Медичний туризм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Медичний туризм — тимчасова міграція людей з метою лікування як всередині країни, так і поза її межами. У випадку подорожей за кордон, вони отримують можливість користуватися медичними послугами інших країн, які на вдома недоступні, заборонені, занадто дорогі або законодавчо не врегульовані. Основним рушієм є вартість медичних послуг, яка у різних країнах сильно відрізняються, що спонукає людей для уточнення діагнозу та власне лікування виїжджати за межі своєї країни. Такий туризм, зокрема, поширений серед громадян США, Великої Британії і Канади.

Процеси глобалізації сприяють швидкому розвитку медичного туризму. Одним з найпопулярніших напрямків медичного туризму серед туристів з пострадянських країн стає Франція, чия медична система стоїть на першому місці в світовому рейтингу Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я[1], так як вона володіє найвищим показником співвідношення кількості лікарів на 1000 чоловік населення в Європі — 3,2, а також завдяки її надзвичайному внеску в розвиток сучасної медицини. Часто медичні туристи користуються можливістю поєднати медичне обслуговування з відпочинком на курортах.[2]

Медичний туризм в Південній Кореї[ред. | ред. код]

У країні культ освіти, до навчання з першого та до випускного курсу ставляться з усією серйозністю, що забезпечує кваліфікованість та професіоналізм лікарів. Корейці дуже винахідливі, тому в клініках та медичних центрах наявні передові технології та найкраще обладнання. Південна Корея пропонує максимально ефективний та досить цікавий симбіоз[який?]. А ще, в порівнянні з європейськими клініками, тут ціна лікування значно нижча. Особливо часто тут бувають пацієнти з діагнозом безпліддя та онкологія.

Китайський медтуризм[ред. | ред. код]

Східну медицину в цілому можна охарактеризувати як окрему галузь, гідну поважної згадки в туристичному посібнику. Багато досвідчених лікарів, навіть професори з кращих лікарень та лабораторних центрів Європи з пошаною ставляться до китайської медицини.

У китайському розумінні медичний туризм – це акупунктура, масажі, медитації, грязьові ванни. Велика кількість ароматичних масел, голковколювання та шлях до внутрішнього умиротворення. Сюди приїжджають люди, які страждають від невралгічних, дерматологічних, кардіологічних проблем. Також місцеві лікарі успішно допомагають в галузях косметології, гастроентерології та ортопедії.

Приємно впливає на процес відновлення й досить низька ціна разом із хорошим результатом та комфортними умовами. За східним оздоровленням приїжджають до Пекіна, Харбіна та Даляня.[3]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ВОЗ оценивает системы здравоохранения в мире | Medifrance Solution. Medifrance Solution (ru-RU). 2016-07-27. Архів оригіналу за 2016-09-14. Процитовано 2016-10-19. 
  2. Медичний туризм. medlawcenter.com.ua. 
  3. Лікування за кордоном, або як організувати медичний туризм. Відгук (ua). 2018-11-21CET12:35:52+01:00. Архів оригіналу за 2018-12-18. Процитовано 2018-12-18.