Торгова війна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Торго́ва війна́ (англ. Trade war) — торгове суперництво двох або більше сторін, яке проводиться з ціллю захоплення закордонних ринків (наступальна торгова війна) або попередження торгової «окупації» національної економіки (оборонна торгова війна).

Вивчення причин і методів ведення торгових війн складає прерогативу різних наук, в тому числі геоекономіки і світової економіки.

Торгова війна може проводитися в рамках ширшого фронту «бойових дій» — т.зв. економічної війни.

В Україні[ред.ред. код]

Показники товарообігу України і РФ [2013–14] падають: згідно з результатами служби Держстатистики, з січня по лютий експорт продукції знизився на -62,3%, імпорт скоротився на -64,6%, в порівнянні з аналогічними показниками минулого року (2014 до 2013). Причиною погіршення відносин з найбільш значущим торговим партнером України стала військова агресія і пішли за нею торговельні війни.

Без ринків збуту залишилися цілі групи товарів. Мова йде про машинобудівної галузі, високих технологіях, харчопром, вагонобудування. Експерти кажуть, що погіршення торгових відносин з РФ вкрай негативно позначиться на економіці, але у країни є багатий потенціал для освоєння нових ринків.

Див. також[ред.ред. код]


Танк Це незавершена стаття з військової справи.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.