Вікіпедія:Завдання для роботів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Вікіпедія:ЗДР)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Завдання для роботів
Gnome-preferences-other.svg
Скорочення
ВП:ЗДР
ВП:ЗР
ВП:ЗДБ
ВП:РДБ

На цій сторінці відбувається подання запитів на вчинення якоїсь автоматичної дії, яку доцільніше провести роботом (ботом), а не людиною. Ботовласники розглянуть ваш запит і, спираючись на доцільність, виконають його.

У випадку, що ботовласник береться за виконання завдання, він мусить повідомити про це в коментарі до запиту, а після виконання використати шаблон {{зроблено}}, якщо ж з якихось причин виконати описане в запиті завдання не вдалося — ставиться шаблон {{не зроблено}}.

Якщо ви не впевнені на 100%, що ваш запит не зустріне заперечень і буде виконаний, то спочатку обговорить свою ідею в іншому місці, наприклад на сторінці Обговорення категорій або у Кнайпі.

У разі, що ваше завдання містить технічний запит, краще звернутися до Адміністраторів інтерфейсу або на сторінку Запитів на шаблони.

Зауважте, ця сторінка не призначена для запитів на дії, які можна виконати вручну (наприклад, заміна шаблону з малою кількістю включень або перейменування категорії з кількома статтями), це краще робити власноруч. Для швидшої роботи з категоріями ви можете встановити собі додаток HotCat у Налаштуваннях.

Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти

До адміністраторів · До адміністраторів інтерфейсу · До патрульних · На права адміністратора · На права патрульного · На права відкочувача · На перевірку користувачів · На арбітраж · На захист сторінок · На коментар · На рецензію · На створення статей · На створення шаблонів · На переклад · До ботовласників · На поліпшення · На перейменування · На об'єднання · На розділення · На вилучення · На відновлення · Порушення авторських прав · OTRS · Запити, пов'язані з OTRS · На перейменування користувачів

ПОДАТИ ЗАПИТ


Архіви
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
11


ЕІУ[ред. код]

Перейменувати Вікіпедія:Проект:Енциклопедія історії УкраїниВікіпедія:Проєкт:Енциклопедія історії України (проект на проєкт) А також вилучити мою описку Вікіпедія:Проєкт:Енциклопедія історії Україн

Підсторінок багацько.... відразу не помітив--Gouseru Обг. 20:48, 12 травня 2021 (UTC)

Тоді вже всі проекти на проєкти (Вікіпедія:Проект:X → Вікіпедія:Проєкт:X), будь ласка. --  Gzhegozh обг. 20:50, 12 травня 2021 (UTC)

@Gzhegozh почитайте мою тему на СО. Так практично один користувач це масштабно робить, не хочу йому заважати. --Gouseru Обг. 20:52, 12 травня 2021 (UTC)
@AlexKozur: Зрозумів, теж уважаю за доцільне не втручатися. --  Gzhegozh обг. 20:55, 12 травня 2021 (UTC)
@AlexKozur: а ті сторінки справді потрібні? Здається більшість статей вже було перенесено до Вікі.--Andriy.v (обговорення) 09:03, 14 травня 2021 (UTC)
не знаю напевно. Дуже багато роботи та аналізу. У проєкті 8 активних користувачів. Тож якщо є перенесені статті, то вилучати варто, на мою думку. Там є шаблон щодо ЕІУ, якщо текст з ЕІУ переписаний, то варто додати дифф на версію. --Gouseru Обг. 14:14, 14 травня 2021 (UTC)

Категорія:Зорі головної послідовності[ред. код]

Доброго вечора, прошу замінити підкатегорії, що входять в Категорія:Зорі головної послідовності, а також підкатегорії підкатегорій, як то A2, A3 і тому подібне:

Заздалегідь вдячний! - Дзмієїд (обговорення) 18:10, 11 травня 2021 (UTC)

@Andriy.v перекатегоризуєте? --Gouseru Обг. 18:27, 12 травня 2021 (UTC)
YesТак Зроблено by Andriy.v --Kanzat (обговорення) 21:11, 12 травня 2021 (UTC)
Уклінно дякую! - Дзмієїд (обговорення) 09:05, 13 травня 2021 (UTC)

Категоризація шаблону Упорядкувати за датою[ред. код]

Вітаю! Маю прохання виконати масове наповнення шаблону {{Упорядкувати}} параметром дата у форматі «місяць» «рік». Також треба включити всі перенаправлення, зокрема найчастіші: {{Чистити}}, {{Cleanup}} — і для зручності замінити їх усіх на {{Упорядкувати}} — це доцільно охопити додатково, коли над цими шаблонами вже проводиться інша робота.

