Національна спілка кінематографістів України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Національна спілка кінематографістів України
(НСКУ)
Дата заснування 1958
Тип професійна спілка
Мета діяльності Сприяння розвитку українських екранних мистецтв як органічної складової національної та світової культури, участь у створенні концепцій розвитку та співпраці кіногалузі і телевідеопростору, захист творчо-професійних, авторських і соціальних прав членів Спілки.
Голова Олесь Янчук
Кількість членів 1223
Адреса Київ вулиця Саксаганського, 6.
Офіційний сайт http://www.ukrkino.com.ua

Національна спілка кінематографістів України (НСКУ) — громадська організація, метою якої є сприяння розвитку українських екранних мистецтв як органічної складової національної та світової культури, участь у створенні концепцій розвитку та співпраці кіногалузі і телевідеопростору, захист творчо-професійних, авторських і соціальних прав членів Спілки.

Голова Спілки — Олесь Янчук. Кількісний склад Спілки — 1223 особи.

У власності спілки Будинок кіно — чотириповерхова споруда у Києві по вулиці Саксаганського, 6.

З 2014 року НСКУ присуджує щорічну Премію Національної спілки кінематографістів України найкращим фільмам року українського виробництва.

Історія[ред.ред. код]

Була створена як Спілка кінематографістів України постановою Ради Міністрів УРСР 1957 року (спершу як Оргбюро), уконституйована на першому установчому з'їзді в січні 1963 року, на якому обрано правління спілки з осідком у Києві (голова Т. Левчук). Спілка кінематографістів України на 1971 рік мала філію в Одесі; об'єднувала 500 членів. До 1990 року була регіональним відділенням Союзу кінематографістів СРСР (1957—1990).

7 жовтня 1997 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про професійних творчих працівників та творчі спілки». Після цього Національна спілка кінематографістів відповідно до цього закону змінила й свій Статут.

У 2000 постановою Кабінету Міністрів України надано статус Національної спілки.

Праця її була розгалужена по секціях і комісіях (мистецької, науково-популярної і хронікально-документальної кінематографії, кінодраматургії, кінокритики, науки і техніки, історії і теорії кіна тощо). Разом з Державним комітетом Ради Міністрів у справах кінематографії Спілка кінематографістів України видавала місячник «Новини кіноекрану» (з 1961).

16 червня 2017 року Спілка відреагувала на критику Держкіно, щодо його політики в галузі підтримки українського кінематографу. У «Відкритому листі представників української кіноіндустрії з приводу інформаційної кампанії проти Держкіно» представники української кіноіндустрії підтримали державний орган на чолі з Пилипом Іллєнком та засудили моральний та інформаційний тиск на керівництво Держкіно.[1]

27 червня 2017 року пленум Правління НСКУ прийняв відставку голови спілки Тараса Ткаченка і призначив виконувачем обов'язків голови Олену Парфенюк.[2] 28 серпня 2017 року, на позачерговому з'їзді, головою НСКУ обрано Олеся Янчука.[3]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]