Туризм на Мальті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Туризм на Мальті є важливою галуззю економіки країни. Приваблюють туристів численні культурні та історичні визначні пам'ятки. Мальту бажають відвідати туристи із усіх куточків Землі. Туристи є важливим джерелом доходу для республіки та її жителів. Щороку Мальту відвідують близько мільйона туристів[1].

Структура туристичного господарства[ред. | ред. код]

Мальта невелика острівна країна, розташована в Середземному морі між Європою й Африкою. Рекреаційно-туристичне господарство країна перетворила на провідну галузь економіки. Бурхливий розвиток туризму на мальті почався з 70 років ХХ століття. Розвиток туризму всіляко стимулювався і заохочувався урядом країни. З країни сезонного на країну цілорічного відпочинку Мальта перетворилася завдяки низці умов:

  • створена сучасна інфраструктура туристичного господарства;
  • вирішено екологічні проблеми;
  • розгорнута широка пропагандистська кампанія;
  • давня історія Мальти;
  • своєрідність населення;
  • теплий клімат взимку.

Туристи з Великої Британії найбільше відвідують Мальту, це пов'язано з історією цих двох держав. Туристи з Німеччини, Франції та з інших країн ЄС все більше відвідують Мальту[2]. Кожен камінь, тут надихає історією, настільки давньою, що захоплює дух. Більшість туристів розуміють, що час на Мальті може зупинитися, а люди по справжньому можуть розслабитися. Велика Британія в Середземному морі — Давня Мальта, тут в рівній пошані англійську мову і футбол. На Мальту люди їдуть, щоби вчитися англійській в численних мовних школах. Навчання коштує недорого, а за рівнем викладання — не гірше, ніж в Англії. Також сюди приїзджають, щоб пірнати з аквалангом та займатися серфінгом і гольфом, а також, щоб підвищувати культурний рівень і вивчати історію та етнографію. Екскурсію тут проведе не гід, а сам господар будинку, маркіз. Повеселитися тут можна досхочу, а також можна відпочити тілом і душею. П'ять століть острів був пристанищем одного з найстаріших лицарських орденів — иоаннитов. Емблема знаменитий восьмикутний хрест. Цей хрест є найпопулярнішим мальтійським сувеніром. Вісім лицарських чеснот символізує хрест: віру, милосердя, правду, справедливість, безгрішність, смиренність, щирість і терпіння. Чудова архітектура мальтійцям залишилася від лицарського минулого. Туристам неодмінно пропонують прогулятися по вуличках-драбинах Валетти, що складаються з незліченних низеньких сходинок. Ці вулиці спеціально були придумані для зручності пересування обтяжених збруєю лицарів. Острів не був порожній і до приходу іоаннітів. Тут збереглися найдавніші в світі святилища, вік яких налічує 7.000 років. Скелети карликових слонів і гіпопотамів зростом не більше сенбернара, знайдені в печерах, обов'язково покаже гід в археологічному музеї. Релігійне свято фесту, присвячене якомусь святому мальтійці влаштовують по неділях з травня по жовтень. Прикрашені квітами і гірляндами вулички мальтійського села, строката юрба привітних і по-дитячому безпосередніх мальтійців, приголомшливий феєрверк, наземна вогняна феєрія усе це можна побачити під час фесту.

Острів Меліта[ред. | ред. код]

Давня назва острова Меліта означає «медова». Мальта справді, золота, немов сонце, або мед. Ясна блакить небес та яскрава синява моря, дуже імпонує вуличкам, храмам, палацам, які всі з світло-жовтого туфу. Острів Меліта дуже крихітний, займає всього 316 кв. м., та за кількістю пам'яток архітектури та культурних подій дасть фору будь-якій державі!

Острів Гозо[ред. | ред. код]

На острів Гозо можна потрапити з Мальти поромом. Півгодини триватиме подорож, пропливаючи вздовж грота німфи Каліпсо — тієї самої, що 7 років утримувала Одіссея в своєму пристрасному полоні. Пором біля грота робить зупинку і сміливці спускаються по крутих і слизьких сходинках в непоказну печерку.

Мдіна[ред. | ред. код]

Древня столиця Мальти — Мдіна. Місто збереглося в первозданному вигляді до наших днів. Мдіну називають «містом мовчання». тут можна отримати рідкісну можливість побути наодинці з собою і з вічністю. Одне з місць для духовного просвітлення — катакомби хрестителя Мальти — апостола Павла — на Рабаті (містечку поблизу Мдіни).

Азур[ред. | ред. код]

Коли туристам набридають філософські роздумами, вони вирушають веселитися в містечко Азур. В цьому місті щосуботи влаштовують весілля. В національні костюми наряджається весь місцевий люд від малого до великого, також запрошують артистів. Варто послухати національні мальтійські пісні. Пісні співають чоловіки хриплуватим голосом, спочатку наспіви дратують, а потім в них закохуєшся і починаєш всюди наспівувати їх собі під ніс. Мальтійці знають толк у веселощах[3].

Основні курорти[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]