Номер 309 (телесеріал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Номер 309
тур. No: 309
No 309-Номер 309 постер FOX 2016-2017.jpg
Тип телесеріал
Телеканал(и) Туреччина FOX (Turkey)
Жанр романтична комедія
Формат зображення HDTV 1080i
SDTV 16:9
Формат звуку стерео
Тривалість серії 145 хвилин
Компанія Gold Film[1]
Сценарист Асли Зенґін[2]
Бану Зенґін[2]
Режисер Хасан Толґа Пулат[3]
Оператор Ондер Шенґюль
Продюсери Фарук Турґут[4]
Шенай Абаджи Турґут[5]
Виконавчий продюсер Айнур Башґьок[6]
У головних ролях Фуркан Палали
Демет Оздемір
Композитор Волкан Акмехмет[7]
Інанч Шанвер[7]
Країна-виробник Туреччина
Місце зйомок Стамбул[8]
Мова оригіналу турецька
Перший показ 1 червня 201625 жовтня 2017
Кількість сезонів 2
Кількість серій 65
Віковий рейтинг 16+
Посилання

«Но́мер 309» (тур. «No: 309») — популярний турецький телевізійний серіал виробництва студії Голд Філм (англ. Gold Film). В головних ролях — Фуркан Палали та Демет Оздемір. Серіал заснований на історії великого кохання, що народилося внаслідок плутанини на «побаченні наосліп»[9]. Це — романтична комедія з нехитрим сюжетом і неповторним турецьким колоритом на початку, і — сімейна драма наприкінці.

Серіал адаптовано з корейської дорами «Приречений любити тебе» | «Ти моя доля» (운명처럼 널 사랑해(кор.)) 2014 року[10].

З 2016 по 2017 режисером Хаса́ном Толґа́ Пула́том за сценарієм сестер Асли́ Зенґін та Бану́ Зенґін було знято 2 сезони — 65 серій. Прем’єрний показ відбувся 1 червня 2016 року на телеканалі «FOX Туреччина»[11][12], завершився показ 25 жовтня 2017 року (день мовлення середа).

Українські глядачі побачили серіал вперше 1 березня 2018 року на телеканалі «FOX Life» (Fox Life Україна, Литва, СНГ, мовлення російською мовою).

Сюжет[ред. | ред. код]

Романтична комедія «Номер 309» стала одним з найпопулярніших нових телесеріалів сезону 2016–2017 років. Її герої — двоє молодих людей, що живуть у Стамбулі, належать до різних прошарків суспільства, мають різний статок і світогляд. Основною сюжетною лінією серіалу є історія кохання Онура і Лалє, які випадково зустрічаються, проживають зміну почуттів від ненависті до закоханності, постійно то сходяться, то знову розлучаються.

Ла́лє Йенілме́з, дівчина зі звичайної турецької сім'ї, допомагає матері в квітковому магазині. Після зради коханого вона не бажає зав'язувати стосунки, цілком віддається роботі. Заповзятлива мати Лалє переживає самотність доньки і шукає їй заможного нареченого. Врешті решт Лалє поступається натиску матері і погоджується піти на побачення з якимось молодим перспективним лікарем на ім'я Онур.

В цей же час багате турецьке сімейство Сариханів на оголошенні заповіту померлого дідуся Ахмета дізнається, що контрольний пакет акцій процвітаючого сімейного бізнесу і сотні мільйонів лір отримає той з двох онуків, хто в найкоротший термін одружиться і стане батьком. Кожна родина кидається мерщій знайти пару для своїх синів. Поступаючись натиску батьків, Ону́р Сариха́н погоджується на побачення зі світською дівчиною Пелінсу́, яку не знає в обличчя.

За долею, молоді пари повинні зустрітися в одному й тому закладі. Перед входом до ресторану Лалє стає причиною доленосної ДТП, яка затримує лікаря Онура і Пелінсу. А Онур Сарихан і Лалє в результаті плутанини через збіг імен приймають один одного за тих, з ким мають зустрітися насправді. Взаємна іскра симпатії, романтична обстановка, таємно доданий кузеном Онура до напоїв Лалє алкоголь, виводять побачення з-під контролю і призводять до спільно проведеної божевільної ночі. Вранці Онур та Лалє прокидаються в незнайомому номері готелю. Обидва переконані, що вночі не могли зайти аж занадто далеко, і нездатні пригадати що-небудь з того, що сталося напередодні ввечері, вони прощаються і погоджуються, що більше не має сенсу бачитися.

