Кременчуцький трамвай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кременчуцький трамвай
Кременчук трамвай.jpg
Опис
Країна Україна Україна
Місто Flag of Kremenchuk.svg Кременчук
Дата відкриття 11 грудня 1899
Дата закриття 1921 (вантажний рух — 1922)
Оператор АТ «Кременчуцькі трамваї»
Вартість проїзду 5 копійок
Маршрутна мережа
Кількість маршрутів 3
Довжина мережі 11,7 км
Довжина маршрутів 3
Рухомий склад
Кількість вагонів 16
Основні типи рухомого складу 2-вісні моторні та причепні
Кількість депо 1
Технічні дані
Ширина колії 1524 мм
Тип живлення контактна мережа
Схема маршрутів

Схема линий Кременчугского трамвая.jpg

CMNS: Кременчуцький трамвай у Вікісховищі

Кременчу́цький трамва́й — не діюча нині трамвайна мережа у місті Кременчук (Полтавська область).

Історія[ред. | ред. код]

У грудні 1899 році трамвайну мережу, що складалася з трьох ліній, у Кременчуці відкрило бельгійське акціонерне товариство. Середній річний пасажиропотік становив 2,3 млн пасажирів[1]. 1909 року збудовано вантажну гілку до борошномельного заводу та кар'єрів.

Немає інформації про роботу трамваїв у 1915-19 роках. Відомо дещо про період 1920-22 років. У 1920-21 роках трамвай працював лише 2 місяці на рік, 1922 року — три місяці і тоді ж рух остаточно припинився. Щоправда, 1922 року здійснювався лише вантажний рух. Пасажирський рух остаточно припинився 1921 року.

1925 року планувалося відновлення руху, однак через відсутність коштів трамвай було законсервовано, а 1927 року вагони продали до Ярославля. Знову йшлося про трамвай у місті 1940 року, однак ці плани перекреслила війна.

Маршрути[ред. | ред. код]

Трамвай на вулиці Херсонській

Налічувалося три маршрути:

  • 1. «Пароплавна пристань — вул. Катерининська (сьогодні — Соборна) — вул. Київська (сьогодні — Перемоги) — вул. Мальцевська (сьогодні не існує; на її місці Придніпровський парк) — Електростанція»
  • 2. «Пароплавна пристань — вул. Катерининська (сьогодні — Соборна) — Ярмаркова площа (сьогодні  — вул. Халаменюка) — вул. Олександрівська (сьогодні  — Першотравнева) — Електростанція»
  • 3. «Пароплавна пристань — вул. Харчова (сьогодні  — Шевченка) — вул. Мальцевська (сьогодні не існує; на її місці Придніпровський парк) — вул. Київська (сьогодні — Перемоги) — вул. Весела (сьогодні  — вул. 1905 року) — вул. Херсонська — вул. Українська»

Депо кременчуцького трамвая та електростанція знаходилися біля підніжжя Піщаної гори між вулицею Катерининською (сьогодні — Соборною) та Троїцьким провулком (сьогодні  — вул. Чкалова). У депо налічувалося 16 моторних вагонів з відкритими майданчиками на двовісному візку. Потужність електростанції становила 4450 кінських сил[1].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]