Після додання параметру шаблон автоматично категоризуватиме статті до Категорія:Статті, що потрібно упорядкувати за місяцем і роком. Проте більшість цих категорій являтиме собою червоні посилання. Тому наступне прохання — масово створити всі необхідні щомісячні категорії упорядкування цього шаблону. Їхній єдиний вміст — просте включення шаблону {{Щомісячна категорія впорядкування}}. --  Gzhegozh обг. 12:28, 29 квітня 2021 (UTC)

Буду вдячний, якщо хтось таки зверне увагу. --  Gzhegozh обг. 08:13, 11 травня 2021 (UTC)

Пошук червоних посилань, для яких вже існують відповідні статті під іншими іменами[ред. код]

Вітаю! Чи можливо ботом виконати наступний алгоритм:

  1. у списку червоних посилань знайти назву статті, яка не містить кирилічних літер;
  2. перевірити, чи є така стаття в англійській вікі, за необхідності - перейти за перенаправленням;
  3. перевірити, чи є для цієї статті українська інтервікі, якщо є, додати до списку початкове червоне посилання і існуючу назву статті українською мовою.

Приклад: на Портал:Авіація/Червоні_посилання було червоне посилання Air_Antilles. У англійській вікі є стаття en:Air_Antilles, для якої існує український відповідник Air Antilles Express. Результатом роботи бота є пара посилань "Air_Antilles - Air Antilles Express". Такі пари можна зібрати на окрему службову сторінку, і по кожній парі посилань окремо вже приймати якесь рішення.

Виправив руками не менше десятка таких випадків, і, думаю, там ще залишилось значно більше. Але вручну копіювати посилання, вставляти в URL, переходити по інтервікі доволі сумно. Такий бот допоміг би значно почистити червоні посилання. Alessot (обговорення) 11:19, 17 квітня 2021 (UTC)

@Alessot: Не забувайте створювати перенаправлення: якщо хтось уже вжив назву, ймовірно, вона може бути вжита ще раз — NickK (обг.) 15:59, 17 квітня 2021 (UTC)
@NickK:, дякую, не забуваю. Більшість таких випадків дійсно лікуються створенням перенаправлення. А там, де це недоречно, (наприклад у шаблонах) - вже міняти з контролем по списку сторінок, що посилаються на "червоне посилання". Саме тому я прошу не виправляти, а лише зібрати список, і по кожному пункту вже приймати рішення окремо. У випадку Air Antilles я замінив назву у шаблоні, тому на це перенаправлення не посилається жодна сторінка з основного простору. Alessot (обговорення) 16:08, 17 квітня 2021 (UTC)

Район на округ. 3 частина[ред. код]

Добрий день. Мабуть треба зробити окремий запит. В Курганській області Росії Шуміхинський район був перетворений в Шуміхинський округ. Прошу замінити у статтях з цієї категорії (Категорія:Населені пункти Шуміхинського району) одне на інше. І якщо можна прибрати інформацію про приналежність до колишніх поселень (бо вони тепер ліквідовані), а також додати ці статті до нової категорії Категорія:Населені пункти Шуміхинського округу. І ще - замінити треба і Шаблон:Шуміхинський район на Шаблон:Шуміхинський округ. Ось потрібні диф для простого нп та диф для адміністративного центру. Дякую. --Вальдимар 09:39, 15 квітня 2021 (UTC)

Округ — це з точки зору муніципального устрою, але з точки зору адміністративного він лишився районом. Не треба плутати ці речі. Округи — не адміністративні одиниці, а муніципальні. (Ось чинна редакція закону про адмін.-тер. устрій області, і там є і Макушинський, і Шумихинський райони). P.S. І взагалі за словником назва райцентру — Шумиха, тож і район мав би бути Шумихинський.--Анатолій (обг.) 20:03, 17 квітня 2021 (UTC)

Автоматично проставити рядки на сторінках ВП:Проект:Цей день в історії[ред. код]

Є потреба зробити масове розставляння div елементів, які б обгортали список подій для кожного дня. Детальніше про те для чого це потрібно можна прочитати тут. А тут приклад як я це почав робити. Я встиг проставити рядки на сторінках від 1 до 10 січня, а потрібно по 31 грудня. Буду вдячний за допомогу. --Mike.Khoroshun (обговорення) 18:06, 13 квітня 2021 (UTC)

