Організації з маркетингу дестинацій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Організації з маркетингу дестинацій (ОМД; англійською - Destination Marketing Organization або DMO) – це компанії, що професійно займаються рекламою туристичної дестинації та презентують її як комплексну структуру світового ринку туризму з метою збільшення потоку відвідувачів та залучення інвестицій у розвиток регіону [3; 6; 9].

Співпраця та фінансування[ред.ред. код]

Компанії з маркетингу дестинацій - це незалежні некомерційні організації, що фінансуються з податків та членських внесків і займаються виконанням довгострокової маркетингової програми розвитку туризму в регіоні [9].
ОМД завжди працюють в тісному контакті з готелями, хостелами, ресторанами, кафе, музеями, закладами розваг, транспортними компаніями, екскурсійними бюро, інформаційними центрами, сувенірними магазинами, турагенціями, конференц-центрами, тощо. На сайтах організацій розміщують дані про власне дестинацію, а також про туристську інфраструктуру регіону (короткий опис та посилання на сайти партнерів) [7; 9].

Діяльність[ред.ред. код]

Локальні офіси компаній поширюють інформацію за допомогою рекламних буклетів та листівок. Деякі компанії, окрім рекламної продукції, можуть надавати ряд додаткових послуг, таких як: екскурсійне забезпечення, оренда транспортних засобів, організація та проведення ділових зустрічей, конференцій, виставок, продаж сувенірної продукції тощо. Крім того, ОМД можуть проводити прес-тури для журналістів та рекламно-ознайомчі подорожі для працівників туристичної галузі регіону. Офіси ОМД зосереджують увагу не лише на просуванні туристичного продукту, а й на створенні іміджу регіону — займаються бренд-маркетингом [6].

Цілі та завдання[ред.ред. код]

Маркетингова діяльність компаній ОМД часто працює не лише на національному, а й на глобальному рівнях, а невеличкі міста можуть розглядатися не лише в контексті певної держави, а й як окремі незалежні одиниці на туристському ринку світу [4]. Цьому сприяє виконання ряду цілей та завдань:
• інформування суспільства про дестинацію як таку;
• надання інформації про заклади харчування, розміщення, розваг, транспортне сполучення, а також про музеї, пам'ятки історії та архітектури, мистецтва, культури, тощо;
• забезпечення об’єктивної повної інформації про послуги та призначення об’єктів;
• розвиток національного туристичного сектору;
• управління подорожами по дестинації;
• розробка та апробація туристських програм;
• стимулювання економічного зростання регіону;
• допомога в плануванні подорожі та заохоченні туристів до відвідування місцевих пам'яток;
• формування туристського зовнішнього бізнес-середовища [4; 8].

Світові організації з маркетингу дестинацій[ред.ред. код]

В багатьох країнах ОМД представлені на державну рівні. Для прикладу:
• The German Convention Bureau (GCB) – Німеччина;
• The VR Convention Bureau (VR CB) – Італія;
• Scandinavia & Nordic – об’єднує Швецію, Норвегію, Данію, Фінляндію та Ісландію [6; 9];
• The United States convention and visitor bureaus (CVBs) – США;
• The Association of Australian Convention Bureaux (AACB) – Австралія [9];

Глобальним координаційним органом ОМД є Destination Marketing Association International[en] (DMAI). Це міжнародна асоціація компаній з маркетингу дестинацій, що має 658 представництв у 25 країнах світу. Асоціація має свої ресурсні центри, заклади з підвищення кваліфікації та власні акредитаційні програми. Офіційний інтернет-портал подорожей DMAI — http://officialtravelguide.com [10].


Джерела інформації[ред.ред. код]

1. Кіптенко В. К. Менеджмент туризму : Підручник. – К.: Знання, 2010. – 502 с.
2. Головчан А.І. Теоретико-методологічні підходи до визначення сутності туристичних дестинацій та управління ними [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://tourlib.net/statti_ukr/golovchan2.htm.
3. Управлінський механізм розвитку туристської дестинації [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://tourlib.net/statti_ukr/melnychenko5.htm.
4. Destination Marketing Association International. FAQs about DMOs [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.destinationmarketing.org/page.asp?pid=105.
5. Destination Marketing Organizations in Europe [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.destinationmarketing.org/images/pdf/DMO_Europe_2008.pdf.
6. Interactive Digital Marketing Agency. Destination Marketing Organizations Need to Stay Social [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.stikkymedia.com/blog/destination-marketing-organizations-need-stay-social.
7. National travel & Tourism week. Destination marketing organization [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.naco.org/newsroom/countynews/Current%20Issue/5-7-2012/Documents/Destination.pdf.
8. Destination marketing organization [Електронний ресурс]. – Режим доступу : en:Destination marketing organization
9. Destination Marketing Association International / [Електронний ресурс]. – Режим доступу : en:Destination Marketing Association International.
10. Destination_marketing [Електронний ресурс]. – Режим доступу : en:Destination marketing.


Маркетинг Це незавершена стаття з маркетингу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Пальма Це незавершена стаття про туризм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.