Сувенір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Архітектурні сувеніри Амстердама.

Сувені́р (фр. Souvenir «спогад, пам'ять») - предмет, призначений нагадувати про щось, наприклад, про відвідані країни, міста, національного парку, музею, храму, об'єкта культури, якогось іншого місця або заходи туристами, паломниками і інше.

З розвитком туризму як внутрішнього, так і іноземного, з'явилося навіть окреме поняття сувенірна промисловість. Ще у не далекому минулому сувеніри виготовлялися виключно вручну.

Сувеніри часто продаються в спеціалізованих магазинах (souvenirs або gift shop - букв. магазин подарунків), крамницях, кіосках, палатках, лотках. Деякі види «сувенірів» заборонено вивозити з країни, деякі - тільки при пред'явленні чеків з магазинів.

В Києві українські сувеніри можна придбати як у спеціалізованих крамницях, так і в традиційному місці зібранні митців і торговців сувенірами — на Андріївському узвозі.

Традиційні українські сувеніри — писанки, дерев'яні булави, ляльки у національних строях, предмети традиційного ужитку — рушники, глиняні глечики, козацькі куманці тощо, українська горілка.

Індустрія сувенірного бізнесу є одним з елементів туристичного бізнесу і супроводжується практично по всьому світу.

Див. також[ред. | ред. код]


Джерело[ред. | ред. код]

  • Словник іншомовних слів. К: Головна Редакція УРЕ АН УРСР, 1975. — С. 643.