Особисто мені не дуже подобається як це все реалізовано. По-перше просто так кидати сирий HTML-код в статтю в мене захвату не викликає. По-друге вважаю доречним почекати на реакцію розробників на фабрикаторі, бо те що вони одразу виконають Ваш запит — вкрай малоймовірно.--Andriy.v (обговорення) 21:03, 13 квітня 2021 (UTC)
@Andriy.v: не дуже вас зрозумів. Запиту не було, я створив баг на фабрикаторі і сам написав патч, до якого додав опис рішення виділяти потрібні елементи через div. Потім я дочекався поки патч пройде рев'ю. Патч отримав позитивний відгук і був задеплоєний в prod. І лише після цього я прийшов сюди змінювати сторінки. (Лінки: gerrit patch, phabricator bug) Стосовно рішення - мені теж імпонувало б зробити це іншим чином. Ідея редагувати вікіпедію підлаштовуючись під інструменти виглядає не класно в довгостроковій перспективі. Варіант який я розглядав альтернативним - це створити сторінки для івентів окремо і включати їх на сторінки ВП:Проект:Цей день в історії через включення. Але це ускладнить редагування. Якщо маєте свої пропозиції - давайте розглянемо. --Mike.Khoroshun (обговорення) 21:47, 13 квітня 2021 (UTC)
Запит відкритий і я поки-що не бачу ніякої реакції від розробників тут. Щодо вставки HTML-коду: його ймовірно краще імплементувати через простір MediaWiki.--Andriy.v (обговорення) 09:53, 14 квітня 2021 (UTC)
@Andriy.v: так то не запит для когось. То задача і вона лежить на мені (колонка "Assigned To"). Там бот додав посилання на gerrit, де видно мої зміни, вони пройшли код-рев'ю і були змерджені. Зараз це все вже в основному репозиторії. Переніс задачу на фабрикаторі в статус "resolved". Можете детальніше розповісти про додавання html коду через простір mediawiki? --Mike.Khoroshun (обговорення) 11:17, 14 квітня 2021 (UTC)
Щодо фабрикатора, то я не дуже обізнаний з його функціонуванням і все вважав, що запити виконують розробники MediaWiki, тепер буду знати що це не завжди так. Щодо іншого питання, то там є мало що обговорювати, бо простір MediaWiki якраз служить для здійснення змін в інтерфейсі.--Andriy.v (обговорення) 20:12, 14 квітня 2021 (UTC)
@Andriy.v: ніяких змін в інтерфейсі не потрібно. div потрібний лише для того, щоб його можна було розпізнати парсером і потім в мобільному додатку транслювати лише потрібну частину сторінки. --Mike.Khoroshun (обговорення) 20:44, 14 квітня 2021 (UTC)
Якщо таку реакцію викликає HTML-код, то чи буде рішенням створити, скажімо, парний шаблон з цим кодом й обгорнути в нього текст розділу? @Mike.Khoroshun чи так не можна? --Ата (обг.) 06:36, 15 квітня 2021 (UTC)
та можна, якщо це менше різатиме око - окей. --Mike.Khoroshun (обговорення) 15:22, 15 квітня 2021 (UTC)
@Ата: в мене дуже погано з вигадуванням назв. Можу запропонувати щось типу {{wikifeeds-api-parser|start}} i {{wikifeeds-api-parser|end}} --Mike.Khoroshun (обговорення) 15:28, 15 квітня 2021 (UTC)
Мені ок. @Andriy.v, вам? --Ата (обг.) 15:29, 15 квітня 2021 (UTC)
Я не проти, але я все таки при думці, що це слід вирішити церез зміну HTML-коду через MediaWiki. Для цього потрібно знати як працює додаток для Вікіпедії (якого я не використовую) та який тип оформлення (skin) він використовує.--Andriy.v (обговорення) 16:57, 15 квітня 2021 (UTC)
@Andriy.v: так як ви ботовласник, думаю ви добре знайомі з програмуванням. Тож я поясню, як це все працює. Мобільний додаток (клієнт) робить запит на WikiFeeds API з параметрами дати, мовного розділу та типу даних який хоче отримати. У відповідь він отримує масив даних у форматі JSON і відображає ці дані у зручному для нього вигляді (якому саме вже не залежить від вікіпедії). Посилання на API тут. Тепер як формується цей масив даних: на серверах вікімедіа розгонуто додаток wikifeeds, який власне і повертає цей масив. Це відбувається за рахунок парсинга відповідних сторінок певного розділу вікіпедії (для уквікі це сторінки по типу 1 січня і Вікіпедія:Проект:Цей день в історії/1 січня). Парсер аналізує html код сторінки і трансформує ul-елементи в елементи масиву даних. Розмітка додатковими div'ами потрібна лише для української вікіпедії, оскільки у нас на сторінці "Цей день в історії" є зайві ul-елементи і нам потрібно якось їх виділити для того щоб парсер розумів які саме елементи мають потрапити в результуючий масив. В інших вікіпедіях, що підтримують це АПІ (окрім португальської) такої проблеми немає, бо в них шаблон "цей день в історії" не містить даних про народжених і померлих. Сподіваюсь, зрозуміло пояснив. --Mike.Khoroshun (обговорення) 18:10, 15 квітня 2021 (UTC)
@Andriy.v: тобто це не транслювання сторінки вікіпедії якимось особливим чином. Wikifeeds повертає просто сирий масив даних (якщо спростити, то просто масив елементів з текстом і деякими метаданими). Клієнтом можуть бути не лише телефони, але і будь який сайт абощо. І показувати дані можна будь яким чином, яким забажаєте. Просто зараз АПІ найбільше використовується у віджетах офіційних мобільних додатків Вікіпедії. --Mike.Khoroshun (обговорення) 18:16, 15 квітня 2021 (UTC)
@Andriy.v: створив Шаблон:wikifeeds-api-parser. До 10 січня замінив ним попередній варіант ред.№ 31303837. Допоможете розставити до 31 грудня? --Mike.Khoroshun (обговорення) 18:16, 15 квітня 2021 (UTC)
@Mike.Khoroshun: Може так краще ред.№ 31308653?--Andriy.v (обговорення) 21:01, 16 квітня 2021 (UTC)
@Andriy.v: ну можна і так, я вставив шаблон після includeonly щоб потім ніхто між ним і власне includeonly нічого зайвого не вставив, що не буде відноситись до подій. --Mike.Khoroshun (обговорення) 21:05, 16 квітня 2021 (UTC)
YesТак Завдання виконано. --Andriy.v (обговорення) 07:39, 17 квітня 2021 (UTC)
@Andriy.v: ура, дуже вам вдячний. --Mike.Khoroshun (обговорення) 10:45, 17 квітня 2021 (UTC)

