Череп і кістки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця стаття про таємне товариство. Про символ див. Адамова голова, про піратський прапор — Веселий Роджер
Череп і кістки
англ. Skull & Bones
Bones logo.jpg
Тип fraternityd
Collegiate secret societies in North Americad
Таємне товариство
Засновник William Huntington Russelld і Alphonso Taftd
Засновано 1832
Країна Flag of the United States.svg США
Штаб-квартира Нью-Гейвен

CMNS: Череп і кістки у Вікісховищі

Емблема товариства «Череп і Кістки»

«Череп і кісти» (англ. Skull & Bones) — найстаріше таємне товариство студентів Єльського університету.

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Вважається, що членами товариства стають тільки представники вищої еліти, вихідці з найбагатших і найвпливовіших сімей США. Вони займали і займають найважливіші пости в політиці, ЗМІ, фінансовій, науковій та освітній сферах. Так, серед патріархів таємної ложі, її засновників, значилися Расселли[1], Тафти[1] й Гілмани[2]; згодом до складу товариства входили Банді[3], Лорд[4], Рокфеллери[5], Вітні[6], Фелпси, Буші та інші.

Відповідно до сформованої традиції, після того, як члени товариства «Череп і кістки» покидали ізольоване середовище кампуса Єльського університету і займали важливі посади в уряді та інших громадських структурах, вони продовжували підтримувати зв'язок один з одним протягом усього життя.

Історія товариства[ред. | ред. код]

У 1832—1833 навчальному році секретар Єльського університету «Вільям Расселл» прийняв рішення разом з 14 однодумцями організувати нове таємне братство[7]. За однією з версій, він привіз цю ідею з Німеччини, де навчався протягом деякого часу, відповідно і нове товариство створювалося за німецьким зразком.

Таємне братство Расселла спочатку називалося «Клубом Євлогії» (Eulogian Club), на честь грецької богині красномовства. Потім засновники товариства як символ своєї таємної організації взяли символ смерті і перейменували клуб на «Череп і кістки». 1856 року Вільям Расселл офіційно зареєстрував братство під ім'ям «Довірницьке товариство Расселла» (англ. Russell Trust Association).

Як герб товариства був прийнятий символ «голова смерті» — зображення черепа і двох схрещених кісток під ним. Під емблемою зображено число 322. Існує кілька версій про його значення. Багато дослідників вважають, що таким чином зашифрована дата заснування клубу — 1832 рік, а остання двійка символізує те, що це братство було засновано як філія німецького товариства[8]. Деякі ж члени «Кісток» стверджують, що число означає, перш за все, дату смерті Демосфена 322 рік до н. е., який заснував свого часу грецьке патріотичне товариство, яке послужило прототипом "Черепа і кісток ". Ряд дослідників вважають внутрішнім колом цієї організації товариства Тулі[9].

Перша когорта адептів «Черепа та кісток» з'явилася 1833 року. Членами цього таємного товариства могли бути тільки вихідці з американської аристократії[10] англо-саксонського походження і протестантського віросповідання (WASP). Ці люди були визнаною елітою суспільства[11], а на зборах іменували себе «центром Всесвіту», «лицарями», а всіх інших, невтаємничених, — «варварами». Спочатку прийняття в нього євреїв, жінок і чорношкірих було заборонено. Проте в XX столітті правила прийому стали більш демократичними, і колір шкіри перестав відігравати значиму роль. 1991 року відійшов у минуле гендерний бар'єр[12], і членом ордена вперше стала жінка[13].

Ритуалістика товариства[ред. | ред. код]

Про те, як проходять засідання товариства, відомо дуже небагато. Серед іншого, його члени проходять на випускному курсі університету через сповідальні ритуали. Так, в один з четвергів, вночі, у склепі, вони повинні розповісти колегам про всі свої найпотаємніші мрії та бажання. Наступна ніч присвячується «розбору» сексуальних історій дитинства і юності. Деякі джерела стверджують, ніби новобранець лягає в труну і, мастурбуючи на очах у членів товариства, відкриває їм свої найбільш сороміцькі сексуальні секрети.

Однією з найбільш скандальних обставин діяльності «Черепа та кісток» вважається звичай, згідно з яким претенденти на членство повинні зробити якийсь проступок «в ім'я братерства».

Члени товариства[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Robbins, page 82
 2. Robbins, page 83-5
 3. Robbins, page 186
 4. Robbins, page 174-5, 189
 5. name="obit35"
 6. Robbins, page 187
 7. The New York Times, «Change In Skull And Bones. Famous Yale Society Doubles Size of Its House — Addition a Duplicate of Old Building», published September 13, 1903.
 8. Архіви Єльського університету (англ.)
 9. Stevens, Albert C. (1907). Cyclopedia of Fraternities: A Compilation of Existing Authentic Information and the Results of Original Investigation as to the Origin, Derivation, Founders, Development, Aims, Emblems, Character, and Personnel of More Than Six Hundred Secret Societies in the United States. E. B. Treat and Company. с. 340. 
 10. Tombs and Taps, An inside look at Yale's Fraternities, Sororities and Societies
 11. череп і кістки — 60 хвилин — CBS News (англ.)
 12. Yale Daily News — Goolsbee ’91 puts economics degree to use for Obama. Архів оригіналу за 9 лютого 2009. Процитовано 8 серпня 2013. 
 13. [Andrew Cedotal, [https://web.archive.org/web/20090803155741/http://www.yaledailynews.com/articles/view/17505 Архівовано 3 серпня 2009 у Wayback Machine. Гримлячи тими сухими кістками], Yale Daily News 18 квітня 2006 року. (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]