Галичина-фільм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Галичина-фільм
Тип бізнес
Галузь фільми, анімація
Засновано 1989 рік
Штаб-квартира Львів, Україна
79010, вул. Личаківська, 47
Ключові особи Босович Василь Васильович
Маршалюк Тетяна Мечиславівна
Продукція фільми, мультфільми, класична анімація, рекламна, іміджева анімація,
Сайт Інформація про студію

Галичина-фільм — перша на пострадянських теренах кіностудія «вільного» типу, заснована у Львові 1989 року. Нині студія займається генеруванням ідей та втіленням їх у життя — зйомками кліпів, телевізійних фільмів, анімаційними проектами тощо.


Історія[ред. | ред. код]

Львівська кіностудія «Галичина-фільм» заснована 1989 року. З 1990 року директором, а з 1991 директором та художнім керівником студії є Василь Босович.

У доробку студії «Галичина-фільм» — анімаційні кліпи та документальні фільми. Більшість iз них стала першими на теренах СНД: документальний фільм про Андрея Шептицького «Благословляю і молюся», художній фільм про УПА «Нам дзвони не грали, коли ми вмирали», перший фільм про масові виселення з Західної України «Люди з номерами», фільм про Василя Стуса «Просвітлої дороги свічка чорна».

Нині студія займається генеруванням ідей та втіленням їх у життя — зйомками кліпів, телевізійних фільмів, анімаційними проектами тощо. На студію приносять свої ідеї у вигляді сценаріїв різні автори. Василь Босович розповів, що досить часто до них приходять навіть з ідеєю фікс — зняти фільм про Роксоляну. А загалом, щоб узятись за будь-який кінопроект, як каже директор студії, потрібно лише два головних пункти — ідея та гроші. Нині ця продюсерська студія живе за зароблені власними проектами кошти.

Вибрані фільми[ред. | ред. код]

Нові проекти[ред. | ред. код]

Ляльковий анімаційний серіал про пригоди Котигорошка зробила львівська продюсерська студія «Галичина-фільм». Відзняті десять серій по десять хвилин кожна залишилось тільки озвучити.

Ідея зняти мультик про українського героя виникла два роки тому, тоді ж студія і розпочала втілювати її в життя. У мультику присутні всі традиційні персонажі казки про Котигорошка. Ляльки та декорації виготовили львівські художники, «водили» ляльками і грали ролі актори львівського театру «І люди, і ляльки». Знімали в спеціально спорудженому міні-павільйоні просто в студії. Бюджет мультфільму Василь Босович наразі не називає, бо це, за його словами, «таємниця фірми».

А запланований український анімаційний фільм про Котигорошка, на відміну від лялькової версії, буде сучаснішим та іронічнішим від лялькового «побратима». «Просто люди, які це замовляють, мають намір добре цей мультик продати», — додає керівник студії.

Привідкрив директор студії і завісу іншої таємниці: «Ми запускаємо ще три нових проекти — ігровий фільм плюс на підході ще два великих проекти. Це будуть телевізійні серіали, один з яких — мелодрама на тлі історичних подій (зокрема, про українських січових стрільців). Цей серіал обіцяє стати дуже цікавим і вже навіть заручився солідною державною та міжнародною підтримкою. Крім того, хочемо відкрити у Львові Школу анімації».

Колектив[ред. | ред. код]

Соціальні ініціативи[ред. | ред. код]

Колектив кіностудії виступив ініціатором і організатором перепоховання праху В. Стуса[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Одеська кіностудія

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]