Район на округ. 2 частина[ред. код]

Добрий день. Мабуть треба зробити окремий запит. В Курганській області Росії Макушинський район був перетворений в Макушинський округ. Прошу замінити у статтях з цієї категорії (Категорія:Населені пункти Макушинського району) одне на інше. І якщо можна прибрати інформацію про приналежність до колишніх сільських і селищної ради (бо вони тепер ліквідовані), а також додати ці статті до нової категорії Категорія:Населені пункти Макушинського округу. І ще - замінити треба і Шаблон:Макушинський район на Шаблон:Макушинський округ. Ось потрібні диф для простого нп та диф для адміністративного центру. Дякую. --Вальдимар 08:48, 12 квітня 2021 (UTC)

YesТак Завдання виконано. --Andriy.v (обговорення) 20:46, 13 квітня 2021 (UTC)
Дуже дякую. --Вальдимар 09:37, 15 квітня 2021 (UTC)

"Романістки" → "Письменниці-романістки"[ред. код]

Вітаю! В українській мові слово "романіст" означає як письменник, який пише романи, так і філолог, який досліджує теми романської філології (див. Категорія:Романісти. Для розрізнення цієї омонімії створені категорії "письменники-романісти". Прошу перенести статті з

категорія:Американські романісткикатегорія:Письменниці-романістки США;

категорія:Українські романісткикатегорія:Українські письменниці-романістки--Romanbibwiss (обговорення) 16:42, 8 квітня 2021 (UTC)

Конотопа → Конотопу[ред. код]

Вітаю. Нещодавно дізнався, що в новому правописі змінили відмінювання рідного міста (див. §82, орфографічний словник Українського мовно-інформаційного фонду НАН України) на Конотопу в родовому відмінку. Тому прошу перейменувати та замінити всі підкатегорії (і підпід-…) Категорія:Конотоп, а також замінити в усіх статтях цих категорій Конотопа на Конотопу. Дякую заздалегідь. --  Gzhegozh обг. 10:10, 7 квітня 2021 (UTC)

@Gzhegozh: За новим правописом для міст припустимі обидва закінчення, і -а, і -у. Відповідно, потреби змінювати немає, поточний варіант теж прийнятний.
І не розумію, чому один лише Конотоп, можна також змінювати поряд Путивля → Путивлю, якщо піти на всю Україну, то й Херсона → Херсону та купа інших міст, ну а якщо на весь світ піти, то треба починати з Пекіна → Пекіну чи Лондона → Лондону тощо. Якщо мова про бота, тут би всі міста одразу уніфікувати.
Але краще обговорити, чи ця уніфікація взагалі потрібна, або ж ми зберігаємо поточне закінчення -а, яке також прийнятне як варіативне. Адже головний ризик у плутанині в категоріях, наприклад, у паралельних категоріях Уродженців Конотопа й Уродженців Конотопу — NickK (обг.) 14:38, 7 квітня 2021 (UTC)
Я проти таких змін. Бо тоді вийде плутанина з тими містами, в яких закінчення -у НЕприпустиме (Львів, Харків, Краматорськ тощо). Тож, оскільки закінчення -а (я про ті міста, де пропонується змінити на -у) також прийнятне, краще залишити кругом -а, ніж робити такий різнобій і потім отримувати запитання від користувачів, чому тут -а, а тут -у--Unikalinho (обговорення) 16:17, 27 квітня 2021 (UTC)

код КАТОТТГ[ред. код]

Я так бачу що всже майже всі статті про громади створені (див. Список територіальних громад України). Треба пройтися по статтях і пододавати код КАТОТТГ у картки з джерела. Приклад: Петровірівська сільська громада. --Sofacook (обговорення) 12:54, 22 березня 2021 (UTC)

Краще на ВД пододавати і підтягнути в картках. Не цікавився чи там вже є властивість для цього. --塩基Base 10:13, 23 березня 2021 (UTC)
Властивості не знайшов. Потрібно буде зробити 32 тис редагувань, так що мабуть краще зразу на ВД. --Kanzat (обговорення) 10:20, 23 березня 2021 (UTC)
Властивості у вд немає. Крім громад, треба додати до всих нп.--Юрко (обговорення) 12:33, 23 березня 2021 (UTC)

Подав запит на створення властивості у Вікіданих. --Kanzat (обговорення) 01:04, 24 березня 2021 (UTC)

