Лляна олія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Molen De Passiebloem lijnolie.jpg

Лляна олія — рослинна олія, яку добувають екстрагуванням з насіння льону.

Фізична і хімічна властивості лляної олії залежать від місця вирощування льону; густина 0.930-0.938 (при 15°), t° застигання від −8 до −27°, йодне число 165—192, кислотне число 0.55-3.5, омилення число 186—195. Належить до висихаючих олій, використовують головним чином для виготовлення оліфи. Олія має високий вміст омега-3-ліноленової кислоти, яку дедалі більше застосовують як цінну харчову добавку.[1]

Лляна олія[ред. | ред. код]

Лляна олія (Oleum lini) є цінним джерелом Омега 3 — важливого компоненту мембрани кожної клітини нашого організму, Омега 3 стимулює їхню життєдіяльність та активізує процес їхнього оновлення. Незамінні жирні кислоти, особливо Омега-3, згідно з дослідженнями ефективно допомагають організму позбавитися від зайвої ваги.[2]

Льон протягом багатьох століть годував, одягав, був головним товаром, який експортували за кордон. Лляна олія завжди була одним з найбільш цінних і важливих продуктів харчування[джерело?].

Олія льону — це і їжа, і ліки, і косметика. Будь-яка красуня в минулому знала, що вживання в їжу лляної олії, в поєднанні з використанням тієї ж олії як живильного крему (лляну олію дуже добре поглинає шкіра) надає шкірі і волоссю здорового вигляду і допомагає зберегти молодість[джерело?].

Олія з лляного насіння займала особливе місце серед косметичних засобів красуні[джерело?] Клеопатри. Крім того, що лляна олія була основою абсолютно всіх кремів цариці, вона приймала ванни з лляної і трояндової олії, і у великій кількості вживала лляну олію з їжею[джерело?].

Лляна олія дуже корисна для живлення головного мозку. Олію льону рекомендується включати у свій раціон людям зайнятим розумовою працею[джерело?]. Олія льону допомагає нашій печінці відновлюватися і нормалізує повністю всю травну функцію організму[джерело?].

Рекомендується[джерело?]:

Протипоказання не виявлені[джерело?].

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]