Суспільне Миколаїв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Суспільне Миколаїв
Філія АТ «НСТУ» «Миколаївська регіональна дирекція»
Suspilne Mykolaiv (2022).svg
Країна Україна Україна
Зона мовлення Миколаївська область Миколаївська область
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення українська
Центр керування Миколаїв
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV)
1080i (HDTV)
Дата початку
мовлення
13 грудня 1959
Цифровий
мультиплекс
MX-5
Засновник Кабінет Міністрів України
Власник(и) Національна суспільна телерадіокомпанія України
Споріднені канали Україна Перший
Україна Суспільне Культура
Сайт mk.suspilne.media

«Суспільне Миколаїв» (Фі́лія АТ «НСТУ» «Микола́ївська регіона́льна дире́кція»; раніше — «Миколаївська ОДТРК», «UA: Миколаїв») — українська регіональна суспільна телерадіокомпанія, філія Національної суспільної телерадіокомпанії України, до якої входять однойменний телеканал, радіоканал «Українське радіо Миколаїв» та діджитал-платформи, які мовлять на території Миколаївської області.

Історія[ред. | ред. код]

Історія Миколаївського обласного радіо бере свій початок 1925 року. Тоді було ухвалено Постанову про виділення коштів на обладнання Миколаївської радіостанції у розмірі 16 тис. карбованців. Роботи по її спорудженню розпочалися у 1927 році. 1929 року відбулася перша трансляція спектаклю по радіо.

Миколаївська студія телебачення розпочала свою роботу 13 грудня 1959 року. Тоді на екранах телевізорів вперше з'явився напис «Показує Миколаїв», і в прямому ефірі глядачі вперше побачили телевізійну студію, в якій зібралися всі причетні до створення в Миколаєві ретрансляторної станції і телевізійного центру. Відкрили телевізійний сезон фільмом «Волга-Волга».

Обласна редакція радіомовлення і телебачення була створена фахівцями з різних творчих і технічних сфер — радіостанцій, театрів, газет. Вона видавала в ефір щодоби 4-6 годин власних програм. І тоді це було значним досягненням[1].

1963 року було розпочато трансляцію програм Центрального телебачення, які доповнювала Миколаївська телестудія. З березня 1972 року було здійснено перехід на двопрограмне мовлення — роздільну трансляцію Центрального телебачення і Українського телебачення, в яке включалися і передачі Миколаївської студії. Однак, включення миколаївських програм до системи Українського телебачення виявилося не зовсім вдалим, оскільки регіональні державні телекомпанії були поза найкращим ефірним часом — на загальнонаціональних державних телеканалах для них було відведено тільки денний час. Тому керівництво Миколаївської державної телерадіокомпанії прагнуло створити власний обласний телеканал. Це надало б можливість повністю самостійно формувати програму телерадіомовлення та спілкуватися зі своїм глядачем у найбільш зручний для нього час.

Згодом з'явилися перші кольорові телепередачі. Лише 1974 року виникла технічна можливість робити відеозаписи передач, а до того телевізійники працювали у прямому ефірі. З цим було пов'язано багато курйозів, але загалом пряме включення дисциплінувало і змушувало серйозно готуватися до ефіру. З 1983 року програми МОДТРК почали виходити в кольоровому оформленні.

У листопаді 1985 року на базі Миколаївського обласного Держкомітету з телебачення та радіомовлення був створений 7-й канал, а в жовтні 1993 року було започатковано міський телеканал «Миколаїв» на 31-му дециметровому діапазоні. Згодом він набув статусу обласного.

1997 року керівництво телеканалу запропонувало проєкт комплексної програми підтримки розбудови обласного телеканалу «Миколаїв», який було підтримано органами місцевої влади. Це забезпечило подальший розвиток регіонального державного телеканалу.

2014 року відзначали два ювілеї: 85 років миколаївському обласному радіо і 55 років телебаченню.

З 14 січня 2019 року телеканал розпочав мовлення у широкоекранному форматі зображення 16:9[2].

30 травня 2019 т. в. о. голови правління UA: Суспільне мовлення Микола Чернотицький оголосив про присвоєння Миколаївській філії Суспільного логотипа "UA: ". Телеканал «Миколаїв» змінив свою назву на «UA: Миколаїв»[3].

23 травня 2022 року в зв'язку з оновленням дизайн-системи брендів НСТУ телерадіокомпанія змінила назву на «Суспільне Миколаїв»[4].

Наповнення етеру[ред. | ред. код]

Сьогодні майже 85 % мешканців області дивляться телеканал «UA: МИКОЛАЇВ» у зручний для них час. Це, передусім, 7 випусків Телевізійних Новин Миколаївщини («ТНМ») щобудня, навколо яких формується програма передач.

Програми Миколаївської регіональної дирекції, більшість із яких є авторськими, розраховані на різноманітну аудиторію. Творчий і технічний колектив телерадіокомпанії продовжує працювати над новими проєктами.

Радіо[ред. | ред. код]

21 лютого 1995 року вийшла в ефір перша передача нового міського радіоканалу «Миколаїв», який швидко здобув популярність не лише у Миколаївській, а й у сусідніх областях. Мовлення велося на середніх хвилях, на частоті 1377 кГц (217,8 м) за допомогою передавача СРВ-7 потужністю 5 кВт. Це давало можливість охопити значну територію Миколаївської області.

Також працює «Українське радіо Миколаїв», яке веде трансляцію на частоті 92 FM у м. Миколаєві та прилеглих районах, а також на частоті 105,9 FM у м. Первомайську та прилеглих районах. Формат мовлення — інформаційний. Тематика передач різна: від політики до новин культури та спорту. На хвилі «UA: Українського радіо Миколаїв» Ви маєте змогу почути програми про громадсько-політичне та соціально-економічне життя країни та регіону, вітчизняну історію та славетних земляків, культурно-мистецькі, музичні та дитячі програми. Постійні гості ефіру — керівники області, представники депутатського корпусу, фахівці різних галузей.


Примітки[ред. | ред. код]

  1. Телебачення: ремесло чи творчість? // Рідне Прибужжя. — 2009. — 12 грудня. Архів оригіналу за 21 січня 2015. Процитовано 21 січня 2015. 
  2. Миколаївська філія Суспільного відтепер мовить у широкоекранному форматі - UA:Суспільне. web.archive.org. 13 березня 2019. Архів оригіналу за 13 березня 2019. Процитовано 12 грудня 2021. 
  3. Миколаївська філія Суспільного одержала логотип UA: - UA:Суспільне. web.archive.org. 3 червня 2019. Архів оригіналу за 3 червня 2019. Процитовано 12 грудня 2021. 
  4. Суспільне Мовлення оновлює дизайн-систему брендів. Суспільне мовлення. Процитовано 23 травня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]