Якщо когось цікавить додавання цього параметру на Вікідані - висловіться за чи проти на сторінці запиту, бо там поки штиль. --Kanzat (обговорення) 08:10, 26 березня 2021 (UTC)

Властивість створили ж, до речі: P9435 -- Ата (обг.) 06:56, 15 квітня 2021 (UTC)

Тепер незле було б зробити підтяжку властивости шаблонами НП та громад.--Юрко (обговорення) 07:20, 15 квітня 2021 (UTC)
@Ата:, бачу там певні негаразди, але не знаю як виправити. Наразі прибрав тільки сувору заборону, залишивши нагадування зі знаком оклику. Та властивість вимагає обов'язково вказувати в кожній сутности, що це підрозділ «адміністративно-територіального утворення України» Q203323. Додавання Q203323 до Q4291381 та Q104841013 картину не змінює. --Юрко (обговорення) 13:04, 15 квітня 2021 (UTC)

Опери за абеткою[ред. код]

Потрібно вилучити усі використання Категорія:Опери за абеткою у статтях. Після цього у шаблоні {{Опера}} перейменувати на "Опери за алфавітом". --Kanzat (обговорення) 12:03, 20 березня 2021 (UTC)

Не дуже зрозумів чому це запит до ботів, коли категорія наповнюється (напевне) виключно через шаблон. Просто замініть назву категорії у картці і все.--Andriy.v (обговорення) 12:10, 20 березня 2021 (UTC)
Та ні, я щойно додав це в шаблон. Раніше одна користувачка заповнювала все вручну. --Kanzat (обговорення) 12:12, 20 березня 2021 (UTC)
Ясно. Бот вже працює.--Andriy.v (обговорення) 12:15, 20 березня 2021 (UTC)

Район на округ[ред. код]

Добрий день. Прошу допомогти із заміною. В Курганській області Росії Леб'яжівський район був перетворений в Леб'яжівський округ. Прошу замінити у статтях з цієї категорії (Категорія:Населені пункти Леб'яжівського району) одне на інше. І якщо можна прибрати інформацію про приналежність до колишніх сільських і селищної ради (бо вони тепер ліквідовані), а також додати ці статті до нової категорії Категорія:Населені пункти Леб'яжівського округу. І ще - замінити треба і Шаблон:Леб'яжівський район на Шаблон:Леб'яжівський округ. Дякую. --Вальдимар 13:01, 17 березня 2021 (UTC)

Розумію, що роботи багато, але після цього району чекають ще три :-) . --Вальдимар 14:55, 17 березня 2021 (UTC)
@Вальдимар: щоби не було непорозумінь і зайвих подальших запусків бота, будь ласка здійсніть усі потрібні зміни в одній зі статей категорії і вкажіть диф. Дякую.--Andriy.v (обговорення) 18:10, 17 березня 2021 (UTC)
@Andriy.v: Точно, буду на майбутнє так і робити. Дякую за підказку. Ось будь ласка - диф адміністративного центру та диф для простого населеного пункту. --Вальдимар 08:33, 18 березня 2021 (UTC)
YesТак Зроблено.--Andriy.v (обговорення) 11:21, 19 березня 2021 (UTC)
@Andriy.v: Дякую. Тепер потрібно зробити те саме з іншим колишнім районом - Макушинським. Ось Категорія:Населені пункти Макушинського району, ось диф для простого нп та диф для адміністративного центру. --Вальдимар 07:37, 23 березня 2021 (UTC)

Автоматизація нових районів, громад і т.д.[ред. код]

За минулий місяць в укрвікі у топі по внеску користувачі @Ханас Володимир: та @Sizkorn:, які виправляють статті про укр населені пункти у зв'язку зі змінами районів, громад і т.д.. Там уже тисячі змін, які потрібно буде відпатрулювати, і буде ще більше. Зміни досить однотипні - переважно у картках та у преамбулі, так що є простір для автоматизації. Як зазначив @Kharkivian: уже є новий кодифікатор, також є оновлений КОАТУУ ось тут. Треба пооновлювати картки ботами, можливо використати шаблон для сіл/селищ як преамбулу (бачив колись у португальських чи іспанських населених пунктів). --Kanzat (обговорення) 13:32, 15 березня 2021 (UTC)

