SIG Sauer P226

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з SIG-Sauer P226)
Перейти до: навігація, пошук
SIG P226
Pistole SIG Sauer P226 S.jpg
Тип: самозарядний пістолет
Походження: Німеччина Німеччина
Швейцарія Швейцарія
Історія служби
Термін використання з 1980
Використання у див. Оператори
Історія виробництва:
Виробник SIG SAUER
Характеристики
Маса 802 г (9x19 мм Парабелум) 867 г (.357 SIG і .40 S&W)
Довжина 196 мм
Довжина ствола, мм: 112 мм
Тип боєприпасу 9x19 мм Парабелум, .40 S&W, .357 SIG
Механізм Подвійної/одиночної дії або тільки подвійної дії
Тип боєпостачання магазин на 12 або 13 патронів (.40 S & W, .357 SIG) або 15,17,18,20 патронів (9 × 19 мм Парабелум)

Commons-logo.svg SIG Sauer P226 у Вікісховищі

SIG Sauer P226 — самозарядний пістолет, що випускається швейцарсько-німецькою компанією SIG Sauer. SIG-Sauer P226 був розроблений в 1981 році в якості зброї для збройних сил США.

Історія[ред.ред. код]

Пістолет SIG Sauer P226 був розроблений в 1981 році для участі в американському конкурсі ХМ9, який був запланований на 1984 рік для заміни застарілого M1911A1 на новий 9 мм пістолет для армії США. Він являв собою по суті пістолет SIG Sauer P220, який перебував на озброєнні збройних сил Швейцарії. Лише дві моделі — Р226 і Beretta 92F за всіма характеристиками пройшли конкурс, проте перевагу було надано Beretta через нижчу вартість. Італійська компанія взяла замовлення Армії США, проте спеціальні війська ВМС («морські котики») вирішили взяти P226[1]. Наприкінці 1980-х років цю зброю також закупило ФБР, берегова охорона та деякі департаменти поліції. Особливою популярністю в США користується варіант пістолета Р226 під потужний патрон .357 SIG, який більше ефективно вражає людей, що переховуються в автомобілях або за перешкодами.

Конструкція[ред.ред. код]

Автоматика пістолета P226 працює за схемою використання віддачі при короткому ході ствола. Замикання здійснюється за допомогою ствола, який знижується, зчепленням верхнього виступу його казенної частини зі збільшеним вікном затвора-кожуха для викиду стріляних гільз. Рама виготовляється з легкого сплаву. На нижній поверхні її передньої частини є стандартні направляючі Picatinny rail для кріплення різних додаткових пристосувань, таких як тактичний ліхтар або лазерний цілевказівник (на версії P226R). Ударно-спусковий механізм курковий, подвійної дії з запобіжним зведенням курка. Є різні варіанти УСМ. Широкий скіс патронника і направляючий паз рами забезпечують надійність подачі патронів з різними типами експансивних куль. Зброя має розташований з лівого боку рами важіль безпечного спуску курка. При натисканні на цей важіль він опускається вниз, піднімаючи шептало, і розчіплює його з прорізом бойового зведення курка. Під дією бойової пружини курок обертається до зчеплення прорізів запобіжного зводу із шепталом без контакту з ударником, що робить зброю зручною і безпечною в використанні. Сам ударник закривається стрижнем, який проходить через нього і утримується пружиною, і не буде рухатися навіть при падінні пістолета.

Пістолет оснащений автоматичним запобіжником ударника. На лівій стороні рами розташовані також важіль затримки затвора, що знаходиться за важелем безпечного спуску курка, і фіксатор ствола. Пістолет може працювати в режимі подвійної дії при повному натисканні на спусковий гачок або одинарної, коли курок зводиться рукою, а спусковий гачок натискається м'яко і коротко. Відразу після пострілу тиск газів в патроннику штовхає гільзу назад. Затвор і ствол, з'єднані разом, відкочуються приблизно на 3 мм, після чого ствол виходить із зачеплення з затвором. Система замикання є видозміною методу Браунінга: на стволі є великий фасонний виступ над патронником, який в закритому положенні входить в паз навколо вікна викиду гільз в затворі. Фасонний виступ під патронником вдаряється в поперечину рамки, опускаючи таким чином задній (казенний) кінець ствола, роз'єднуючи затвор і ствол.

Основною відмінністю від інших моделей SIG Sauer є можливість вставляти подвійний магазин.

В даний час випускається багато варіантів стандартного P226, які найкраще підходять для тих чи інших завдань, наприклад:

  • P226 DAK відрізняється від стандартного пістолета наявністю тільки самозарядного ударно-спускового механізму і відсутністю важеля безпечного спуску курка;
  • P226 SAS — пістолет, що випускається майстерні Custom Shop, зі згладженими кутами затвора-кожуха для зручності прихованого носіння оснащений тільки самозарядним УСМ. Калібр — .40 S&W. Ємність магазина — 12 патронів;
  • P226 Equinox — так само зброю від Custom Shop з двухтоновою обробкою поверхні затвора-кожуха і дерев'яними щічками рукоятки. Інші характеристики залишилися колишніми;
  • P226 Two-Tone відрізняється анодованою рамою зі сплаву і затвором-кожухом з нержавіючої сталі.
  • P226R, тобто R-рейковий, який дозволяє причепити ЛЦВ або тактичний ліхтар.

Існують також варіанти P226: SL Sport II, Stainless, Beavertail, Elite, Navy, а також Е2.

Оператори[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]