Суспільне Полтава

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Суспільне Полтава
Філія АТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція»
Suspilne Poltava (2022).svg
Країна Україна Україна
Зона мовлення Полтавська область Полтавська область
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення українська
Центр керування Полтава
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV)
1080i (HDTV)
Дата початку
мовлення
1 липня 1977
Цифровий
мультиплекс
MX-5
Засновник Кабінет Міністрів України
Власник(и) Національна суспільна телерадіокомпанія України
Споріднені канали Україна Перший
Україна Суспільне Культура
Сайт pl.suspilne.media

«Суспільне Полтава» (Філія АТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція»; раніше — «Полтавська ОДТРК «Лтава», «UA: Полтава») — українська регіональна суспільна телерадіокомпанія, філія Національної суспільної телерадіокомпанії України, до якої входять однойменний телеканал, радіоканал «Українське радіо Полтава» та діджитал-платформи, які мовлять на території Полтавської області.

Історія[ред. | ред. код]

Старий логотип

Датою, від якої веде свій відлік «Суспільне Полтава» вважається 27 грудня 1937 року, коли почала свою роботу редакція Полтавського обласного радіо, яка виходила в ефір із місцевими новинами по дротовій мережі мовлення.

Днем народження телеканалу вважається 1 липня 1977 року — день відкриття телевізійного кореспондентського пункту Полтавського облтелерадіокомітету, який готував матеріали місцевої тематики для Українського телебачення.

Роботу на власному телевізійному каналі ОДТРК розпочала в 1991 році.

23 травня 2022 року в зв'язку з оновленням дизайн-системи брендів НСТУ телерадіокомпанія змінила назву на «Суспільне Полтава»[1].

Наповнення етеру[ред. | ред. код]

«Суспільне Полтава» працює в ефірі за ліцензіями Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення України на регіональному телеканалі «Лтава» щодня, 14 годин на добу.

В основу програмної концепції телеканалу «Лтава» покладені задоволення інформаційних інтересів телеглядачів у суспільно-політичній, економічній, соціальній, культурно-мистецькій сферах; пропаганда і підтримка національних культурних цінностей, духовних надбань українського народу. В основі програм інформаційного, суспільно-політичного, культурологічного, соціального і дитячого мовлення — місцева проблематика: новини, факти, події, тенденції, особистості регіону. Важливе місце займають програми державницького спрямування, інформування населення про діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Телеканал орієнтований на роботу в прямому ефірі, з можливістю зворотного зв'язку з телеглядачами, на власне виробництво, створення циклів просвітницьких, пізнавальних телепрограм.

Найпопулярніші телепрограми — «Новини», «Полтава.Сьогодні», «Мандруємо вдома», ток-шоу «Виборчий округ», пізнавально-розважальна «Своя земля».

Радіо[ред. | ред. код]

Загальний обсяг обласного радіомовлення на першому Національному каналі (дротове радіо) становить 928 годин на рік.

Протягом місяця виходить понад 55 програм різної тематики, у тому числі, інформаційна програма «Панорама», авторські програми «Відкрий конверт», «Агропром», «Соціальний вісник», «Добридень, лікарю», «Коли говорять музи». Важливий напрямок — програми для дітей «Курочка Ряба», «Яблуко Ньютона», «Класний журнал».

FM-радіо[ред. | ред. код]

2 листопада 1995 року вперше вийшла в ефір радіостанція Полтавської ОДТРК «Ваша хвиля» — перша ефірна радіостанція на Полтавщині і друга державна в Україні інформаційно-музичного спрямування.

Радіожурналісти готують і видають в ефір близько 40-а програм на тиждень, що становить 95 % ефірного часу. В інформаційних програмах «Ваша хвиля» оперативно інформує радіослухачів області про найважливіші суспільно-політичні події в Україні та за її межами, в області. Передає офіційні повідомлення, репортажі, інформації, виступи та інтерв'ю на економічні, соціальні, культурні та інші події. Художні програми пропагують найкращі надбання митців світу, України, Полтавщини, колективів художньої самодіяльності, знайомлять з новими творами сучасних композиторів, художників, ансамблів.

Співпраця[ред. | ред. код]

«Суспільне Полтава» активно співпрацює з телерадіокомпаніями, зокрема з «Суспільне Культура», УТР Всесвітньої служби телебачення і радіомовлення України, BBC, «Німецька хвиля» та інші. Плідна співпраця дає можливість на регіональному каналі передавати найсвіжіші новини з усієї України і світу.

Нагороди[ред. | ред. код]

Журналісти «Суспільне Полтава» неодноразово отримували високі оцінки на професійних конкурсах та фестивалях. Протягом останніх років творчий колектив «Лтави» отримав понад 30 почесних відзнак за перемоги на всеукраїнських і міжнародних конкурсах телерадіопрограм «Калинові острови», «Україна єдина», «Молоде телебачення», «Мій рідний край», «Кришталеві джерела», «Золоте курча», «Перемогли разом», «Професіонал ефіру України» та інших.

«Суспільне Полтава» здобула титул «Найкраща регіональна телерадіокомпанія року» на Міжнародному фестивалі журналістики «Віра. Надія. Любов»[джерело?].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Суспільне Мовлення оновлює дизайн-систему брендів. Суспільне мовлення. Процитовано 23 травня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]