португальські НП зроблені на основі ручного заповнення шаблонів, тобто взяті з портовікі. Варто оновлювати вікідані та додавати проперті до преамбули. Шаблонна преамбула незрозуміла як для новачків так і для досвідчених. Переймайте досвід англвікі. --Gouseru Обг. 13:42, 15 березня 2021 (UTC)
Повністю автоматично складно, бо відмінки ж. Село у Львівському районі, а з Вікіданих отримуємо Львівський район. А от ботом простіше. Мій бот оновлювати статті таким чином не вміє, а от Вікідані може й зможу оновити, не прямо сьогодні, але десь протягом місяця зможу спробувати. Можливо, @Rar:, який заливав Іспанію, зможе — NickK (обг.) 15:36, 16 березня 2021 (UTC)
-ий на -ому + виключення для Криму. Але.... шаблон для португальських НП це теж не робить. Не розумію про що Ви. --Gouseru Обг. 15:47, 16 березня 2021 (UTC)
З Вікіданих дуже важко прописати автозаміну типу ий/ому — NickK (обг.) 18:58, 16 березня 2021 (UTC)
На вікіданих треба вказувати громаду, раніше - раду, але не район. Район вказуємо для громад (раніше - рад).--Юрко (обговорення) 15:52, 16 березня 2021 (UTC)
@Юрко Градовський: Вікідані дозволяють підтягнути всю ієрархію: якщо прописати громаду, можна підтягнути район, область тощо — NickK (обг.) 18:58, 16 березня 2021 (UTC)
Саме про це й мова - прописувати громаду (раніше - раду), аби буля ця підтяжка. Так роблю. --Юрко (обговорення) 19:00, 16 березня 2021 (UTC)
@NickK:, @Юрко Градовський: на вікіданих для всіх нових районів треба робити нові сутності і нові категорії (основну, персоналії, народжені, померли, поховані). Там, де прив'язали старі категорії до нових районів, або де просто поміняли дату утворення, вже зламали 1) посилання на вікіджерела, 2) всі зміни з датами раніше 2020, 3) автокатегоризацію по адмінодиницям і назвам у вікіпедії. В основному то був TohaomgBot --Madvin (обговорення) 11:36, 17 квітня 2021 (UTC)
@Madvin:, я не займаюсь категоризацією.--Юрко (обговорення) 12:54, 17 квітня 2021 (UTC)
Гадаю, це скоріше буде цікаво @Ahonc, Kharkivian, Ykvach та Микола Василечко:, які активно змінюють український адмінподіл на Вікіданих — NickK (обг.) 15:54, 17 квітня 2021 (UTC)
Я вважаю, що спочатку треба тут зробити, а потім вже на Вікісховищі, Вікіданих і т.п. Збирався цим зайнятися, але якось не дуже є час на це.--Анатолій (обг.) 19:47, 17 квітня 2021 (UTC)
Ви здається не розумієте. Проблема в тому, що воно ВЖЕ зламане на Вікіданих, і це ВЖЕ треба відкочувати, бо воно впливає на всю вікіпедію. Посилання на вікіджерела я виправляю коли бачу, тому що там купа документів з посиланнями на старі райони, і одразу видно, коли дата створення району, ліквідованого у 1962, зненацька стає 2020. Але якщо стару сутність вікіданих з усіма категоріями прив'язали до нової статті вікіпедії, а для старої статті вікіпедії створили нову сутність вікіданих, і категорії тепер відносяться до нового району, то це значно більше впливає на ті ж картки осіб і всю автокатегоризацію статей вікіпедії по місцю народження/смерті. Населені пункти тепер історично відносяться до районів в той період, коли цих районів не існувало, самі нові райони мають купу дат раніше 2020 тощо. --Madvin (обговорення) 21:42, 18 квітня 2021 (UTC)
Ну все це виправляється поступово - неможливо в один момент. Населені пункти входять потроху до громад, а громади, в свою чергу, до нових районів.--Юрко (обговорення) 22:03, 18 квітня 2021 (UTC)
Я б'ю на сполох, що треба терміново щось робити, а не поступово виправляти. Це не можна виправити, треба відкочувати і робити правильно спочатку, або переприв'язувати всі інші сутності вікіданих, які посилаються на спотворені сутності районів, а їх в десятки і сотні разів більше, ніж самих районів. Я теж проти цих подвійних статей, але за ці зміни голосувала більшість, яка в принципі не розуміє технічних деталей проекту і обсягу роботи. Так що замість "створення нової сторінки для кількох районів" ми отримали спотворення бази даних з купою зв'язків --Madvin (обговорення) 23:26, 18 квітня 2021 (UTC)
@Madvin:, надайте приклад, будь ласка. Для всих нових районів були створені нові сутности, принаймні, я не зустрічав підпинання до старих. Якщо десь є - створю.--Юрко (обговорення) 07:15, 19 квітня 2021 (UTC)
@Юрко Градовський: wikidata:Q428963 і wikidata:Q103820074, wikidata:Q2620107 і wikidata:Q102436424, wikidata:Q28705626 і wikidata:Q103755776 — це знайшов за останні дні. Приклад, де злили разом, але майже нічого не зламали: wikidata:Q937388. Районів зі статтями десь 800, треба всі перевірити. --Madvin (обговорення) 08:55, 19 квітня 2021 (UTC)
@Madvin:, так, є проблеми: замість творення нових сутностей для нових районів, створили їх для старих. Дійсно, з цим треба щось робити. Переносити з однієї в другу в ручному режимі чи можна автоматично? --Юрко (обговорення) 09:13, 19 квітня 2021 (UTC)
@Юрко Градовський: Я не знаю, як це зробити автоматично, тому прийшов сюди. Треба ще десь прописати, що правильні значення на вікіданих ні в якому разі не можна замінювати, тільки дописувати нові, до нових додавати час початку, а до старих додавати час закінчення --Madvin (обговорення) 09:17, 19 квітня 2021 (UTC)
@Madvin: мабуть з цим треба виходити із запитом на адмінів у вікіданих та скасовувати всі неправильні редагування й поступово наповнювати правильними.--Юрко (обговорення) 09:38, 19 квітня 2021 (UTC)
@NickK:, я також активно і системно замінюю адмінподіл, але не дотикаюсь до категоризації, бо маю трохи незгоди із нинішнім станом речей.--Юрко (обговорення) 22:03, 18 квітня 2021 (UTC)

