Туризм катастроф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Туризм катастроф (туризм стихійних лих) — різновид туризму, що функціонує в місцевостях, де відбулися катастрофічні події.

Катастрофа — велика за масштабами аварія чи інша подія, що призводить до тяжких наслідків. У математиці та фізиці катастрофа — стрибкоподібна зміна стану системи при неперервній зміні параметрів.

Класифікація катастроф у туризмі стихійних лих:

- катастрофи космічних тіл;

- катастрофи в геосферах;

- катастрофи в біосфері;

- катастрофи соціальні;

- катастрофи техногенні;

- катастрофи в житті людей;

- катастрофи машин.

Все більшу популярність набувають екстремальні тури, у яких туристам пропонують подивитися на природні катастрофи. Більшість компаній пропонують туризм катастроф на чотири-п’ять днів, а іноді й на тиждень, у нього входить також страховка від нещасних випадків. Туроператори в основному пропонують торнадо, блискавки, град і піщані бурі.

На світі є багато людей, що подорожують по світу в пошуках стихійних лих та природних катаклізмів, але ними рухають винятково естетичні міркування. Наприклад, багато хто любить полювати за грозами, штормами, цунамі. У числі найпопулярніших маршрутів — постраждалі від стихії країни та міста:

— узбережжя США, що постраждало від ураганів;

— території Південної та Південно-Східної Азії, що постраждали від землетрусів;

— ісландські вулкани;

— торнадо в центральних штатах США.

Туристи також відвідують місця з трагічним минулим. У кожній країні знайдеться місце, відоме своєю сумною історією. І туди також їдуть тисячі і мільйони туристів, щоб більше дізнатися і зрозуміти про події, які там колись відбулися:

місце Чорнобильської трагедії в Україні;

— меморіальний комплекс Аушвіц-Біркенау в Польщі;

— меморіал “Поля смерті червоних кхмерів” у Камбоджі.

Джерела[ред.ред. код]

Сучасні різновиди туризму : навч. посіб. / М. П. Кляп, Ф. Ф. Шандор. — К. : Знання, 2011. — 334 с. — (Вища освіта XXI століття). ISBN 978-966-346-854-9 (серія) ISBN 978-966-346-730-6