Ԥ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ԥ, ԥ — літера розширеної кирилиці, вживана в абхазькому алфавіті[1][2], в якому вона означає звук []. У минулому натомість вживалася літера літера Ҧ .

Кодування[ред. | ред. код]

Символ Ԥ ԥ
Unicode name ВЕЛИКА ЛІТЕРА
Ԥ
МАЛА ЛІТЕРА
Ԥ
Encodings decimal hex decimal hex
Unicode 1316 U+0524 1317 U+0525
UTF-8 212 164 D4 A4 212 165 D4 A5
Числове позначення символів Ԥ Ԥ ԥ ԥ

В сучасній російській мові[ред. | ред. код]

«Буква ПЦ»

Символ, ззовні ідентичний Ԥ і названий як «буква ПЦ», здобув популярність в російськомовному інтернеті з 2008 року[3]. Авторство букви блогери приписували письменникові-фантасту і телеведучому Леоніду Каганову, який казав, що винайшов її у травні[3]. Згодом однак з'ясували, що символ використовували ще 2005 року:

Футболки з буквою «ПЦ» продаються у нас вже близько трьох років. Замовити їх можна не тільки з доставкою по Пітеру, але і по всій країні. Думаю, з тих пір було продано близько 500 футболок з цим значком.

— Олеся Погребняк, заступник директора Megastuff.ru, 2008[3]

Каганов коментував це так:

Я відкрив Word, написав «П» і «Ц» величезним шрифтом, зробив скриншот, в редакторі Gimp (під «Лінукс» немає фотошопа) акуратно переніс хвостик від Ц і картинку виклав у своєму щоденнику 26 травня зі словами: «Дивно, що ніхто її поки не придумав». І точно, майже відразу в одному з коментарів (ви можете його знайти там само) мені прислали посилання, з якого випливало, що не я один придумав цю букву, та й майки з нею бувають теж. Так що букву придумували до мене (гадаю, неодноразово) і ще не раз придумають заново.

— Л. А. Каганов в інтерв'ю «Частному Корреспонденту»[3]

Крім того, про своє авторство заявляв художник Юрій Балашов, котрий творив афішу фільму «Generation П» в кінці 2006 року[3].

Посилання[ред. | ред. код]