Організації з маркетингу дестинацій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Організації з маркетингу дестинацій (ОМД; англ. Destination Marketing Organization, DMO) – це компанії, що професійно займаються рекламою туристичної дестинації та презентують її як комплексну структуру світового ринку туризму з метою збільшення потоку відвідувачів та залучення інвестицій у розвиток регіону[1][2].

Співпраця та фінансування[ред.ред. код]

Компанії з маркетингу дестинацій - це незалежні некомерційні організації, що фінансуються з податків та членських внесків і займаються виконанням довгострокової маркетингової програми розвитку туризму в регіоні.

ОМД завжди працюють в тісному контакті з готелями, хостелами, ресторанами, кафе, музеями, закладами розваг, транспортними компаніями, екскурсійними бюро, інформаційними центрами, сувенірними магазинами, турагенціями, конференц-центрами, тощо. На сайтах організацій розміщують дані про власне дестинацію, а також про туристську інфраструктуру регіону (короткий опис та посилання на сайти партнерів).

Діяльність[ред.ред. код]

Локальні офіси компаній поширюють інформацію за допомогою рекламних буклетів та листівок. Деякі компанії, окрім рекламної продукції, можуть надавати ряд додаткових послуг, таких як: екскурсійне забезпечення, оренда транспортних засобів, організація та проведення ділових зустрічей, конференцій, виставок, продаж сувенірної продукції тощо. Крім того, ОМД можуть проводити прес-тури для журналістів та рекламно-ознайомчі подорожі для працівників туристичної галузі регіону. Офіси ОМД зосереджують увагу не лише на просуванні туристичного продукту, а й на створенні іміджу регіону — займаються бренд-маркетингом[2].

Цілі та завдання[ред.ред. код]

Маркетингова діяльність компаній ОМД часто працює не лише на національному, а й на глобальному рівнях, а невеличкі міста можуть розглядатися не лише в контексті певної держави, а й як окремі незалежні одиниці на туристському ринку світу. Цьому сприяє виконання ряду цілей та завдань:

 • інформування суспільства про дестинацію як таку;
 • надання інформації про заклади харчування, розміщення, розваг, транспортне сполучення, а також про музеї, пам'ятки історії та архітектури, мистецтва, культури, тощо;
 • забезпечення об’єктивної повної інформації про послуги та призначення об’єктів;
 • розвиток національного туристичного сектору;
 • управління подорожами по дестинації;
 • розробка та апробація туристських програм;
 • стимулювання економічного зростання регіону;
 • допомога в плануванні подорожі та заохоченні туристів до відвідування місцевих пам'яток;
 • формування туристського зовнішнього бізнес-середовища.

Світові організації з маркетингу дестинацій[ред.ред. код]

В багатьох країнах ОМД представлені на державну рівні. Для прикладу:

 • The German Convention Bureau (GCB) – Німеччина;
 • The VR Convention Bureau (VR CB) – Італія;
 • Scandinavia & Nordic – об’єднує Швецію, Норвегію, Данію, Фінляндію та Ісландію;
 • The United States convention and visitor bureaus (CVBs) – США;
 • The Association of Australian Convention Bureaux (AACB) – Австралія;

Глобальним координаційним органом ОМД є Destination Marketing Association International[en] (DMAI). Це міжнародна асоціація компаній з маркетингу дестинацій, що має 658 представництв у 25 країнах світу. Асоціація має свої ресурсні центри, заклади з підвищення кваліфікації та власні акредитаційні програми. Офіційний інтернет-портал подорожей DMAI — http://officialtravelguide.com.


Посилання[ред.ред. код]

 1. Кіптенко В. К. Менеджмент туризму : Підручник. – К.: Знання, 2010. – 502 с.
 2. Головчан А.І. Теоретико-методологічні підходи до визначення сутності туристичних дестинацій та управління ними [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://tourlib.net/statti_ukr/golovchan2.htm.
 3. Destination Marketing Organizations in Europe [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.destinationmarketing.org/images/pdf/DMO_Europe_2008.pdf.
 4. Interactive Digital Marketing Agency. Destination Marketing Organizations Need to Stay Social [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.stikkymedia.com/blog/destination-marketing-organizations-need-stay-social.


Маркетинг Це незавершена стаття з маркетингу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Пальма Це незавершена стаття про туризм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
 1. Мельниченко С.В (2011). Управлінський механізм розвитку туристської дестинації. Процитовано 2017-10-07. 
 2. а б Stacey Santos. Destination Marketing Organizations Need to Stay Social. Stikky Media. Процитовано 2017-10-07.