The Sandman

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Піщана людина
The Sandman
Історія
Видавець Vertigo (DC Comics)
Країна {{{країна}}}
Формат Комікс
Мова {{{мова}}}
Дата публікації {{{дата_публікації}}}
Публікація українською {{{публікація_українською_мовою}}}
Перекладач(і) {{{перекладач}}}
Кількість випусків 75
Кількість сторінок {{{сторінки}}}
ISBN {{{isbn}}}
Головні герої Морфей, бог сновидінь
Сценарист(и) Ніл Ґеймен
Художник(и) Дейв МакКін, Сем Кіт, Майк Дрінгенберг та інші.
Художник(и)-колорист(и) {{{художник-колорист}}}

Піщана людина (англ. The Sandman) — серія коміксів, створених за сценарієм Ніла Ґеймена. Серія видавалася компанією Vertigo, яка належить видавництву DC Comics. Над коміксом працювали такі відомі художники, як Дейв МакКін, Сем Кіт, Майк Дрінгенберг, Джилл Томпсон, Шон МакМанус, Марк Гемпел та Майкл Зуллі. The Sandman розповідає історію Морфея, одного з семи Вічних, який керує світом сновидінь. Серія виходила у період з січня 1989 року по березень 1996 року та налічує 75 випусків, які пізніше були перевидані у вигляді 10 томів.

Головний персонаж Піщаної людини — Сон, також відомий як Морфей, який є одним з семи Вічних, до яких також входять Доля, Смерть, Пристрасть, Відчай, Божевілля та Руйнування. Однією з основних причин популярності серії є використання Ґейменом антропоморфної персоніфікації деяких метафізичних сутностей, поєднання міфології та історичних фактів у фентезійному світі.

Піщана людина отримала схвалення у критиків та була однією з перших графічних новел, яким вдалося побувати у списку бестселерів за версією The New York Times, та однією з п'яти графічних новел, які потрапили до списку 100 найкращих літературних творів з 1983 по 2008 роки за версією Entertainment Weekly. Відомий письменник Норман Мейлер назвав The Sandman «коміксом для інтелектуалів». Також серія справила великий вплив на жанр фентезі у цілому.

У 2013 році кінокомпанія Warner Bros. заявила, що режисер Девід Гойєр планує створити кіноадаптацію коміксу з Джозефом Ґордоном-Левіттом у головній ролі.

Зов. посилання[ред.ред. код]

The Sandman на сайті Comic Book DataBase (англ.)