Герман (Семанчук)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман (в миру Семанчук Павло Святославович, нар.27 жовтня 1973 року, с. Іспас Вижницького району Чернівецької області) — єпископ УАПЦ.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 27 жовтня 1973 року в родині службовців.

У 1990 році закінчив середню школу № 4 м. Чернівці.

З 1991 ро 1996 роки виконував послух регента-псаломщика в храмах м. Чернівці та Чернівецької єпархії.

9 березня 1997 р. Митрополитом Переяславським і Богуславським Нестором (Кулішем), УПЦ КП, у Свято-Феодосіївському монастирі м. Києва рукоположений у сан диякона, а 19 квітня 1997 р. у пресвітера в стані целібату.

27 липня 1997 р. намісником Свято-Феодосіївського монастиря м. Києва архимандритом Вікентієм (Міськовим) пострижений в мантію з іменем Герман (на честь прп. Германа Аляскинського, пам'ять 9 серпня за н.ст.).

9 серпня 1997 р. возведений у сан ігумена.

З 1997 по 2000 роки — клірик Одеської єпархії УПЦ КП , настоятель кафедрального собору Різдва Христового м. Одеси, секретар Одеського єпархіального управління УПЦ КП.

З 2000 р. — клірик Чернівецько-Кіцманської єпархії УПЦ КП, настоятель храму Св. вмч. Георгія Побідоносця м. Кіцмань, благочинний храмів Кіцманського району.

До Дня Святої Пасхи 2003 року нагороджений хрестом з прикрасами.

У 2000 р. закінчив Львівську Духовну Семінарію УПЦ КП, а у 2007 р. — Київську православну Богословську Академію з академічним званням магістра богослів'я.

У 2008 р. закінчив Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича з присвоєнням кваліфікації бакалавра філософії, а у 2009 р. Національний університет «Острозька Академія» з академічним званням магістра богослів'я.

14 листопада 2009 року, в день Святих Безсрібреників та чудотворців Косми і Даміана Азійських, у храмі Св. Димитрія Солунського УАПЦ м. Києва відбулось наречення архімандрита Германа (Семанчука) на єпископа Чернівецького і Хотинського. Окрім Предстоятеля Митрополита Київського і Всієї України Мефодія (Кудрякова) в той день у храмі молилися Архієпископ Уманський Іоан (Модзалевський), Архієпископ Кафський і Готський Петро (Брук де Тралль), Архієпископ Дрогобицький і Самбірський Феодосій (Пецина), Єпископ Черкаський і Кіровоградський Іларіон (Савчук), Єпископ Житомирський і Поліський Володимир (Шлапак).

16 листопада 2009 року в день пам'яті Мчч. Акепсима єп., Йосифа пресвітера та Аіфала в м. Києві в храмі Миколи Набережного звершено чин єпископської хіротонії архимандрита Германа (Семанчука) на єпископа Чернівецького і Хотинського.

Хіротонію єпископа Германа очолив Блаженнійший Мефодій (Кудряков) — Предстоятель УАПЦ, якому співслужили

Архієпископ Дрогобицький і Самбірський Феодосій (Пецина),

Єпископ Черкаський і Кіровоградський Іларіон (Савчук),

Єпископ Житомирський і Поліський Володимир (Шлапак),

Єпископ Харківський і Полтавський Афанасій.

Посилання[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]