Онур таки зустрічається з обраною батьками Пелінсу і через три місяці заручається з нею. Пелінсу ж переслідує власні інтереси в цьому шлюбі, бо її батьки перебувають на межі банкрутства.

Лалє в той же час виявляє, що вагітна, і намагається розшукати батька своєї дитини, хоча навіть не впевнена в тому, як його звуть. Вона ні з ким не зустрічалася після ночі в готелі, то ж Онур залишається єдиним кандидатом в батьки.

Про те, що Онур стане батьком, одночасно з ним дізнаються і його мати з бабусею, і Лалє стає головним козирем сім'ї Онура в боротьбі за дідову спадщину. Спочатку Фікре́т і Їлди́з, батьки Онура, приймають Лалє за шахрайку, але потім в їх голові народжується новий план. Вони змушують Онура терміново одружитися на Лалє. Обидві сім’ї наполягають на укладанні шлюбу, але на шляху справжнього щастя, як відомо, належить подолати безліч перешкод.

В серіалі багато заплутаних ситуацій, пов'язаних з несподіваними наслідками першої зустрічі провідної пари. Це любовна історія, повна нерозуміння, секретів, божевільних інтриг і великої кількості гумору. У серіалі грамотно продуманий образ кожного, навіть другорядного персонажа[13], що додає частинку драматизму, веселості і інтриги сюжету.

Персонажі[ред. | ред. код]

Головні герої[ред. | ред. код]

 • Ону́р Сариха́н (Фуркан Палали) — 30-річний «золотий хлопчик», єдиний син заможних батьків, один з двох онуків-спадкоємців надзвичайного статку Ахме́та Сариха́на, що створив будівельну бізнес-імперію. Онур входить до сотні найбажаніших холостяків Туреччини. Він амбітний архітектор, працює в сімейному холдингу з метою колись його очолити, освічений, дисциплінований, вихований, але видається самовдоволеним і черствим. Онур переживає хворобливе розставання з коханою дівчиною Озґє́, яка з невідомих йому причин кинула його і втекла з країни. Тому Онур не думає більше про любов, не вірить в щирість жінок і вважає, що шлюб — це відповідальність, яку потрібно взяти на себе, коли прийде час. Він поклявся ніколи більше не закохуватися, а керуватися в житті холодним розрахунком. Але Лалє входить в його життя і перевертає все з ніг на голову.
 • Ла́лє Єнілме́з — згодом Ла́лє Сариха́н (Демет Оздемір) — 27-річна середня донька одинокої матері Сонґю́ль. Це природна, турботлива, працьовита, трохи наївна дівчина. Вона має старшу сестру Нілюфе́р та молодшу — Нерґіз (у всіх жінок цієї родини — імена, що означають назви квітів: Сонгюль — остання троянда, Нілюфер — лілія, Лалє — тюльпан, Нерґіз — нарцис). Лалє єдина в сім'ї має вищу освіту, вона викладач історії, але не отримала призначення до школи і тому жодного дня не працювала вчителем. Дівчина допомагає матері в квітковому магазині, вона дуже талановита, окрім звичайної роботи ще створює на замовлення інсталяції з квітів в скляних тераріумах. Але, незважаючи на свою привабливість і творчі здібності, Лалє не шукає любові і не мріє про заміжжя, бо не довіряє чоловікам. По-перше, дівчина має травму, заподіяну батьком, який залишив її в дитинстві. По-друге, вона мала в минулому тривалі серйозні стосунки з адвокатом Ерсіном, який завжди недооцінював і принижував Лалє і, згодом, зрадив її та одружився на іншій. Лалє доводиться щодня терпіти тиск з боку матері, яка бажає якомога швидше видати доньку заміж, щоб позбутися клопоту за неї.

