Абортний туризм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Частина серії
Жіноче здоров'я
Портал Проєкт СтильАбортний туризм (англ. abortion tourism) — подорожі в іншу країну з метою виконання аборту, із країни, де закони щодо аборту обмежують чи взагалі забороняють його, до країн, у яких аборти дозволені чи мають більш «м'яке» абортне законодавство. Явище поширене в країнах, де аборти в тій чи іншій мірі заборонені.

Тільки в 5 країнах світу аборти заборонені повністю (Нікарагуа, Домініканська республіка, Республіка Ель-Сальвадор, Мальта і Ватикан). Лише дві з них — європейські. Суворим законодавством щодо переривання вагітності відрізняється Ірландія, де аборт заради порятунку життя жінки дозволили лише в 2013 році. У Польщі аборт дозволений, якщо вагітність загрожує життю і здоров'ю жінки, стала результатом зґвалтування або якщо плід має важкі вади розвитку.[1]

Розгляд сеймом Польщі законопроєкту про повну заборону переривання вагітності в жовтні 2016 року викликам масові протести проти заборони абортів та міжнародний рух на захист репродуктивних прав[2]. Вже тоді біля 15 % всіх абортів, які робили польки, виконувались за межами держави.[3]

В Україні аборт дозволений та може бути здійснений за законним запитом протягом перших 12 тижнів вагітності не за медичними показами.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Абортний туризм: скільки коштує переривання вагітності в країнах Європи. tutitam.com (рос.). Архів оригіналу за 20 грудня 2016. Процитовано 18 грудня 2016.
  2. "Чорний протест": у Польщі національний страйк проти заборони абортів. eurointegration.com.ua. Архів оригіналу за 20 грудня 2016. Процитовано 18 грудня 2016.
  3. Polki wykonują do 200 tys. aborcji rocznie, 15 proc. za granicą. Архів оригіналу за 29 листопада 2010. Процитовано 18 грудня 2016.