Суспільне Чернігів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Суспільне Чернігів
Філія АТ «НСТУ» «Чернігівська регіональна дирекція»
Suspilne Chernihiv (2022).svg
Країна Україна Україна
Зона мовлення Чернігівська область Чернігівська область
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення українська
Центр керування Чернігів
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV)
1080i (HDTV)
Дата початку
мовлення
1996
Цифровий
мультиплекс
MX-5
Засновник Кабінет Міністрів України
Власник(и) Національна суспільна телерадіокомпанія України
Споріднені канали Україна Перший
Україна Суспільне Культура
Сайт cn.suspilne.media

«Суспі́льне Черні́гів» (Філія АТ «НСТУ» «Чернігівська регіональна дирекція»; раніше — «Чернігівська ОДТРК», «Сівер-центр», «UA: Чернігів»[1]) — українська регіональна суспільна телерадіокомпанія, філія Національної суспільної телерадіокомпанії України, до якої входять однойменний телеканал, радіоканал «Українське радіо Чернігів» та діджитал-платформи, які мовлять на території Чернігівської області.

Історія[ред. | ред. код]

Офіс колективу «Суспільне Чернігів»

Історія обласної телерадіокомпанії (виробнича база в Чернігові) бере свій початок від історії створення обласного радіо в 1933 році, коли на Чернігівщині був заснований обласний комітет радіомовлення. Подальші віхи становлення радіомовлення пов'язані з широкою радіофікацією області, створенням проводової мережі розповсюдження програм. Формування діючого технологічного комплексу почалося із введенням у 1960 році в експлуатацію Будинку радіо, де було створено апаратно-студійний комплекс радіомовлення. Поряд із технічним розвитком, також формувався і колектив працівників обласного радіо.

Зміна керівництва після Євромайдану[ред. | ред. код]

22 квітня 2014 року самооборона Чернігова вдруге навідалася до генерального директора Аркадія Білібаєва. Аркадій Білібаєв був поставлений за часів Януковича. Жив у готелі за державний кошт, коли приїжджав із Києва. Так і не вивчив українську мову. Громада Чернігова неодноразово вимагала його відставки[2].

Зміна назви телеканалу[ред. | ред. код]

18 травня на Львівському медіафорумі член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури, оголосив про присвоєння Львівській і Чернігівській філіям логотипу «UA: ». Віттоді вони отримали назви «UA: ЛЬВІВ» та «UA: ЧЕРНІГІВ». Перший ефір з новим логотипом відбувся 16 липня 2018 року[3].

У грудні 2021 року колектив «Суспільне Чернігів» переїхав у оновлений офіс. З того часу він працює в будівлі за адресою: вул. П'ятницька, 18.

23 травня 2022 року в зв'язку з оновленням дизайн-системи брендів НСТУ телерадіокомпанія змінила назву на «Суспільне Чернігів»[4].

Мовлення[ред. | ред. код]

Обласне телебачення створене у складі облдержтелерадіокомпанії в 1996 році і здійснює мовлення на місцевому телевізійному каналі обсягом до 17 годин на добу. Мовленням охоплена більша територія області, але мережа розповсюдження програм розбудовується, і за декілька років планується розширити покриття до 80-90 %. Паралельно з формуванням внутрішньообласної мережі розповсюдження програм, триває також процес технічного переоснащення на сучасні цифрові технології виробничої бази телебачення.

Радіо[ред. | ред. код]

Радіостанція «Українське радіо: Чернігівська хвиля» веде мовлення ранковими, денними та вечірніми блоками та розповсюджується проводовою та ефірною мережею Українського радіо на понад 70 % території області. Радіотранслятор «Чернігівської хвилі» знаходиться на Чернігівській телевежі.

Почути ефір можна в FM-діапазоні у таких містах:

Покриття[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Наказ Держкомтелерадіо від 25.08.2015 № 198 «Про реорганізацію Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії». Архів оригіналу за 15 квітня 2016. Процитовано 4 квітня 2016. 
  2. «Білібаєв буде звільнений» — Держкомтелерадіо. Архів оригіналу за 24 квітня 2014. Процитовано 23 квітня 2014. 
  3. «Сівер-центр» став «UA: ЧЕРНІГІВ» // Інтернет-видання «Чернiгiвщина: події і коментарі», 16 липня 2018
  4. Суспільне Мовлення оновлює дизайн-систему брендів. Суспільне мовлення. Процитовано 23 травня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]