Категорія:Список зірок за сузір'ями[ред. код]

У цій категорії замінити у назвах статей зірок на зір і категоризувати до Категорія:Список зір за сузір'ям, яку перейменувати з поточної. Зірка - геометричний об'єкт, а зоря - астрономічний. --Submajstro (обговорення) 08:55, 14 лютого 2021 (UTC)

Зірка - геометричний об'єкт, а зоря - астрономічний - хмм, дивно. Зірка Словник: 1. Самосвітне небесне тіло, що являє собою скупчення розжарених газів. і лише 3. Геометрична фігура з гострокінцевими, перев. п'ятьма виступами по колу. ВУЕ: велетенське розжарене, самосвітне небесне тіло, у надрах якого ефективно відбуваються (або відбувались) термоядерні реакції. Зоря Словник: Те саме, що зірка. :) --Τǿλίκ 002 (обговорення) 18:08, 12 березня 2021 (UTC)
Не знаю наскільки авторитетне, але цікаве джерело (див. ст. 34-35). --Τǿλίκ 002 (обговорення) 18:17, 12 березня 2021 (UTC)
«... Для позначення об’єкта, про який ідеться, в українській мові можливі два термини — „зоря“ і „зірка“. Перший є нібито кращим, бо він підкреслює те, що це об’єкти великого розміру. Але поняття „великий“ та „малий“ відносні. Зоря дуже мала порівняно з Галактикою, тому припустиме вживання обох термінів.» (Астрономія. 11 клас: Книга для вчителя / Ю. В. Александров, А. М. Грецький, М. П. Пришляк. — Х: Веста; Ранок, 2005. — С. 116). --Τǿλίκ 002 (обговорення) 18:37, 12 березня 2021 (UTC)
Літ.слововжив.: Зірка, -и, д. і м. -ці. Основне значення – самосвітне небесне тіло, що являє собою скупчення розжарених газів.. --Τǿλίκ 002 (обговорення) 18:38, 12 березня 2021 (UTC)

Синоніми, не бачу сенсу міняти. --Kanzat (обговорення) 09:49, 13 березня 2021 (UTC)

Для категорій має бути уніфікації з назвою основної статті, тут Зоря --Submajstro (обговорення) 09:58, 13 березня 2021 (UTC)

Астрономічний енциклопедичний словник має лише Зоря С.184 (24 арк. у pdf)--Gouseru Обг. 11:04, 13 березня 2021 (UTC)
Підтримую. Основним астрономічним терміном є «зоря», «зірка» — альтернативний і порівняно рідковживаний.--Piramidion 19:14, 15 березня 2021 (UTC)
Цей словник не зазначає чітко, що існує лише «зоря», а «зірка» ні. Тому, з огляду на наведений вище словник (СУМ), варто зробити висновок, що обидва варіанти є коректними. Тому чи є сенс міняти в нашому випадку? Тут штука ще в чому: друге значення в СУМ (про людей) якраз і доводить коректність значення першого, оскільки, якщо ми говоримо про "зірок" спорту, шоу-бізнесу, естради, то "зірками" ми їх називаємо саме згідно з першим (астрономічним) значенням ("світило"), а не за третім (геометричним) ("п'ять чи ще скількись гострих кінців"). Тому нема підстав говорити про обов'язковість заміни згідно з запитом топікстартера--Unikalinho (обговорення) 14:00, 17 березня 2021 (UTC)
Хоча б задля уніфікації з Зоря потрібно перейменувати — NickK (обг.) 22:20, 17 березня 2021 (UTC)

Заміна шаблону мови[ред. код]

Добрий день. Зараз створюю статті про населені пункти республіки Марій Ел, а до цього створював про населені пункти Мордовії. Взяв за зразок шаблон зі статей про мордовські населені пункти і оце лишень помітив, що не замінив один шаблон - мовний. Замініть будь ласка {{lang-myv| на {{lang-chm| у всіх статтях з Категорія:Населені пункти Марій Ел. Дякую. --Вальдимар 07:25, 5 лютого 2021 (UTC)

YesТак Зроблено.--Andriy.v (обговорення) 11:40, 5 лютого 2021 (UTC)
Дякую. --Вальдимар 14:53, 17 березня 2021 (UTC)

Родовий відмінок назв планет[ред. код]

