Медичний туризм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Медичний туризм — тимчасова міграція людей з метою лікування як всередині країни, так і поза її межами. У випадку подорожей за кордон, вони отримують можливість користуватися медичними послугами інших країн, які на вдома недоступні, заборонені, занадто дорогі або законодавчо не врегульовані. Основним рушієм є вартість медичних послуг, яка у різних країнах сильно відрізняються, що спонукає людей для уточнення діагнозу та власне лікування виїжджати за межі своєї країни. Такий туризм, зокрема, поширений серед громадян США, Великої Британії і Канади.

Процеси глобалізації сприяють швидкому розвитку медичного туризму. Одним з найпопулярніших напрямків медичного туризму серед туристів з пострадянських країн стає Франція, чия медична система стоїть на першому місці в світовому рейтингу Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я[1], так як вона володіє найвищим показником співвідношення кількості лікарів на 1000 чоловік населення в Європі — 3,2, а також завдяки її надзвичайному внеску в розвиток сучасної медицини. Часто медичні туристи користуються можливістю поєднати медичне обслуговування з відпочинком на курортах.[2]

Види[ред. | ред. код]

Існує чотири основних види медичного туризму[3]:

 • діагностика
 • лікування
 • реабілітація
 • профілактика

Міжнародне регулювання[ред. | ред. код]

В основному виробленням стандартів у цій сфері займаються чотири міжнародні організації[3]:

 • The Joint Commission (JCI)[4]
 • International Organization for Standardization (ISO)[5]
 • Medical Travel Quality Alliance (MTQUA)[6]
 • Европейский фонд управления качеством (EFQM)[7]

Медичний туризм у світі[ред. | ред. код]

Медичний туризм в Південній Кореї[ред. | ред. код]

У країні культ освіти, до навчання з першого та до випускного курсу ставляться з усією серйозністю, що забезпечує кваліфікованість та професіоналізм лікарів. Корейці дуже винахідливі, тому в клініках та медичних центрах наявні передові технології та найкраще обладнання. Південна Корея пропонує максимально ефективний та досить цікавий симбіоз[який?]. А ще, в порівнянні з європейськими клініками, тут ціна лікування значно нижча. Особливо часто тут бувають пацієнти з діагнозом безпліддя та онкологія.

Китайський медтуризм[ред. | ред. код]

Східну медицину в цілому можна схарактеризувати як окрему галузь, гідну поважної згадки в туристичному посібнику. Багато досвідчених лікарів, навіть професори з кращих лікарень та лабораторних центрів Європи з пошаною ставляться до китайської медицини.

У китайському розумінні медичний туризм – це акупунктура, масажі, медитації, грязьові ванни. Велика кількість ароматичних масел, голковколювання та шлях до внутрішнього умиротворення. Сюди приїжджають люди з невралгічними, дерматологічними, кардіологічними проблемам. Також місцеві лікарі успішно допомагають в галузях косметології, гастроентерології та ортопедії.

Приємно впливає на процес відновлення й досить низька ціна разом із хорошим результатом та комфортними умовами. За східним оздоровленням приїжджають до Пекіна, Харбіна та Даляня.[8]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. ВОЗ оценивает системы здравоохранения в мире | Medifrance Solution. Medifrance Solution (ru-RU) . 27 липня 2016. Архів оригіналу за 14 вересня 2016. Процитовано 19 жовтня 2016.
 2. Медичний туризм. medlawcenter.com.ua. Архів оригіналу за 22 грудня 2016. Процитовано 18 грудня 2016.
 3. а б Медицинский туризм: популярные направления (російська) . Архів оригіналу за 24 жовтня 2020. Процитовано 11 серпня 2020.
 4. Facts About The Joint Commission (англійська) . Архів оригіналу за 13 серпня 2020. Процитовано 11 серпня 2020.
 5. ВСЕ ОБ ИСО (російська) . Архів оригіналу за 13 серпня 2020. Процитовано 11 серпня 2020.
 6. Medical Travel Quality Alliance (англійська) . Архів оригіналу за 12 серпня 2020. Процитовано 11 серпня 2020.
 7. At EFQM, our purpose is to improve the performance of organisations and their ability to manage change and transformation (англійська) . Архів оригіналу за 2 квітня 2020. Процитовано 11 серпня 2020.
 8. Лікування за кордоном, або як організувати медичний туризм. Відгук (ua) . 2018-11-21CET12:35:52+01:00. Архів оригіналу за 18 грудня 2018. Процитовано 18 грудня 2018.