Другорядні герої[ред. | ред. код]

 • Сонґю́ль Шен (Сумру́ Явруджу́к) — 52-річна мати Лалє, жінка, що самотужки виховала трьох дітей після того, як чоловік покинув сім'ю. Найбільше її бажання — вигідно видати своїх дочок заміж і влаштуватися зручніше.
 • Нілюфе́р Йорулма́з (Фатма́ Топта́ш) — старша сестра Лалє. Вона домогосподарка, яка проводить дні в гонитві за своїм чоловіком — або застає його за зрадою, або за азартною грою. Кожні два місяці говорить: «Я розлучуся з чоловіком» і повертається до матері.
 • Нерґіз Єнілме́з (Пелін Улукса́р) — молодша 22-річна сестра Лалє. Найрозважливіша в сім'ї, найбільше її прагнення — вийти заміж за багатія.
 • Їлди́з Сариха́н (Озле́м Токасла́н) — мати Онура. Єдиний клопіт в житті — чоловік і син, а одна з найважливіших цілей — добитися переваги над своєю діверкою Бетюль.
 • Фікре́т Сариха́н (Суа́т Сунґу́р) — 59-річний батько Онура, нероба на пенсії і трохи розпусник. Він вважав би за краще залишити сина в спокої, але нездатний протистояти бажанням дружини.
 • Ша́ді Сариха́н (Бейті Енґін) — 56-річний дядько Онура. Чоловік-підкаблучник, який ревнує свою дружину і робить все, що вона говорить. Намагається залишатися в тіні і зберігати недоторканими свої взаємини з братом.
 • Еро́л Сариха́н (Джиха́н Ерджа́н) — кузен Онура, другий спадкоємець, амбітний і підступний. За його словами, він має єдиного суперника — двоюрідного брата Онура, з яким Ерол все життя змагається.
 • Бетю́ль Сариха́н (Севінч Ербула́к) — 51-річна тітка Онура, дружина його дядька Шаді, мати Ерола. Живе з нав'язливою ідеєю суперництва з Їлдиз, бо, про що б не йшла мова, Онур завжди на щабель вище Ерола, і це зводить Бетюль з розуму.
 • Філіз Сариха́н (Джере́н Ташчі) — невістка Онура, дружина його кузена Ерола.
 • Ісме́т Сариха́н, бабуся Ісмет (Нуршім Демір) — бабуся Онура і Ерола. Справжня леді, яка дотримується традицій і звичаїв, ніколи не йде на компроміс зі своїми цінностями і все ще має сильний вплив на обох своїх синів. Сповнена рішучості не помирати, не доручивши холдинг, відповідно до заповіту покійного чоловіка, гідному правонаступнику.
 • Пелінсу́ Яли́н (Іре́м Хельваджіолу́) — дівчина з вищого суспільства, перша наречена Онура, яку заради спадщини відшукали йому батьки. Вихована своєю матір'ю як мисливець за багатими чоловіками. Незважаючи на те, що не любить Онура, зближується з ним і робить все можливе, щоб вийти за нього заміж і завдяки цьому подолати економічні труднощі, з якими зіткнулася її сім'я.
 • Куртулу́ш Йорулма́з (Ґьокче́ Озйо́ль) — чоловік Нілюфер, старшої сестри Лалє. Дрібний шахрай, гравець, брехун, ледащо і розпусник. При цьому дуже любить дружину і доньку.
 • Саме́т Єтіш (Мура́т Тавли́) — водій і в той же час друг Онура, його права рука, довірена особа і радник. Надійний і щирий.
 • Доктор Ону́р Сайги́н (Фатіх Айха́н) — чоловік, з яким мати Лалє хотіла її познайомити за допомогою свахи. У важкі часи він дбає про Лалє як друг і як лікар. Надійний, допитливий і відповідальний. Хоча у нього є прихований інтерес до Лалє, він стримує себе, щоб не похитнути довіру Лалє до себе.
 • Шебне́м Яли́н (Еда́ Озе́ль) — мати Пелінсу.
 • Їлдири́м Єнілме́з (Ерда́л Оз'яджила́р) — батько Лалє, чоловік Сонґюль, який покинув сім'ю більше 20 років тому.
 • Хюлья́ (Діле́к Челебі) — тітка Лалє, батькова сестра.
 • Ґюльша́ Йорулма́з (Омрю́м Нур Чамчакалли́) — 6-річна племінниця Лалє, донька її старшої сестри Нілюфер.
 • Халю́к (Юна́л Сільве́р) — дядько Онура, який живе в Америці, брат Їлдиз.
 • Озґє́ Дерін (Туче́ Куршунолу́) — колишня дівчина Онура, його перше кохання і перші серйозні стосунки. Покинула Онура під натиском його матері, яка не вважала Озґє гідною свого сина.
 • Шеріфе́ (Озле́м Улука́н) — хатня покоївка в сім'ї Онура, шпигунка його тітки Бетюль.
 • Сехе́р (Селе́н Шеше́н) — хатня покоївка в сім'ї Ерола, шпигунка Їлдиз, матері Онура.
 • Доктор Пина́р (Яву́з Сечкін) — сімейний психотерапевт.

