Борис (Харко)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Єпископ Херсонський і Каховський Борис (в миру Володимир Юрійович Харко; нар. 4 квітня 1979, Буськ) — архієрей Православної церкви України (до 15 грудня 2018 року — Української Автокефальної Православної Церкви), науковець-економіст. Керуючий Херсонсько-Каховською єпархією.

Освіта[ред. | ред. код]

Володимир Юрійович Харко нар. 4 квітня 1979,в м.Буськ) у сім'ї службовців,

1995-го із золотою медаллю закінчив школу № 1 у місті Буськ на Львівщині. До 2000 року здобував вищу освіту у Тернополі в академії народного господарства за спеціальністю менеджмент у виробничій сфері.

Паралельно з навчанням у Тернополі 1999 року вступив до Колегії Патріарха Мстислава у Харкові. Її закінчив у 2007-му. А з 2000 по 2004 здобув освіту за спеціалізацією катехит у Вечірній богословській школі Катехитично-педагогічного інституту Львівської богословської академії. Темою роботи була «Катехиза в літургії Святого Якова».

У тому ж навчальному закладі став магістром катехитики 2007 року. А протягом 2007–2008 років здобував вищу освіту за спеціальністю "богослов'я" в Національному університеті «Острозька академія» (тема роботи — „Управління церковними спільнотами”).

Також у 20092013 роках навчався на факультеті міжнародного права і бізнесу Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Львівського національного університету імені Івана Франка. Там одержав кваліфікацію юриста-міжнародника (тема роботи — „Міжнародно-правове регулювання транскордонного співробітництва України та Польщі”).

Робота і громадська діяльність[ред. | ред. код]

Роботу за економічною спеціалізацією отримав у Львові — займав посаду менеджера відділу маркетингу Західноукраїнської цукрової компанії. Через рік після здобуття вищої освіти став асистентом кафедри менеджменту ЛНУ імені Івана Франка. У 2008 році отримав науковий ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю економіка та управління національним господарством (тема роботи — „Організаційно-економічний механізм прикордонного співробітництва”). З 2010-го — заступник декана економічного факультету з навчально-виховної роботи, а 2011-го отримав вчене звання доцента кафедри менеджменту. Виступає автором понад 80 навчально-методичних і наукових праць.

Обирався депутатом Буської міськради 2006 року, очолював постійну комісію з питань планування, бюджету та фінансів.

З 2013 по 2015 роки був головою Львівського крайового ставропігійного братства святого апостола Андрія Первозваного, є членом редколегії всеукраїнської газети «Успенська вежа».

Висвячення[ред. | ред. код]

Хіротонізований 19 липня 2015 року у сан диякона, згодом 7 серпня пострижений у чернецтво з іменем Борис, 9 серпня хіротонізований в сан ієромонаха. Врешті 13 серпня, відповідно до рішення Патріаршої Ради та Архієрейського Собору УАПЦ, обраний єпископом Херсонським і Миколаївським. 14 серпня возведений у сан ігумена, а 16-го — у сан архімандрита. 22 серпня наречений на єпископа в Успенській церкві Львова, а 23 серпня у Свято-Успенській церкві села Чишки Блаженніший Макарій, Високопреосвященніший Мстислав та Преосвященніший Віктор звершили архієрейську хіротонію на єпископа Херсонського і Миколаївського.

Джерела[ред. | ред. код]