Організований туризм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Організований туризм — подорожі індивідуалів чи груп туристів, організовані турпідприємством. Цей вид туризму вперше запропонував у 1841 р. Томас Кук. Він же відкрив перші туристичні агентства.

Як правило, О.т. передбачає купівлю туристичної путівки. Остання може включати транспортні послуги, харчування, проживання, трансфер, екскурсійне обслуговування тощо

Індивідуальні поїздки надають споживачу більше свободи, але вони дорожчі. Групові поїздки — дешевші, доступні масовому туристу, але надають менше свободи їх учаснику.

Частка індивідуальних поїздок іноземних туристів в Україну в складі організованого туризму становить близько 10 %. 90 % — це групові поїздки. Організація індивідуальних поїздок — трудомісткий процес, але дає вищі валютні надходження в розрахунку на одного туриста порівняно з доходами від групових турів.

У літературі[ред. | ред. код]

Організований туризм, і зокрема туристичне агентство Томаса Кука яскраво зобразив у своїх творах Самуїл Маршак:

Є за кордоном контора Кука. Якщо вас здолає нудьга І ви захочете побачити світ - Острів Таїті, Париж і Памір, - Кук для вас в одну хвилину На кораблі приготує каюту, Або накаже подати літак, Або верблюда за вами пришле, Дасть вам кімнату в найкращому готелі, Теплу ванну і сніданок в ліжку. Гори і надра, північ і південь, Пальми і кедри покаже вам Кук.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]