Створення[ред. | ред. код]

Передісторія[ред. | ред. код]

Ідея створення серіалу належить продюсерській групі, на чолі якої є Шена́й Абаджи́ Турґу́т. Турецьке телевиробництво спеціалізується на адаптаціях і рімейках, серіал «Номер 309» також не став виключенням. Для нього під турецького глядача було адаптовано історію з корейської дорами «Приречений любити тебе»[14].

Сценарій для всіх серій кінопроєкту створювався двома сестрами-сценаристками, Асли́ та Бану́ Зенґін[15], які не вперше пишуть в тісній співпраці.

На початку квітня 2016 був проведений кастинг[16] для серіалу з робочою назвою «Літній дощ» (Yaz Yağmuru(тур.))[17] і попередньо режисером було заявлено Кема́ля Узу́на. Але в середині квітня 2016 продюсерська компанія змінила режисера на Хаса́на Толґу́ Пула́та, володаря нагороди «Золотий Апельсин» (Приз Міжнародного Анталійського кінофестивалю (Altın Portakal Ödülleri(тур.)).

Для створення зовнішнього образу Онура Сарихана, чоловіка, який закрив свої почуття, «сховав» себе в роботі, був запрошений онук «кравця Ататюрка», Левона Кордонджяна[18], також Лево́н Кордонджя́н. Він пошив 6 особливих костюмів, які підкреслювали образ персонажа — стильні, закриті, жорсткі[19]. Кравець, крім того, зіграв самого себе (камео) в 13-му, «весільному» епізоді серіалу[20].

Над зачісками Онура Сарихана працював відомий турецький стиліст Аде́м Терзі[21], засновник і власник Adem Terzi Barber's Club(тур.)[22]. Він, як перукар і барбер, з 2013 року супроводжує на знімальних майданчиках Фуркана Палали, виконавця головної ролі. Адем Терзі також з'явився в ролі самого себе (камео) в 13-му епізоді «Номера 309».

На початку травня 2016 року почався знімальний процес нового серіалу. В середині травня глядачам був представлений перший тизер[23], і назва остаточно визначена як «Номер 309».

Альтернативний текст
Офіційний логотип серіалу «Номер 309»

Логотип серіалу[ред. | ред. код]

Символічною є низка серіалу, що з'являється в титрах на початку кожної серії: двері — замок в них — ключ до замку. Сама назва «Номер 309» також символічна, бо доленосне число 309 номером на дверях супроводжує головних героїв від першої випадкової ночі (номер в готелі) через медовий місяць (так само номер в готелі) — до будинку, в якому Онур та Лалє розпочинають будувати свою сім'ю. Отже логотип серіалу (замкова шпарина, що розміщена в середині цифри «0» номера 309) — візуальний елемент, який дає своєрідну підказку аудиторії про зміст телеісторії[24], і перша взаємодія між титрами та глядачами починається саме з логотипу на екрані.

Музика в серіалі[ред. | ред. код]

Важливу роль в загальному сприйнятті кінокартини грає музичний супровід (трек). Автором пісні «Мій незваний гість» (Davetsiz Misaferim(тур.))[25], яка звучить на початку майже кожного епізоду, і ще цілої низки пісень в серіалі, є турецький поп-співак і автор музики Бура́й (повне ім'я Бура́й Хошсьо́з)[26][27]. Він в якості самого себе (камео) практично проспівав концерт в 35-му епізоді серіалу.

Саундтреки до серіалу «Номер 309» написали композитори Волка́н Акмехме́т та Іна́нч Шанве́р[28]. Вони відомі широкому загалу як творці музичних треків до більш ніж двадцяти популярних турецьких фільмів і серіалів, в числі яких телесеріали «Вишневий сезон» та «Світлячок».

