Серафим (Залізницький)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Серафим
Сергий (Зализницкий).jpg
Серафим (Залізницький)
Єпископ Сєвєвродонецький і Старобільський
31 травня — 4 червня 2007
 
Ім'я при народженні: Василь Федорович Залізницький
Народження: 16 січня 1953(1953-01-16) (67 років)
с. Лосятин, Кременецький район, Тернопільська область, Україна
Чернецтво: 31 липня 1994 року
CMNS: Серафим на Вікісховищі

Архієпи́скоп Серафи́м (також Схиєпископ Сергій, в миру Василь Федорович Залізницький; 16 січня 1953(19530116), село Лосятин, Кременецький район, Тернопільська область) — архієпископ Івано-Франківський і Коломийський. Української православної церкви (Московського патріархату).

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 16 січня 1953 року на хуторі Сіножаті, який у селі Лосятин Кременецького району Тернопільської області.

Після закінчення восьмирічної школи 1969 року вступив до Кременецького сільськогосподарського технікуму. Працював у колгоспі, а потім у Кременецькому районному управлінні сільського господарства на посаді агронома.

1975 року зарахований до Московської духовної семінарії, після закінчення якої 1979 року вступив до Московської духовної академії, де вчився до 1983 року.

24 лютого 1985 року висвячений у сан диякона, 3 березня — в ієрея і 30 травня призначений настоятелем церкви святої рівноапостольної Марії Магдалини міста Біла Церква та благочинним Білоцерківського округу Київської єпархії.

31 липня 1994 року пострижений у чернецтво.

1 серпня 1994 року хіротонізований на єпископа Білоцерківського та Богуславського. Хіротонію здійснювали: митрополит Київський та всієї України Володимир (Сабодан), архієпископ Луганський та Старобільський Іоанникій (Кобзєв), архієпископ Глухівський та Конотопський Іонафан (Єлецьких), Єпископ Херсонський та Таврійський Іларіон (Шукало).

1998 року нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.

31 травня 2007 року постановою Священного синоду Української православної церкви (Московського патріархату) звільнений від управління Білоцерківською єпархією та призначений єпископом Сєвєродонецьким та Старобільським. Прийняв велику схиму з ім'ям Сергій.

4 червня 2007 року рішенням Священного синоду Української православної церкви звільнений від управління Сєвєродонецькою єпархією та виведений за штат за власним бажанням. У тому ж році указом Патріарха Алексія II призначений настоятелем церкви Введення у храм Пресвятої Богородиці біля Салтикова моста (Лефортово) у Москві.

29 січня 2016 року рішенням Священного синоду Української православної церкви призначений Єпископом Шумським, вікарієм Тернопільської єпархії, ректором Почаївської духовної семінарії[1].

25 вересня 2018 року рішенням Священного синоду Української православної церкви призначений Єпископом Івано-Франківським і Коломийським[2].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]