Адріан (Кулик)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Єпископ Адріан
єпископ, настоятель парафії святого великомученика Юрія Переможця у м. Хмельницький
з 13 травня 2013
Церква: Українська православна церква Київського Патріархату
 
Ім'я при народженні: Кулик Руслан Іванович
Народження: 25 березня 1972(1972-03-25) (47 років)
Ставниця Летичівський район Хмельницька область
Священство: 6 січня 1995
Чернецтво: 16 лютого 2011 (повторно)
Єп. хіротонія: 16 лютого 2011

Єпископ Шепетівський Адріан (в миру Кулик Руслан Іванович) — архієрей Православної церкви України (до 15 грудня 2018 року — Української Православної Церкви Київського Патріархату), єпископ, настоятель парафії святого великомученика Юрія Переможця у м. Хмельницький.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 25 березня 1972 р. в селі Ставниця Летичівського району Хмельницької області. Після закінчення середньої школи в 1989—1991 рр.. навчався у Московській духовній семінарії.

3 травня 1992 митрополитом Іоаном (Боднарчуком) був висвячений у сан диякона.

У 1991—1993 рр.. продовжував духовну освіту у Львівській духовній семінарії УАПЦ.

З вересня 1992 р. по жовтень 1993 служив дияконом (потім протодияконом) в Свято-Феодосіївському монастирі Києва.

У жовтні 1993 р. переїхав до США, де був прийнятий в юрисдикцію Православної церкви в Америці.

6 січня 1995 архієпископом Нью-Йоркським Петром (Л'Юїльє) висвячений на священика, в серпні 2001 р. офіційно вийшов зі складу Православної Церкви в Америці з причини повернення в Україну.

У 2002 р. він перейшов в юрисдикцію Української Автокефальної Православної Церкви Північної та Південної Америки і Діаспори, де після постригу в рясофор (з нареченням імені Богдан) був висвячений у хор-єпископа єпархії Нью-Йорка і Нової Англії. В архієрейській хіротонії єпископа Богдана (Кулика) брали участь: Стефан (Бабій-Петрович), архієпископ і митрополит всієї Америки, Першоієрарх УАПЦ в Північній і Південній Америці та Діаспорі; Михайло (Явчак-Чампіон), архієпископ Клівленда; Мойсей (Кулик), митрополит Київський.

У 2004 р. єпископ Богдан (Кулик) прийняв рішення повернутися в юрисдикцію Української Автокефальної Православної Церкви.

12 грудня 2004 року у Свято-Андріївському кафедральному соборі м. Києва Предстоятель УАПЦ митрополит Мефодій (Кудряков), спільно з деякими ієрархами УАПЦ, прийняв у спілкування єпископа Богдана, визнавши дійсність його архірейського сану і доручивши очолення Черкасько-Кіровоградською єпархією.

Серед єпископату УПЦ КП перший із права владика Адріан

У 2005—2006 роках Богдан (Кулик) був єпископом Житомирським, вікарієм Київської єпархії;

2007—2009 рр.. єпископом Одеським і Балтським, з 2009 р. єпископом Хмельницьким, вікарієм Київської єпархії.

Протягом усього цього часу єпископ Богдан мав вельми неоднозначний статус: не будучи офіційно зарахованим до складу УАПЦ, він здійснював служіння в рамках особистого послуху Предстоятелю УАПЦ. Пояснюється це тим, що два авторитетних ієрархи УАПЦ принципово наполягали на невизнанні канонічності його архієрейської хіротонії.

На Архієрейському соборі УАПЦ 3 лютого 2011 року, було прийнято рішення про проведення повторне висвячення єпископа Богдана (Кулика) з умовою його попереднього постригу в чернецтво (малу схиму) і подальшим призначенням керуючим Хмельницькою єпархією. Цілком імовірно, що потреба в повторній хіротонії єпископа Богдана, що мав досить сумнівне з канонічної точки зору архієрейське поставлення, було обумовлене загальним прагненням УАПЦ до подолання всіх можливих перешкод на шляху до наміченого ще в липні 2010 року входженню в юрисдикцію Константинопольського Патріархату.

На виконання соборної постанови 16 лютого 2011 єпископ Богдан (Кулик) прийняв чернечий постриг з ім'ям Адріан і в той же день був висвячений на єпископа Хмельницького і Кам'янець-Подільського.

У архієрейської хіротонії брали участь такі ієрархи УАПЦ: Мефодій (Кудряков), митрополит Київський і всієї України, предстоятель УАПЦ; Володимир (Шлапак), єпископ Житомирський і Поліський; Михаїл (Боднарчук), єпископ Фастівський, вікарій Київської єпархії; Іоан (Швець), єпископ Святошинський, вікарій Київської єпархії; Володимир (Черпак), єпископ Вишгородський і Подільський, вікарій Київської єпархії; Мстислав (Гук), єпископ Тернопільський і Червоногородський, вікарій Тернопільської єпархії.

13 травня 2013 року згідно з поданим проханням прийнятий до складу УПЦ КП і призначений настоятелем парафії святого великомученика Юрія Переможця у м. Хмельницькому.

Посилання[ред. | ред. код]