Список епізодів[ред. | ред. код]

Нагороди та номінації[ред. | ред. код]

Роки Премія Категорія Номінант / лауреат Результат
13 січня 2017 Перша премія MüzikOnAir 2017
1. MüzikOnAir ödülleri 2017(тур.)[29]
Найкраща актриса телесеріалу Демет Оздемір
Demet Özdemir(тур.) — No: 309
номінація
17 січня 2017 5-а премія Bilkent TV
5. Bilkent TV Ödülleri(тур.)[30]
Найкращий комедійний серіал No: 309 (Fox) перемога
17 березня 2017 6-а медіа-премія університету Гелішім, Стамбул
İstanbul Gelişim Üniversitesi‘nin 6. Medya Ödülleri(тур.)[31]
Найкращий актор року Фуркан Палали
Furkan Palalı(тур.) — No: 309
перемога
Найкраща актриса року Демет Оздемір
Demet Özdemir(тур.) — No: 309
перемога
4 жовтня 2017 43-й Золотий Метелик Pantene 2017
43.Pantene Altın Kelebek 2017(тур.)[32]
Найкращий комедійний і мелодраматичний серіал No: 309 (Fox) номінація
Найкраща актриса романтичної комедії Демет Оздемір
Demet Özdemir(тур.) — No: 309
номінація
Найкращий актор романтичної комедії Фуркан Палали
Furkan Palalı(тур.) — No: 309
номінація
Найкращий режисер Хасан Толга Пулат
Hasan Tolga Pulat(тур.) — No: 309
номінація
Найкращий сценарист Асли Зенґін, Бану Зенґін
Aslı Zengin, Banu Zengin(тур.) — No:309
номінація
Найкраща музика в серіалі Волкан Акмехмет — Інанч Шанвер
Volkan Akmehmet — İnanç Şanver(тур.) — No:309
номінація
Найкраща серіальна пара Демет Оздемір — Фуркан Палали
Demet Özdemir — Furkan Palalı(тур.) — No:309
номінація
17 березня 2018 Настрій 2017
2017 Mood ödülleri(тур.)[33]
Найкраща актриса телесеріалу Сумру Явруджук
Sumru Yavrucuk(тур.) — No: 309
перемога

Популярність і визнання[ред. | ред. код]

Романтична комедія «Номер 309» завоювала загальну любов спочатку у Туреччині, а потім і за її межами. Сюжет серіалу заснований на історії, яка знаходить відгук у серцях людей як на батьківщині в Туреччині, так і по всьому світу, він спирається на трансформацію людських почуттів, на звичайний перебіг людського життя — головні герої шукають роботу, сваряться, закохуються, одружуються, розлучаються.

Телесеріал «Номер 309» вперше вийшов в ефір в Туреччині 1 червня 2016 року о восьмій годині вечора на каналі «FOX» (Туреччина)[34].

Він привернув велику увагу за кордоном, вже через 5 місяців після закінченя показу турецьким глядачам серіал було продано у 8 країн (Росія, Болгарія, Румунія, Албанія, Нікарагуа, Туніс, Ангола і Болівія)[35], загалом для демонстрації «Номер 309» придбала 51 країна[36].

Маркетингом і продажем телесеріалу (в тому числі) на місцевому та міжнародному ринках займається компанія Calinos Entertainment (перша турецька компанія, що продає турецькі серіали, фільми і телепрограми на міжнародній платформі). Основними регіонами, в яких Calinos Entertainment веде свою діяльність на міжнародному ринку, є Близький Схід, Балкани і Центральна Азія[37].

«FOX Networks Group Content Distribution із задоволенням співпрацює з FOX Туреччина і з гордістю представляє контент власного виробництва на міжнародному ринку», — казала Пре́нтісс Фре́йзер, виконавчий віце-президент FOX Networks Group Content Distribution[38]. Загалом «FOX Networks Group Туреччина» виробляє близько 700 годин оригінального контенту в рік, співпрацюючи із самими просунутими продюсерами і найкращими творчими командами на ринку[39][40].

Протягом обох сезонів «Номер 309» займав перші сходинки рейтингу[41], кожен новий епізод серіалу набирав мільйони глядачів[42][43] і збільшував кількість прихильників. «Номер 309» став серіалом з найбільшою кількістю переглядів влітку 2016[44].

