The Sandman

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Піщана людина
The Sandman
Історія
Видавець Vertigo (DC Comics)
Країна Flag of the United States.svg США
Формат Комікс
Мова Англійська
Дата публікації Січень 1989 — березень 1996 року
Публікація українською -
Перекладач(і) -
Кількість випусків 75
Кількість сторінок Варіюється
ISBN -
Головні герої Морфей, бог сновидінь
Сценарист(и) Ніл Ґейман
Художник(и) Дейв МакКін, Сем Кіт, Майк Дрінгенберг та ін.
Художник(и)-колорист(и) Малкольм Джонс III, Стів Паркгауз, Джордж Пратт та ін.

Піщана людина (англ. The Sandman) — серія коміксів, створених за сценарієм Ніла Ґеймана. Серія видавалася компанією Vertigo, яка належить видавництву DC Comics. Над коміксом працювали такі відомі художники, як Дейв МакКін, Сем Кіт, Майк Дрінгенберг, Джилл Томпсон, Шон МакМанус, Марк Гемпел та Майкл Зуллі. The Sandman розповідає історію Морфея, одного з семи Вічних, який керує світом сновидінь. Серія виходила у період з січня 1989 року по березень 1996 року та налічує 75 випусків, які пізніше були перевидані у вигляді 10 томів.

Головний персонаж Піщаної людини — Сон, також відомий як Морфей, який є одним з семи Вічних, до яких також входять Доля, Смерть, Пристрасть, Відчай, Божевілля та Руйнування. Однією з основних причин популярності серії є використання Ґейманом антропоморфної персоніфікації деяких метафізичних сутностей, поєднання міфології та історичних фактів у фентезійному світі.

Піщана людина отримала схвалення у критиків та була однією з перших графічних новел, яким вдалося побувати у списку бестселерів за версією The New York Times, та однією з п'яти графічних новел, які потрапили до списку 100 найкращих літературних творів з 1983 по 2008 роки за версією Entertainment Weekly. Відомий письменник Норман Мейлер назвав The Sandman «коміксом для інтелектуалів». Також серія справила великий вплив на жанр фентезі у цілому.

У 2013 році кінокомпанія Warner Bros. заявила, що режисер Девід Гойєр планує створити кіноадаптацію коміксу з Джозефом Ґордоном-Левіттом у головній ролі.

Переклади українською[ред.ред. код]

  • Ніл Ґейман. The Sandman. Пісочний Чоловік. Том 1. Прелюдії й ноктюрни. Переклад з англійської: Олена Оксенич. Київ: Рідна мова / Махаон-Україна, 2017. 272 стор. ISBN 978-966-917-212-9

Зов. посилання[ред.ред. код]

The Sandman на сайті Comic Book DataBase (англ.)