Різдвяний павук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Павук Різдвяний

Різдвяний "павук" — традиційна прикраса оселі в Україні на різдвяні й новорічні свята виготовлена з соломи[1]. Таких "павучків" вважають оберегом та символом Всесвіту.

«Павуків» підвішували в хаті до центрального сволока на довгій волосині з конячого хвоста. Завдяки кругообігу повітря — через вхідні двері та з палючої печі — великий «павук» разом з приправленими до нього близнюками повертався в різні боки.

Виготовлення павуків[ред.ред. код]

Для виготовлення павуків нарізали соломинки необхідного розміру. Через внутрішню частину пронизували ниточку, що скріплювала їх. Таким чином виходили кубики та квадратики з різними формами. З них, власне, й формували різноманітні фігурки й підвішували їх до стелі[1]. Вони нагадували стилізованих павуків. Від найменшого подиху повітря павучки починали рухатися, створюючи враження живої істоти[1].

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б в Дванадцять місяців 1994: Настільна книга-календар Для молодшого шкільного віку /Авт.-упоряд. Скуратівський В.Т.; Ілюстрації Козіної І.П., Мягкової О.В., Павлюк С.І. - К.: Веселка, 1993.- 192 с. ISBN 5-301-01434-X

Джерела[ред.ред. код]

  • Словник символів, Потапенко О. І., Дмитренко М. К., Потапенко Г. І. та ін., 1997.

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]