Міжнародна трансляція[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Yapım: GOLD FİLM. 
 2. а б Senaryo: Aslı Zengin - Banu Zengin. 
 3. Yönetmen: Hasan Tolga Pulat. 
 4. Faruk Turgut Filmleri. 
 5. Yapımcı: Şenay Abacı Turgut. 
 6. Uygulayıcı Yapımcı: Aynur Başgök. 
 7. а б Müzisyen: Volkan Akmehmet - İnanç Şanver. 
 8. No: 309 Dizisi Nerede Çekiliyor?. 
 9. No:309 dizisi ne zaman başlıyor?. 
 10. Kore dizilerinden uyarlanmış 10 Türk dizisi. 
 11. FOX ekranlarının yeni dizisi No: 309. 
 12. FOX TV'nin yeni dizisi No: 309 Çarşamba günü başlıyor!. 
 13. No: 309 Oyuncuları. 
 14. Türkiyede uyarlanan Güney Kore dizi listesi. 
 15. ‘Aşk’ların yazarı. 
 16. Yaz Yağmuru Dizisi Çok Yakında Fox TV'de Başlıyor!. 
 17. Furkan Palalı ile Demet Özdemir’in dizisinde önemli değişiklik. 
 18. Kıyafetlerini kendi çizerdi (Atatürk'ün terzisinin torunu anlattı). 
 19. Furkan Palalı’ya Atatürk’ün terzisinden dizi için özel dikim!. 
 20. Hem giydirdi hem oynadı. 
 21. Furkan Palalı'nın yeni imajı.... 
 22. Adem Terzi Barber's Club. 
 23. No: 309 dizisinden ilk tanıtım yayınlandı!. 
 24. Tasarım Analizi.pdf посилання, стор. 157PDF
 25. No: 309 Jenerik Müziği Dinle Şarkı Sözleri (Buray - Davetsiz Misafirim). 
 26. Buray Biyografisi. 
 27. Buray; “Tatlı Kıbrıs şivesini asla bozmadım”. 
 28. Volkan Akmehmet. 
 29. İstanbul Gelişim Üniversitesi‘nin 6. Medya Ödülleri. 
 30. Bilkent TV Ödülleri '17. Канал Bilkent Media на YouTube
 31. İstanbul Gelişim Üniversitesi‘nin 6. Medya Ödülleri. 
 32. Altın Kelebek Adayları Açıklandı. 
 33. 2017 MOOD Ödülleri Sahiplerini Buldu. 
 34. No: 309 dizisinin yayın tarihi belli oldu!. 
 35. No: 309 dizisi dokuz ülkede daha izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor!. 
 36. Yılın en iyi erkek oyuncusu Furkan Palalı oldu. 
 37. Calinos Entertainment. 
 38. Fox stocks up on Turkish drama for MIP. 
 39. Fox sells thousands of hours of Turkish drama. 
 40. FOX Networks Group ve Calinos Entertainment’tan işbirliği. 
 41. Çarşamba akşamının en çok izlenen dizisi No: 309. 
 42. Türkiye’nin En Çok İzlenen Ve Sevilen Olan Dizileri. 
 43. No: 309 reytingler. 
 44. No: 309, bu yazın en çok izlenen dizisi oldu!. 
 45. Любов по сметка в премиерния сериал "Стая 309" – от 7 октомври по DIEMA FAMILY. 
 46. Информация за Стая 309. 
 47. “Dhoma 309” seriali që pason “Jetë” në Tring. Zbuloni datën e startimit!. 
 48. Dhoma 309. 
 49. Fox TV dizileri Los Angeles'ta. 
 50. а б в г д е ж и к л м н Universal Cinergía Dubbing. 
 51. Camera 309 Episodul 1. 
 52. Информация за Стая 309. 
 53. а б в г д е ж и к л м н п На телеканале FOX Life состоится премьера сериала производства «Fox Турция». 
 54. Jauns seriāls "Nr. 309" no 1.marta darba dienās pl.15.10. Канал FOXLatvia на YouTube
 55. а б в г д е ж и Телеканал Fox live. 
 56. قناة نسمة تجدد الموعد مع المشاهدين بعرض المسلسل الهزلي الرومنسي ورثة وسلايف. 
 57. а б в г As telenovelas turcas dubladas am espanhol - Parte 3. 
 58. а б Boom TV anuncia a estreia de N° 309. 
 59. La serie turca 'Habitación 309' ya tiene fecha de estreno en Telecinco y Divinity. 
 60. SDI Media (Madrid, Barselona, Santiago. 
 61. Odavan a török sorozatokért? Akkor a Life tévében induló legújabb telenovellát látnia kell. 
 62. Calinos Entertainment sold over 11.000 TV hours of programming in 2020. 

Посилання[ред. | ред. код]

Посилання на соціальні мережі, служби фото і відеохостингу. Дані нормативного контролю[ред. | ред. код]