Ялинкові прикраси

From Вікіпедія
Jump to navigation Jump to search
Сучасні різдвяні прикраси на ялинці

Ялинко́ві прикра́си — іграшки, кульки чи фігурки тварин, людей, предметів побуту, гостинці, якими прикрашають різдвяну ялинку. Першими ялинковими прикрасами були живі квіти, яблуки, яйця, горіхи. Згодом додалися солодощі та різдвяні свічки.

За легендою, перша скляна ялинкова кулька була видута в Тюрингії (Саксонія) в XVI столітті через неврожай яблук, які тоді були головною прикрасою ялинок. На Русі перші ялинкові прикраси робили із соломи, скалок, ганчір'я, кольорових стрічок, пізніше з паперу, тектури та фольги. Їх виробляли вже спеціальні тектурні майстерні. Скляні прикраси в Росії ввійшли в моду в середині XIX століття.

Ялинкові прикраси завжди відтворювали події часу. Під час Другої світової війни всі прикраси мали вигляд «парашутистів»: до них прив'язували шматочки тканини. Після польоту Юрія Гагаріна до космосу були популярні ялинкові прикраси у вигляді ракет та космонавтів. 1980 року, після проведення у Москві Олімпійських ігор, набули популярності прикраси у вигляді символу імпрезиОлімпійського ведмедя.

Галерея[edit | edit source]

Див. також[edit | edit source]

Джерела[edit | edit source]

  • Газета «Ильичевец-Хозяин» № 49 (101) 7.12/13.12.2006, ст 15.

Посилання[edit | edit source]