Іжевський автомобільний завод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Іжевський автомобільний завод
Тип Відкрите акціонерне товариство
Заснування 1965
Штаб-квартира Іжевськ, Росія Росія
Галузь Автомобілебудування
Продукція легкові автомобілі
Сайт http://www.izh-auto.ru/

Іже́вський автомобі́льний заво́д («ІжАвто») — автомобільний завод у Іжевську Росія. Входить в концерн «ІжМаш», і контролюється групою «Сік».

Історія[ред.ред. код]

Будівництво заводу почалося в 1965 році за підтримки Дмитра Устинова, що був у той час міністром оборонної промисловості країни. Перший автомобіль іжевського виробництва зійшов з конвеєра 12 грудня 1966 року, це був «Москвич-408». Всі деталі і комплектуючі автомобіля поставлялися заводом АЗЛК. З 1967 по 1971 рік вводяться власні виробничі лінії: пресові і зварювальні, установки для фарбування кузова, лінії конвеєрів. Основні досягнення і нові розробки датувалися якраз початком 1970-их років.

Надалі спостерігався застій і спад виробництва аж до 2000, в якому відбулася зміна керівництва і юридичного статусу, після чого обсяги виробництва зросли й досі тримаються відносно стабільно. У серпні 2005 року виробництво власних моделей «Іж» (за винятком ІЖ-27175 (фургон на базі ВАЗ-2104)) припинене, в грудні припинено виробництво ВАЗ-2106. Почалася промислова збірка автомобіля Spectra корейської компанії Kia Motors Corporation. З 2006 початий випуск нової KIA Rio. На липень 2007 продовжується випуск ВАЗ-21043, запущена збірка KIA Sorento, збирається Іж-27175.

Хронологія випуску автомобілів[ред.ред. код]

Криза 2009 року[ред.ред. код]

На початку 2009 року в результаті спаду збуту, викликаного економічною кризою, на заводі склалася вкрай важка ситуація. За станом на кінець березня завод працював три дні в тиждень по шість годин, але керівництво заявляло про можливу повну зупинку виробництва і скороченні 90 % співробітників — близько 5 тисяч чоловік.

У травні 2009 року виробництво на підприємстві було зупинене. У серпні цього ж року компанія подала до Арбітражного суду Удмуртської Республіки заяву про власне банкрутство.


Автомобіль Це незавершена стаття про автомобілі.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.