Паїсій (Кухарчук)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Паїсій
Єпископ Житомирський і Овруцький
з 23 січня 2017
Церква: Українська Православна Церква — Київський Патріархат
Парафія: Житомирська єпархія УПЦ КП
Попередник: Ізяслав (Карга)
 
Ім'я при народженні: Кухарчук Володимир Петрович
Народження: 11 лютого 1984(1984-02-11) (34 роки)
село Уїздці Здолбунівського району, Рівненьська область
Священство: ієродиякон 4 грудня 2008 ієромонах 7 грудня 2008
Чернецтво: 30 листопада 2008
Єп. Хіротонія: 23 січня 2017

Паїсій (в миру — Кухарчук Володимир Петрович, 11 лютого 1984(19840211)) — єпископ Житомирський і Овруцький. 23 січня 2017 року Божого.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 11 лютого 1984 року в с. Уїздці Здолбунівського р-ну Рівненської обл. в християнській сім'ї.

У 1990—2001 рр. здобув середню освіту, навчаючись в Уїздецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

З 1999 по 2001 рр. служив псаломщиком у храмі Пресвятої Тройці с. Уїздці УПЦ Київського Патріархату.

2001 році поступив до першого класу Рівненської духовної семінарії, яку закінчив у 2005 році.

З 2002 по 2005 рр. був послушником Свято-Георгіївського чоловічого монастиря с. Пляшева (Козацькі Могили).

12 грудня 2004 р. напередодні актового дня Рівненської духовної семінарії, у Покровському кафедральному соборі м. Рівного, у нижньому (цокольному) храмі «всіх святих землі Волинської» пострижений у читця. Постриг звершив Високопреосвященнійший Даниїл, митрополит Рівненський і Острозький (нині покійний + 2005).

З 2005 р. продовжував здобувати вищу духовну освіту в Івано-Франківському богословському інституті УПЦ Київського Патріархату, який закінчив 2008 р. здобувши диплом бакалавра філософії (релігієзнавство), а у 2009 році отримав диплом магістра богослів'я.

З 2008 по 2009 рр. навчався у Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича та отримав диплом спеціаліста — викладач філософсько-релігієзнавчих дисциплін.

30 листопада 2008 р. в Манявському Хресто-Воздвиженському чоловічому монастирі, у Борисо-Глібському храмі, після вечірнього богослужіння був пострижений в ченці, з іменем Паїсій, на честь прп. Паїсія Величковського (28 листопада). Постриг звершив настоятель монастиря Високопреосвященнійший Іоасаф, архієпископ Івано-Франківський і Галицький (пізніше — митрополит Івано-Франківський і Галицький).

4 грудня 2008 р. у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Івано-Франківська, в день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, був рукоположений у сан ієродиякона. Хіротонію звершив Високопреосвященнійший Іоасаф, архієпископ Івано-Франківський і Галицький.

7 грудня 2008 р.в Манявському Хресто-Воздвиженському чоловічому монастирі, у Борисо-Глібському храмі, був рукоположений Високопреосвященнійшим Іоасафом, архієпископом Івано-Франківським і Галицьким у сан пресвітера (ієромонаха). Цього ж дня був призначений намісником Манявського-Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря.

З 2009 по 2016 року працював в Манявському навчальному комплексі (НВК) вчителем Християнської етики.

3 2010 по 2013 рр. займав посаду проректора по виховній роботі Івано- Франківського богословського інституту, який з благословення владики, був переведений у стіни Манявського Хресто-Воздвиженського монастиря.

3 липня 2011 р. у 3-тю неділю після П'ятидесятниці, до дня святкування 400-ття Хресто-Воздвиженського Манявського монастиря, був возведений у сан ігумена. Возведення у сан ігумена було звершено у Соборному храмі Манявського монастиря, Високопреосвященнійшим Іоасафом, архієпископом Івано-Франківським і Галицьким.

3 березня 2013 р. до дня Святої Пасхи був нагороджений хрестом з прикрасами. Покладання хреста з прикрасами було звершено у Манявському Хресто-Воздвиженському чоловічому монастирі Високопреосвященнійшим Іоасафом, митрополитом Івано-Франківським і Галицьким.

11 лютого 2014 р. за значний вклад і плідну працю на ниві утвердження моралі, зростання духовності, збереження християнських і історичних цінностей, та відродження Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря та зв'язку із 30-річчям від дня народження, нагороджено медаллю свв. прпп. Іова та Феодосія Манявських.

27 вересня 2014 р. в день престольного свята Манявської обителі, Високопреосвященнійшим Іоасафом, митрополитом Івано-Франківським і Галицьким був возведений у сан архімандрита.

З березня 2016 року Високопреосвященнійшим митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом відрахований з числа братії Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря та почислений за штат Івано-Франківської єпархії, за власним бажанням.

У квітні цього ж року прийнятий у штат Львівської єпархії та зарахований до числа братії Свято-Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря м. Львова.

У вересні 2016 року, з благословення керуючого Львівською єпархією Високопреосвященнійшим Димитрієм, митрополитом Львівським і Сокальським, був призначений викладачем та помічником інспектора Львівської православної богословської академії.

26 листопада 2016 року, з нагоди 440-ліття Львівської братської школи та актового дня її правонаступниці — Львівської духовної академії, нагороджений Високопреосвященнійшим митрополитом Димитрієм подячною грамотою за виховання майбутніх душ пастирів, професійну підготовку достойного українського духовенства та жертовну працю Помісної Православної Церкви в Україні.

З 2016 року зарахований до аспірантури Чернівецького Національного Універитету ім.. Ю. Федьковича.

15 грудня 2016 року з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та за власним проханням, переведений у штат Київської єпархії.

20 грудня 2016 року з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета прийнятий у штат Київської єпархії та зарахований до числа братії Києво-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря.

22 січня 2017 р. Священним Синодом УПЦ Київського Патріархату (Журнал засідання № 2) обраний на єпископа Житомирського і Овруцького, керуючого Житомирською єпархією,

29 січня 2017 р. відбулася архієрейська хіротонія.