

Бельгія Бельгія, Люксембург Люксембург, Нідерланди Нідерланди, Німеччина Німеччина, Flag of the United States.svg США, Франція Франція

Країни, що мають об'єкти системи на власній території, називаються країни-господарі (англ. Host Nations):

Бельгія Бельгія, Люксембург Люксембург, Нідерланди Нідерланди, Німеччина Німеччина, Франція Франція

Управління[ред. | ред. код]

Щоденне управління і технічне обслуговування трубопроводів здійснюють чотири державні організації та їхні диспетчерські центри.

Центральний офіс здійснює оперативний, технічних, бюджетний і управлінський контроль над системою у мирний і військовий час відповідно до Статуту про Агентство НАТО з підтримки.

Управління логістикою (англ. Logistics Operations)[ред. | ред. код]

Підрозділ здійснює традиційне постачання боєприпасів, а також здійснює централізовану логістичну підтримку розгорнутих військ в операціях НАТО й інших міжнародних організацій.

Підрозділи підтримки (англ. NSPA Support Units)[ред. | ред. код]

Усі операції Агентства НАТО з підтримки плануються, відстежуються і контролюються більшість офісами підтримки заходів Агентства.

Офіси здійснюють організаційне стратегічне планування, планування ресурсного забезпечення, кадрове забезпечення, контроль якості, системи зв'язку й інформації, фізичну інфраструктуру, охорону, безпеку та загальне управління Агентством

Усі офіси підтримки прагнуть знизити витрати на підтримку, що за умов тіснішої співпраці між підрозділами постачання має додаткові переваги.

Закупівлі[ред. | ред. код]

Агентство НАТО з підтримки здійснює закупівлі товарів і послуг, відповідно до вимог замовників, від постачальників з усіх країн.

У деяких випадках АНП може залучати постачальників з країн-учасниць програми Партнерство заради миру.

Товари і послуги можуть закуповуватись на міжнародній конкурсній основі, з дотриманням Правил закупівель Організації НАТО з підтримки

Фінансування[ред. | ред. код]

АНП використовує два основні принципи фінансування:

  1. Неприбуткова безвитратна основа, хоча й з використанням багатьох бізнес-поцесів у багатьох угодах
  1. Витрати на обслуговування збройних систем здійснюють користувачі, для чого АНП фінансує і створює спеціальні проекти і програми.

Агентство НАТО з підтримки має два бюджети:

  1. Оперативні витрати складаються з позик на створення, виготовлення, модифікації і ремонту боєприпасів і обладнання, на придбання витратних матеріалів, для додаткових послуг, для покриття відповідних транспортних послуг.
  1. Адміністративні витрати складаються з:
  • позики за видатками на міжнародну діяльність АНП, зокрема виплата зарплати, оплата комунальних послуг, технічне обслуговування будинків тощо;
  • капітальні витрати на оснащення, інформаційні технології, обладнання для зв'язку, предмети для конкретних програм.

Кожна країна-учасниця програми чи проекту здійснює видатки відповідно до затвердженої формули розподілу витрат.

Згідно з рішенням Північноатлантичної ради, діяльність АНП відповідає міжнародним стандартам бухгалтерського обліку в державному секторі (англ. International Public Sector Accounting Standards).

Рахунки і видатки АНП регулярно перевіряються власними аудиторами і міжнародним комітетом аудиторів НАТО (англ. International Board of Auditors for NATO).

Джерело[ред. | ред. код]

Агентство НАТО з підтримки Офіційний сайт(англ.)