Щойно зверну увагу на те, що згідно з УЛІФом назви планет Марс та Юпітер у родовому відмінку мають закінчення на -у (Марсу, Юпітеру), тоді як закінчення на -а — це про епонімних богів. Тому треба замінити всі «Марса» та «Юпітера» на правильні варіанти — «Марсу» та «Юпітеру» в статтях із категорій (та їх підкатегорій) Категорія:Марс та Категорія:Юпітер, але не чіпаючи примітки (вони можуть бути російськомовними), а також в основних статтях вручну треба перевірити заміну там, де йдеться, власне, про епоніма — бога. Також поперейменовувати всі категорії та статті.--Piramidion 05:20, 1 лютого 2021 (UTC)

УЛІФ не єдине джерело. В моїх друкованих словниках (2010 і 2015 років) є Марса (там власне вказано, що мова про планету). Тому варто це обговорити--Unikalinho (обговорення) 21:00, 1 лютого 2021 (UTC)
Правопис чітко не зазначає, на жаль, але за логікою мало б бути -а/-я. Місяць теж чоловічого роду II відміни, але там абсолютно однозначно Місяця, і жодне джерело не стверджує протилежне. За логікою мало б бути -а/-я для всіх небесних тіл, тож мало б бути і Марса, і Юпітера, і Сатурна — NickK (обг.) 10:29, 5 лютого 2021 (UTC)
@Piramidion та Unikalinho: Є така книга:
  • Лозова Н. Є., Фридрак В. Б. Передмова // Дзвона чи дзвону? або -А (-Я) чи -У (-Ю) в родовому відмінку. — Наукова думка. — К., 2007. — 165 с.
У її передмові наведено обґрунтування закінчення -а (з прикладом):
  • «1) назви осіб, власні імена та прізвища: … ; персоніфіковані предмети та явища: Вихора, Місяця, Мороза;»
Хоча книга видана до ухвалення Правопису-2019, але відповідна норма у новій редакції збережена без змін (тепер це § 82).
Також у книзі є словниковий розділ з географічними та астрономічними назвами, серед яких прямо зазначено «Марс, -а; Сатурн, -а; Юпітер, -а».
Так пишуть і в Астрономічному енциклопедичному словнику («Супутники Марса», «Супутники Нептуна», «Супутники Урана» …).
Я не знаю, що робити з Уліфом. Може листа їм написати?
--Olvin (обговорення) 18:46, 15 березня 2021 (UTC)
Щось я сумніваюся в авторитетності тієї книги. Крім того, «персоніфіковані» — це, в моєму розумінні, ті, які є живими істотами (наприклад, у казках), або яких трактують як живих істот. І «Місяця» в тому списку — не аргумент, бо те слово так і так має саме таку форму в родовому відмінку, а в новому правописі його у відповідному пункті взагалі немає (те слово там явно недоречне, тому, мабуть, і прибрали), є лише «Вітра» і «Мороза». Далі — словник з географічними та астрономічними назвами теж викликає питання. Глянув «Роттердам» — УЛІФ подає його як «Роттердаму», Амстердам — як «Амстердаму», Багдад — «Багдаду» тощо, на відміну від зазначеного словника. Я тут схильний довіряти УЛІФу. Щодо енциклопедичного словника — він не є авторитетним у плані правопису, але так, загалом вжиток викликає значні питання, і варто було б попросити про уточнення (або виправлення) в тих, хто опікується УЛІФом. Ви можете до них написати?--Piramidion 19:12, 15 березня 2021 (UTC)
Загалом маю з Вами погодитися. Лише невеличке зауваження щодо назв міст. Правопис-2019 припускає варіативність і наводить такий приклад: основний варіант — Амстердаму, варіативний — Амстердама. У цьому випадку ні Уліф, ні наведена мною книга не відповідають Правопису-2019 (Уліф подає лише основний варіант, без альтернативного, а словник із книги — навпаки).
Написати до упорядників Уліфу не візьмуся — не мій фах. --Olvin (обговорення) 19:51, 15 березня 2021 (UTC)
@UeArtemis: може, це ви до мовно-інформаційного фонду колись писали? Бо пам'ятаю, що хтось уже звертався по роз'яснення, але не пам'ятаю, хто.--Piramidion 21:01, 16 березня 2021 (UTC)
Ні, ніколи не писав запитів на роз'яснення.--ЮеАртеміс (обговорення) 21:04, 16 березня 2021 (UTC)
@Olvin: А як тоді обґрунтувати, що назви дерев мають родовий на -а? Це ж не особи, і за логікою згаданої Вами книжки, мало б бути на -у...--Unikalinho (обговорення) 13:46, 17 березня 2021 (UTC)
@Unikalinho: Я не розумію, про яку логіку ви ведете мову. У згаданій книзі правопис назв дерев обґрунтовано окремо, в п.3 («назви рослин за їх різновидами: // … ; назви дерев: бука, дуба …»). Загалом це за правописом (як у старій, так і в новій редакції правопису щодо цього є окремий підпункт). --Olvin (обговорення) 14:30, 18 березня 2021 (UTC)