Партія вільних демократів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Партія Вільних Демократів
Logo pvd.gif
Заснована/зареєстрована 2 листопада 1999
Штаб-квартира Київ
Політична ідеологія


Кольори
Кількість членів
Веб-сторінка www.pvd.ck.ua
Політика України
Політичні партії
Вибори

«Па́ртія Ві́льних Демокра́тів» — сучасна українська політична партія. Зареєстрована 2 листопада 1999 року. Керівники партії — Михайло Бродський, Заступник голови — Юрій Сахно. Почесний голова Сергій Одарич.

Партія була створена в жовтні 1999 року як політична партія «Яблуко». Головою партії було обрано народного депутата Віктора Чайку. В грудні того ж року у Верховній Раді було створено депутатську групу партії у складі — Віктор Чайка, Михайло Бродський, Юрій Сахно, Сергій Потімков, Сергій Подгорний, Анатолій Литюк, Віктор Ткачук. В січні 2000 року група увійшла до складу парламентської більшості, а М. Бродський отримав впливову посаду Голови комітету з питань підприємництва. У вересні 2000 року в парламенті було створено фракцію партії, чисельність якої була від 14 до 19 осіб.

На виборах до Верховної Ради 2002 року партією була відносно успішно застосована схема ведення кампанії як «віртуальної партії», яка принесла перемогу партії зелених на попередніх виборах. Однак 1,15% голосів не дозволило партії потрапити до парламенту. На наступному з'їзді головою було обрано Михайла Бродського, першим заступником Юрія Сахна.

«Яблуко» брало участь у виборах до парламенту 2006 року у складі «Батьківщини», на дострокових парламентських виборах 2007 року — самостійно, вже як Партія Вільних Демократів (ПВД), однак не потрапила до парламенту, набравши близько 0,2% голосів виборців.

Перша п'ятірка мала такий вигляд:

  1. Одарич Сергій Олегович
  2. Бродський Михайло Юрійович
  3. Мельниченко Микола Іванович
  4. Видрін Дмитро Гнатович
  5. Стасів Любов Володимирівна

У 2006–2008 роках Бродський, Сахно, Подгорний були депутатами Київської міської ради, де виступали як опоненти більшості Леоніда Черновецького. Інші відомі члени ПВД («Яблуко») — міський голова Черкас Сергій Одарич, політолог Дмитро Видрін, міський голова Луганська, губернатор Луганщини Олексій Данілов.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]