Медичний туризм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Медичний туризм — тимчасова міграція людей з метою лікування як всередині країни, так і за її межі. В випадку подорожей за кордон, отримують можливість користуватися медичними послугами інших країн, які на вдома не доступні, заборонені, коштовні або законодавчо не врегульовані. Основним рушієм є вартість медичних послуг, які у різних країнах сильно відрізняються, що спонукає людей для уточнення діагнозу хвороби та власне лікування виїжджати за межі своєї країни. Такий туризм, зокрема поширений серед громадян США, Великої Британії і Канади.

Процеси глобалізації сприяють розвитку медичного туризму. Одним з найпопулярніших напрямків медичного туризму серед туристів з пострадянських країн стає Франція, чия медична система стоїть на першому місці в світовому рейтингу Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я[1], так як вона володіє найвищим показником співвідношення кількості лікарів на 1000 чоловік населення в Європі - 3,2, а також завдяки її надзвичайному внеску в розвиток сучасної медицини. Часто, багато «медичних туристів» користуються можливістю поєднати медичне обслуговування з відпочинком на курортах.[2]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ВОЗ оценивает системы здравоохранения в мире | Medifrance Solution. Medifrance Solution (ru-RU). 2016-07-27. Процитовано 2016-10-19. 
  2. Медичний туризм. medlawcenter.com.ua.